Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) specialistai gyventojams nori priminti, kad ilgai naudojant indų ploviklį, kurio paskirtis - pašalinti riebalų likučius ir nešvarumus nuo indų, lengvai pašalinami ir apsauginį mūsų odos sluoksnį sudarantys riebalai. Rankos gali išsausėti, pasidaryti šiurkščios, pradėti skilinėti ir lūžinėti nagai.
Pasak visuomenės sveikatos specialistų, populiarių indų ploviklių sudėtyje yra paviršiaus aktyvumo (PAM) bei įvairių aromatinių medžiagų, fosfatų, dažiklių, fermentų ir kitų priedų, dėl kurių poveikio oda gali parausti ir niežėti, atsirasti įvairių alerginių reakcijų.
Literatūros duomenimis ir kai kurių toksikologų nuomone, naudojant ploviklius daugelį metų kai kurios jų sudėtinės dalys gali net pradėti kauptis žmogaus organizme.
- Norint išvengti netikėtų negalavimų šeimininkėms derėtų prisiminti paprastas, dar senolių naudotas priemones. Puikiai šveičia ir plauna valgomoji druska bei maistinė soda, stiklui plauti tinka su vandeniu skiestas actas, riebalus puikiai pašalina garstyčios, - sako Kauno visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos skyriaus higienos gydytoja Auksė Dabrilaitė.
Kai šeimininkė be indų ploviklio nenori apsieiti, visuomenės sveikatos specialistai siūlo atidžiai perskaityti šio gaminio etiketėje esančią naudojimo instrukciją. Indų ploviklio negalima dozuoti iš akies, reikia laikytis nurodytų dozavimo instrukcijų ir plaunamus indus rūpestingai bei gerai perskalauti.
Plaunant indus su koncentruotais ploviklių tirpalais, KVSC specialistai rekomenduojama naudoti apsaugines - geriausia gumines - pirštines. Plovikliui patekus į akis būtina kuo greičiau ir ilgiau jas plauti tekančiu vandeniu, o akių graužimui, deginimui ar skausmui nepraeinant nedelsiant kreiptis į gydytoją okulistą.
Jei indų ploviklio pateko vaikui į burną, duoti jam gerti kuo daugiau vandens, tačiau vėmimo neskatinti ir kreiptis į medikus.