• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar neprasidės draudimo įmonių griūtis?

Draudimo priežiūros komisija (DPK) nusprendė inicijuoti draudimo veiklos licenciją praradusios Rusijos kapitalo Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovės "Ingo Baltic" bankrotą.

REKLAMA
REKLAMA

Bankrotas bendrovei keliamas dėl nepatenkinamos finansinės padėties.

"Ingo Baltic" pigiai pardavinėjo privalomojo draudimo polisus, o brangiai mokėjo už plėtrą. Vykstanti didžiulė kainų konkurencija vairuotojų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo rinkoje yra nuostolinga draudimo bendrovėms. Kol ši situacija rinkoje nepasikeis, neatmetama galimybė, kad ir kai kurių kitų bendrovių laukia panašus likimas", - Eltai teigė DPK narys A. Plokšto.

REKLAMA

"Ingo Baltic" prisiimtų įsipareigojimų nepanoro perimti kitos šalies ne gyvybės draudimo bendrovės, teikiančios privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo paslaugą.

Labiausiai dėl bankroto nukentės beveik 100 000 bendrovės klientų, sudariusių privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo sutartis.

REKLAMA
REKLAMA

"Kai bus paskelbtas bankrotas, pagal Draudimo įstatymą, draudikų biuras perims visus "Ingo Baltic" įsipareigojimus, prisiimtus iki bankroto. Po bankroto "Ingo Baltic" klientas tampa paprasčiausiai neapdraustas. Taigi draudiminio įvykio atveju, pavyzdžiui, įvykus avarijai, nukentėjusieji nenukentės - mes jiems atlyginsime nuostolius, bet nukentės "Ingo Baltic" klientai, iš kurių mes regreso teise išsireikalausime lėšas už draudimo išmokas", - Eltai sakė Transporto priemonių draudikų biuro direktorius Algimantas Križinauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol kas "Ingo Baltic" privalo reguliuoti žalas ir vykdyti atsiskaitymus su draudėjais, tačiau visos išmokos yra kontroliuojamos DPK.

"Ingo Baltic" pamažu atleidžiami darbuotojai. Balandžio 1 dienos duomenimis, bendrovėje dirbo 452 žmonės.

DPK "Ingo Baltic" draudimo veiklos licenciją panaikino nuo liepos 13 dienos. Toks sprendimas priimtas po to, kai pagrindiniai bendrovės akcininkai nepaisė komisijos nurodymo padidinti "Ingo Baltic" įstatinį kapitalą iki 18 milijonų litų, nes turimo 7,2 milijono litų kapitalo nebepakako prisiimtai rizikai padengti.

REKLAMA

Be to, liepą DPK papildomai areštavo "Ingo Baltic" 2 milijonų litų vertės turtą, dengiantį techninius atidėjimus. Beveik 10 milijonų litų turtas, dengiantis techninius atidėjimus, dėl mokumo atsargos reikalavimų nevykdymo ir pažeidimų ją skaičiuojant buvo areštuotas gegužės mėnesį.

REKLAMA

"Ingo Baltic" yra didžiausios Rusijos draudimo kompanijos "Ingostrakh" ir Lietuvos draudimo bendrovės "Baltijos garantas" antrinė įmonė. "Ingostrakh" valdo 55,6 procento "Ingo Baltic" akcijų, "Baltijos garantas" - 44,3 procento, todėl dukterinės įmonės bankrotas smarkiai paveiks ir "Baltijos garantą".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Draudimo priežiūros komisijos (DPK) ne gyvybės draudimo skyriaus vedėjo Mariaus Dumbausko, "Baltijos garanto" turimos "Ingo Baltic" akcijos bus vertinamos kaip nepatikimos ir akcininkės turima mokumo atsarga praktiškai sumažės priklausančių "Ingo Baltic" akcijų verte.

Skaičiuojama, kad paskelbus "Ingo Baltic" bankrotą, šios bendrovės akcininkams savo investuotų lėšų susigrąžinti tikrai nepavyks, nes tam nepakaks turto. Tokiu atveju "Baltijos garanto" turima daugiau kaip 6 milijonų litų mokumo atsarga sumažės iki beveik 3,5 milijono litų.

REKLAMA

Pagal įstatymus, reikalaujama būtinoji mokumo atsarga ne gyvybės draudimo bendrovėms siekia 2 mln. litų.

M. Dumbauskas tvirtino, kad "Baltijos garanto" mokumo atsargos sumažėjimas dar nepasieks kritinės ribos ir toliau bus pakankamas tęsti veiklą. Bet taip galvoja tik valdininkai, kurie pražiopsojo ir "Ingo Baltic" bankrotą. Dabar jie ramina žmones, kad per dvejus metus jie atgaus įmokas, tačiau vargu ar kas nors tuo tiki. Lietuvoje jau ne kartą yra buvę, kad areštuotas turtas pradingsta be pėdsakų. Kaip bankrutavusių bankų klientai liko be indėlių, taip ir draudimo kompanijos klientai liks be įmokų. Juk kai žmonės draudėsi, "Ingo Baltic" iš viso nebuvo - draudėsi "Baltik garante". Vėliau jis stebuklingai pavirto "Ingo Baltic". O dabar egzistuoja ir "Baltijos garantas". Kas besusigaudys, koks turtas kuriai įmonei priklauso, kas siekė bankroto ir kas iš to pasipelnė. O nukentėjo šimtas tūkstančių žmonių, kurių teises turėjo ginti draudikių biuras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų