• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar verta emigruoti?

Giedrė POTELIŪNAITĖ

Prieš porą metų daugelis lietuvių buvo pasiryžę viską mesti ir lėkti ieškoti gero gyvenimo į Angliją, Airiją ar Ispaniją. Tada visiems atrodė, kad ten galima uždirbti gerus pinigus, gyventi laisvai, savęs nevaržant tenkinti visus savo poreikius. Bet dabar jau girdime, kad ir užsienyje "aukso kasyklų" laikai pasibaigė - ekonomikos nuosmūkis jaučiamas visose šalyse.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravome savo skaitytojų, ar jie norėtų dabar emigruoti į užsienį ir laimingo gyvenimo ieškoti ten?

REKLAMA

Julius Pivašiūnas (39 m.), inžinierius:

- Kad dabar visur ne pyragai. Ir anksčiau užsienyje pinigais nesnigo. Reikia daug ir sunkiai dirbti, jeigu nori kažką turėti. Žmonės išvažiavę į užsienį dirba po 14-18 valandų per parą, gyveną susispraudę po 10 apšnerkštame butelyje. Taupo ne tik pramogoms, bet ir maistą perka pigiausią. Jeigu tiek dirbtų ir taip gyventų Lietuvoje - uždirbtų ir sutaupytų ne ką mažiau. Ir anksčiau ir dabar sakau, kad emigracija yra pats blogiausias variantas.

REKLAMA
REKLAMA

Dovilė Milašienė (58 m.), mokytoja:

- Abu mano sūnūs gyvena ir dirba Anglijoje. Jie ten sukūrę šeimas, turi gerus darbus. Grįžti tikrai neketina, nors sakė, kad situacija nuo to laiko, kai jie atvyko, smarkiai pasikeitė - sumažėjo darbų, nukrito darbo užmokestis. Jie dažnai kviečia mane persikelti gyventi pas juos, bet, tiesą sakant, tikrai nenoriu senatvėje keltis į naują šalį, prie visko pratintis. Jau ne mano amžiui. Nors jei situacija Lietuvoje taptų tikrai labai bloga - tektų važiuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Marius Lapinskas (21 m.), studentas:

- Ne tik norėčiau, bet ir emigruosiu. Liko metai mokytis ir važiuosiu pas pusbrolį į Norvegiją. Ten galima nemažai užsidirbti. Anglijoje dabar, kai čia tos visos krizės prasidėjo, tai nieko gero. Vieni mano draugai, prabuvę ten 6 metus, prieš keletą mėnesių sugrįžo. O Norvegijoje kaip gaudavo mūrininkai po 400 litų per dieną, taip ir tebegauna. Čia pas mus iš vis neįmanoma išgyventi už gaunamą algą, nekalbant jau apie susitaupymą ar kokio nekilnojamojo turto pirkimą.

REKLAMA

Gerda Puvačiauskaitė (28 m.), administratorė:

- Emigruoti niekada nenorėjau ir nežadėjau. Dabar situacija prasta ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje. Nemanau, kad daug išloš tie, kurie bėga nuo krizės ir ieško gero gyvenimo svetur. Girdėjau, jog nemažai žmonių grįžta iš Anglijos, Airijos. Dabar atsivėrė sienos į Ameriką, bet nemanau, kad bus daug ten besiveržiančių - pažiūrėkit, kokia dolerio kaina! Žodžiu, anksčiau gal dar galima buvo ką nors toj Anglijoj sutaupyt ir parsivežt, bet dabar tai tikrai abejoju, kad emigracija tinkamas sprendimas spręsti savo finansines problemas.

REKLAMA

Valdas Kinderis (29 m.), vairuotojas:

Gal ir norėčiau į kokią Norvegiją emigruoti, bet greičiau dėl to, kad vietą pakeisčiau, o ne dėl to, kad uždirbčiau daugiau. Kol kas ir Lietuvoje uždirbu nemažai. Girdėjau kalbas, kad tolimųjų reisų vairuotojams mažins atlyginimus. Tai jeigu taip atsitiks, tai tikrai važiuosiu į Norvegiją. Ten vis dar galima užsidirbti, be to, labai graži šalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų