Naujų automobilių pirkimo banga bei prekybos tinklų ir maitinimo įmonių plėtra per vienuolika praėjusių metų mėnesių mažmeninės prekybos apimtis padidino 13,5 proc. iki 14,138 mlrd. litų (be PVM).
Lapkričio mėnesį, palyginti su 2001 metų lapkričiu, mažmeninės prekybos apimtys (įskaitant ir transporto priemones) palyginamosiomis kainomis išaugo 7,8 proc., o palyginti su šių metų spaliu - sumažėjo 6,7 proc., paskelbė Statistikos departamentas.
"Labiausiai mažmeninės prekybos apimtis išaugino padidėjęs naujų automobilių pardavimas ir suaktyvėjusi techninė priežiūros ir remonto veikla. Neįskaitant transporto priemonių, dėl aktyviai parduotuvių skelbiamų išpardavimų, smarkiai ūgtelėjo drabužių ir avalynės parduotuvių apyvarta, o visuomeninio maitinimo tinklo plėtra lėmė padidėjusią restoranų ir barų apyvartą", - “Eltai” sakė Vidaus prekybos statistikos skyriaus vedėjos pavaduotoja Laima Rimkienė.
Per vienuolika praėjusių metų mėnesių, palyginti su analogišku 2001 metų laikotarpiu, variklinių transporto priemonių pardavimas išaugo - 35,2, techninė priežiūra ir remontas - 30,3, degalų prekyba - 21,2 proc.
Be transporto priemonių, mažmeninės prekybos apimtys per vienuolika mėnesių padidėjo 8,3 proc. Specializuotų drabužių parduotuvių apyvarta pakilo 42,4 proc., avalynės - 35,6, tekstilės - 27,2, kosmetikos ir tualeto reikmenų -11,5 proc.
Statistikos departamento atliekamo tyrimo išankstiniais duomenimis, įmonių, prekiaujančių ne maisto prekėmis (neįskaitant automobilių), apyvarta sausio-lapkričio mėnesiais, palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, palyginamosiomis kainomis padidėjo 9,8 proc. Apyvarta labiausiai augo mažose (iki 9 darbuotojų) įmonėse - 30,6 proc., o įmonėse, prekiaujančiose tekstile, drabužiais, avalyne ir odos gaminiais ji ūgtelėjo 38,4 proc.
Prekiaujančių maisto prekėmis parduotuvių apyvarta padidėjo 8,6 proc. Labiausiai išaugo didelių (50 ir daugiau darbuotojų) įmonių apyvarta - 12,2 proc., mažų įmonių apyvarta padidėjo tik 0,2 procento, o vidutinių įmonių (10-49 darbuotojai) buvo tokia pat, kaip ir praėjusių metų sausio-lapkričio mėnesiais.
Restoranų, barų ir kitų maitinimo įmonių apyvarta (be PVM) sausio-lapkričio mėnesiais sudarė 395,9 mln. litų ir, palyginti su tuo pačiu 2001 metų laikotarpiu, padidėjo 17,9 proc. Labiausiai augo mažų ir vidutinio dydžio restoranų apyvarta - atitinkamai 56 ir 20,7 proc. Mažų barų apyvarta pakilo net 49,4 proc.
Mažmeninės prekybos, išskyrus transporto priemonių ir motociklų prekybą, apyvarta palyginamosiomis kainomis lapkričio mėnesį, palyginti su spaliu, sumažėjo 4,7 procento.
Lapkričio mėnesį, palyginti su spaliu, maisto prekėmis prekiaujančių įmonių apyvarta sumažėjo 2,9 proc., o ne maisto prekėmis (neįskaitant automobilių) - 6,9 proc.
Lapkričio mėnesį, palyginti su spaliu, 20,2 proc. sumažėjo prekyba statybinėmis medžiagomis (metalo dirbiniais, dažais, stiklu).
Variklinių transporto priemonių ir motociklų pardavimo, techninės priežiūros ir remonto, automobilių degalų mažmeninės prekybos įmonių apyvarta lapkričio mėnesį, palyginti su spaliu, sumažėjo 10,4 proc. Iš jų variklinių transporto priemonių atsarginių dalių ir pagalbinių reikmenų pardavimas sumažėjo 16,8 proc., o techninė priežiūra ir remontas - 11,8 proc.
ELTA