• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Augalai gydo...

Pastarnokas

Maistui naudojamos pastarnoko šaknys. Jose yra daug mineralinių druskų (ypač kalio), vitaminų B1, C ir PP, karotino, angliavandenių. Šaknyse randama ir eterinio aliejaus, rutino bei kitų organizmui reikalingų medžiagų, kurių dėka praplečiamos kraujagyslės, gydoma psoriazė, baltmė, nuplikimas.

REKLAMA
REKLAMA

Pastarnoko antpilas ar nuoviras vartojamas kaip kraujagysles ir širdies indus praplečiantis, gimdos ir žarnyno raumenis stiprinantis, sudirgusią nervų sistemą raminantis gydomasis preparatas.

REKLAMA

Pastarnoko reikėtų vengti sergantiesiems tuberkulioze, kepenų, kraujo, inkstų ligomis (mat šaknyse esanti medžiaga beroksanas gali labiau pakenkti, nei padėti).

Pelynas

Pelyno žolėje yra daug eterinio aliejaus, flavonoidų, askorbininės ir obuolių rūgšties bei kitų naudingųjų medžiagų.

REKLAMA
REKLAMA

Pelynu gydomos įvairios moteriškosios ligos, viduriavimas, epilepsija, raminama nervų sistema. Pelyno užpilo geriama siekiant pagreitinti užsitęsusį gimdymą.

Užpilas ruošiamas taip: 10 g pelyno žolės užpilti 1 stikline verdančio vandens. Šį indą įstatyti į verdančio vandens vonelę ir laikyti apie 20 minučių. Tada atvėsinti, nukošti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sergant virškinamojo trakto ligomis (ypač kai padidėjęs skrandžio sulčių išsiskyrimas), antpilo geriama po 1 arbatinį šaukštelį du kartus per dieną, 15-20 minučių prieš valgį. Gydymosi trukmė - 4 savaitės, po to daroma savaitės pertrauka ir kursas pakartojamas.

REKLAMA

Sumaišius 2 stiklines pelyno užpilo su 1 stikline česnakų antpilo, paruošiamas labai efektyviai veikiantis mišinys klizmoms.

Jei skundžiatės nemiga ar dusuliu, šaukštą pelyno sėklų užpilkite 4 šaukštais alyvų aliejaus, šiltoje vietoje palaikykite apie 8 valandas. 1-2 lašus paruošto skysčio užlašinkite ant cukraus gabalėlio ir lėtai sučiulpkite.

REKLAMA

Ilgai negyjančios žaizdos greičiau užsitrauks, jei tepsite šviežių pelynų sultimis, sumaišytomis su lydytais kiaulės taukais. O jei skauda sumuštą vietą, padės šviežios pelyno žolės kompresai.

Reikia atminti, jog ilgą laiką pelynu gydytis negalima, nes gresia vidurių užkietėjimas, gali prasidėti traukuliai, net haliucinacijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Petražolės

Petražolės, pasirodo, ne tik puikus prieskonis, bet ir įvairių gydomųjų medžiagų turintis augalas.

Petražolių lapelius patartina kramtyti, kad iš burnos nesklistų blogas kvapas. Nustatyta, kad petražolės didina lytinį geismą, taip pat skatina šlapimo išsiskyrimą, išvalo inkstus, šlapimo pūslę bei gimdą, be to, moterims lengvina menstruacinius skausmus.

REKLAMA

Petražolėmis stiprinamos dantenos, slopinami uždegimo reiškiniai, gerinamas apetitas, virškinamojo trakto darbas.

Vitamino C petražolėse yra daugiau nei kitose daržovėse ar vaisiuose (pavyzdžiui, petražolėse minėto vitamino yra net 5 kartus daugiau nei citrinose ar apelsinuose).

REKLAMA

Be vitamino C, karotino, petražolių lapeliuose yra gausu vitaminų B1, B2, K, PP, folio rūgšties, geležies, kalio, druskų, magnio, fosforo, fitoncidų ir kt.

Petražolės tinka slopinti per gausų prakaito išsiskyrimą, padeda iš organizmo pašalinti druskų perteklių, menkina aterosklerozės simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Petražolių sultimis tepamos bičių, širšių ar uodų įkandimo vietos.

Pasunkėjus šlapimo išsiskyrimui (sergant prostatos ligomis) patartina gerti petražolių šaknų nuovirą: 25 g šaknų užpilti 2 stiklinėmis vandens ir virti, kol liks pusė skysčio tūrio.

Na, o toms moterims, kurios nori turėti šviesią, skaisčią odą, reikia naudoti petražolių kaukes: susmulkintas petražoles sumaišyti su rūgusiu pienu ir užtepus ant veido palaikyti 15 minučių. Beje, toks mišinys efektyviai naikina strazdanas ir pigmentines dėmes.

Įspėjimas: petražolėmis negalima gydytis nėščioms moterims, nes iš minėto augalo pagaminti gydomieji antpilai gali sukelti persileidimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų