• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie skyrybas ir turto dalybas

Laikraščio skaitytoja M. G. iš Kauno rašo, jog ištekėjusi 1990 metais, su vyru apsigyveno jos tėvų bute. 1996-aisiais laiško autorei (būtent jai vienai, o ne jos šeimai) tėvai tą butą padovanojo. Sutuoktinis minėtame bute net nebuvo registruotas. Praėjus 14 bendro gyvenimo metų vyras nusprendė skirtis ir kreipėsi į teismą. Laiško autorė norėtų sužinoti, ar po ištuokos įregistravimo buvusiam sutuoktiniui priklausys kokia nors šio buto dalis (beje, čia iki šiol gyvena jos motina ir 14 metų dukra), nes jis savo pareiškime, kurį pateikė teismui, sau priskyrė visą laiško autorės tėvams priklausantį turtą - baldus, patalynę, indus ir t. t. Moteris prašo patarti, kaip galėtų įrodyti, kad minėtas turtas (išskyrus automobilį, du televizorius, aparatūrą bei dvigulę lovą) priklauso jai ir tėvams?

REKLAMA
REKLAMA

Advokatas D. Svirinavičius paaiškino, jog pagal LR civilinio kodekso nuostatas, vienam iš sutuoktinių po santuokos sudarymo dovanotas turtas pripažįstamas asmenine to sutuoktinio nuosavybe, jeigu dovanojimo sutartyje nėra nurodyta, kad turtas perduodamas bendrojon jungtinėn sutuoktinių nuosavybėn. Tokiu būdu jeigu laiško autorės tėvai padovanojo butą tik jai vienai, sutuoktinis, nei jam gyvenant santuokoje, nei po jos nutraukimo, negali pretenduoti nuosavybės teise į tą butą ar jo dalį.

Kad kilnojamasis turtas (baldai, patalynė, indai ir t. t.) priklauso laiško autorės tėvams, o ne jos sutuoktiniui, minėtoje civilinėje byloje moteris gali įrodinėti visomis įstatymo leidžiamomis priemonėmis. Visas aplinkybes gali patvirtinti ir liudytojai. Tačiau tokiu atveju laiško autorės tėvams tenka kreiptis į advokatą, kuris, suteikdamas teisinę pagalbą, pasirūpins, kad jie būtų įtraukti į bylą, kur galės dalyvauti kaip tretieji asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų