• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar tikrai nusikalstamumas mažėja?

Petras IVANAUSKAS

Per 9 šių metų mėnesius Lietuvoje užregistruota 63 170 nusikalstamų veikų. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai bei užpernai, nusikalstamumas sumažėjo 8 procentais.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešė Policijos departamentas, vagysčių šiemet sumažėjo 11,3 proc., plėšimų -17 proc., neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo - 29,3 proc., viešosios tvarkos pažeidimų - 11,3 proc., netikrų mokėjimo instrumentų gaminimo atvejų - 10,5 proc.

REKLAMA

Per 9 mėnesius užregistruota 3 tūkst. 250 plėšimų (arba 17 proc. mažiau nei pernai per 9 mėnesius). Daugiausiai plėšimų šiemet užregistruota didmiesčiuose: 134 - Panevėžyje ir net 1150 - Vilniuje.

Pagrindiniu plėšimų pasikėsinimo objektu toliau lieka mobiliojo ryšio telefonai (63,6 proc. visų plėšimų).

REKLAMA
REKLAMA

Statistika gal ir gerėja, tačiau ar iš tikrųjų tai pajuto žmonės. "Akistatos" korespondentai pakalbino keletą miestų ir kaimų gyventojų, tačiau nė vienas nepasakė, kad gyventi pasidarė ramiau. Štai keleto žmonių išsakytų mintys.

Jonas G., statybininkas iš Panevėžio:

"Jaučiu, kad policija pučia miglą į akis ir vėl ima gerinti statistiką, kaip būdavo ankščiau. Aišku, nėra taip baisu kaip pirmaisiais nepriklausomybės metais - tada išvis vakare nė nosies negalėjai iškišti iš buto, o ir jame sėdint būdavo neramu. "Tulpiniai", "vyšniukai" ir dar visokie darydavo, ką norėdavo, o pati policija slėpdavosi ir užsirakindavo komisariatuose. Susodinus pagrindinius veikėjus, daliai jų išmovus į užsienį iš dalies tapo ramiau. Sakau "iš dalies" dėl to, kad ramiau tapo verslininkams, prekybininkams, nes beveik neliko reketo ir panašių nusikaltimų. Tačiau dabar į gatves baisu išeiti dėl siaučiančių "pacukų" - nepilnamečių. Jie visi žino savo teises ir daro, ką nori, nes pareigų nepripažįsta jokių. O statistika dar gražėja ir dėl to, kad dėl dalies vagysčių, chuliganizmo atvejų į policiją niekas ir nesikreipia. Visi puikiai žinome, kad sugaunamas tik kas dešimtas vagišius. Tai jei nuostolis ne kelių tūkstančių ir jei nesi apsidraudęs, į policija ir nėra ko kreiptis".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klementina V., pensininkė iš Pasvalio rajono: "Dieve mano, sakote, mažėja nusikaltimų?! Atvažiuokite pas mane į pamiškę ir pernakvokite nors vieną naktį. Ankščiau, kol dar buvo gyvas mano diedukas, gal ir kiek ramiau buvo. Jis pridarė įvairių skląsčių, į langus įstatė grotas, o eidamas gulti po lova pasidėdavo kirvį, tai niekas ir neapiplėšė, tik sykį manęs pačios vos nenukirto. Vidurnaktį atsikėliau ir nuėjau į virtuvę ant kibiro, o vos tik grįždama pravėriau miegamojo duris, diedukas puolė mane smaugti!.. Paskui pasakojo, kad jis negirdėjęs, kaip aš išėjau, o tik išgirdęs, kad kažkas daro miegamojo duris, ir matęs, kad įeina. Sako - "nespėjau sugriebti nė kirvio, tai puoliau smaugti". Gerai, kad ir nespėjo, nes būtų gal ir nukirtęs. Na, o kai diedukas pasimirė, ramybės nėra. Išlaužė ir langų grotas, išdaužė kelis kartus ir stiklus, tad pensiją ne vieną kartą jau atėmė. Sykį išsikviečiau policiją, bet jokios naudos. Labiausiai bijau, kad kai kitą kartą ateis plėšti, neturėsiu nė lito, tai ir užbambins".

Steponas R., melioratorius iš Raseinių rajono: "Kaip tas Mamontovas sako - popsas juodai užkniso", tai aš pasakyčiau: "pijokai juodai užkniso". Geria, o kai neturi, ką gerti - vagiliauja. Nieko negalima palikti kieme - rytą nerasi. Blogiausia dar tai, kad nė pasiskųsti pas mus Ariogaloje nėra kam - nebeliko nė vieno policininko".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų