• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie kyšį partijos pirmininkui, tingius pareigūnus ir iš komisaro rankų ėdančius žurnalistus

Sigitas STASAITIS

Neseniai "Akistatos" korespondentas išgirdo gandą, kad Liberaldemokratų partijos pirmininkui V. Mazuroniui galėjo būti įteiktas kyšis parketo pavidalu. Nei STT, nei VSD pareigūnų ši informacija nesudomino, tad žurnalistas ėmėsi savo tyrimo. Na ir iškapstė jis bjaurasties - vos telpa į laikraščio puslapį. Skaitytojai sužinos, kaip policija iš verslininko atėmė ketvirtį milijono litų, už kuriuos norėtų nupirkti to paties verslininko sąžinę. Taip pat paaiškėjo, jog aukštas pareigas užimantis Šiaulių komisaras telefonu kalba svetima sąskaita.

REKLAMA
REKLAMA

Pasipiktino pats A. Brazauskas

Daug metų Joniškio ekonominėje policijoje bei Šiaulių finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (FNTT) dirbusiam Vytautui Nekvedavičiui pašlijo sveikata. Pareigūnas buvo atleistas ir tapo 37 metų VRM pensininku. Iš tarnybos Vytautas pasitraukė kaip tik tuo metu, kai Lietuvos policiją sudrebino sekimo skandalas. Politikai bei šou verslo atstovai sužinojo, kad policijos pareigūnai kada tik užsimanę landžioja po tarnybiniam naudojimui skirtą VRM kompiuterinę duomenų bazę ir šniukštinėja - kas su kuo giminiuojasi, kada ir kur gimęs, kokį užregistravęs turtą ir t. t. Tada A. Brazauskas, kuriuo, pasirodo, biografija taip pat domėtasi, griežtai pasmerkė tokią savivalę ir netvarką. Po to VRM paskelbė, jog pareigūnai, renkantys žinias apie asmenis, nesusijusius su tarnybiniu tyrimu, bus griežtai baudžiami.

REKLAMA

Rado priežastį netirti

Jokia ūkine ir finansine veikla neužsiimantis, vien iš VRM pensijos gyvenantis V. Nekvedavičius pernai rudenį sužinojo, kad buvęs viršininkas - FNTT Šiaulių skyriaus komisaras Kornelijus Škiela - renka žinias, su kuo jis rugsėjo mėnesį kalbėjosi telefonu, kada buvo išvažiavęs iš Lietuvos. Kadangi rinkti tokias žinias be pagrindo - nusikaltimas, V. Nekvedavičius parašė pareiškimą prokuratūrai. Tuomet paaiškėjo, jog K. Škiela - Šiauliuose labai įtakinga figūra, nes gavę precedento neturintį pareiškimą pareigūnai ieškojo formalių priežasčių nedirbti. Pareiškėjui jie sugalvojo juokingą atsakymą: "Tamstos telefonas, kurio pokalbių išklotines "Omnitelyje" užsakė ponas komisaras, formaliai priklauso ne tamstai, o privačiai Šiaulių bendrovei "Ratai".

REKLAMA
REKLAMA

V. Nekvedavičius veltui aiškino įmonėje telefoną užregistravęs tik todėl, kad "Omnitel" savo klientų ieškojo per įvairias įmones. Su "Ratais" V. Nekvedavičius tiek tesusijęs, jog kartą per mėnesį nuvykdavo į bendrovę ir sumokėdavo už savo pokalbius. V. Nekvedavičius pasiekė tik tiek, jog kažkokį vidaus tyrimą atliko VRM, tačiau jos išvada kažkodėl įslaptinta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sužinojo buvęs įskųstas

Kadangi pareigūnai nenori dirbti ir slapukauja, savo tyrimą pradėjo "Akistatos" korespondentas. Jam, atrodo, sekėsi geriau nei mūsų šauniesiems pareigūnams. Pavyko išsiaiškinti prielaidą, kuo gi paprastas pensininkas V. Nekvedavičius galėjo sudominti komisarą K. Škielą, turintį šimtus draugų ir antra tiek priešų. Būtent vienas iš pastarųjų pernykščio rugsėjo 24 dieną užsukęs į FNTT Šiaulių skyrių pamatė, jog komisaro elgesys panašus į apgirtusio žmogaus, ir anonimiškai paskambino į VRM. Kitą dieną skundikui pasirodė, jog K. Škiela darbe pagiringas, todėl dar kartą jį paskundė VRM generaliniam inspektoriui. Pastarasis apie skambutį nedelsdamas pranešė K. Škielos vadovams iš FNTT. Nors FNTT Šiaulių skyrių nuo STT Šiaulių skyriaus skiria tik siena, niekas nesivargino trukdyti už pareigūnų elgesį atsakingų STT inspektorių. Pranešimas patikrintas labai išradingai. Telefonu buvo paskambinta K. Škielai ir paklausta, ar jis kartais neišgėręs. Kadangi K. Škiela tai paneigė, tuo tyrimas prasidėjo ir baigėsi.

REKLAMA

Po skambučio "iš viršaus" K. Škielai, matyt, labai parūpo sužinoti, kas jį galėjo paskųsti. "Akistatos" korespondento nuomone, būtent todėl K. Škiela užsakė kelių savo pavaldinių FNTT Šiaulių skyriaus policininkų, pensininko V. Nekvedavičiaus ir net kavinės "Pušelė" (kur komisaras mėgsta lankytis) savininko telefoninių pokalbių išklotines.

REKLAMA

Parketas partijos pirmininkui

Sužinoję, jog žurnalistas domisi K. Škiela, jam informaciją ėmė teikti Šiaulių verslininkai. Vienas šiaulietis pranešė tokį gandą:

- Prieš metus dvejus, dar kylant R. Pakso žvaigždei, K. Škiela susidraugavo su Liberaldemokratų partijos pirmininku architektu Valentinu Mazuroniu. V. Mazuroniui išsikėlus į Vilnių, K. Škiela norėjo pamaloninti seną draugą dovanėle. Prie Pakruojo yra privati medžio apdirbimo įmonė, kurios savininkas - K. Škielos bičiulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tas žmogus (pavardė redakcijai žinoma) papasakojo žinąs, jog maždaug prieš metus K. Škielos nurodymu iš tos įmonės mikroautobusu "Ford Transit" V. Mazuronio įrenginėjamam būstui Vilniuje buvo nuvežtas parketas. Šio gando mes net netikrinom, nes jokio kriminalo čia nėra: kiekvienas gali dovanoti tai ką nori.

REKLAMA

Spekuliuota ministro pirmininko pavarde

K. Škiela pasižymėjo ir kai R. Pakso aplinkos žmonės sukėlė skandalą ant įmonės "Šiaulių plentas" užsiundydami Šiaulių ekonominę policiją. Vėliau Šiaulių policijos vadovas V. Maigys sutrikęs teisinosi, ką ir kodėl darė jo įsakyti pavaldiniai. Tačiau žiniasklaidos bei pareigūnų liko nepastebėta, jog Liberaldemokratų partijos lyderio draugas K. Škiela net du kartus buvo nusiuntęs tikrintojus į tą patį "Šiaulių plentą". Paskutiniajam FNTT patikrinimui pretekstas buvo anoniminis skundas (tikėtina - pačių kūryba), jog "Šiaulių plente" nusikaltimus neva dangstąs... Algirdas Brazauskas! Belieka tik stebėtis K. Škielos apsukrumu, nes po tokio skandalo pagrindinis jo herojus Kornelijus sugebėjo likti spaudos nepastebėtas. Taip įvyko irgi greičiausiai neatsitiktinai. K. Škiela seniai suprato, jog spauda - jėga, tad nutarė žurnalistus prisijaukinti. Keletą metų iš eilės jis Šiaulių žurnalistams rengė tokias Naujųjų metų palydėtuves, jog kai kuriuos plunksnos brolius iš komisaro kabineto reikėjo tikrąja šio žodžio prasme išnešti lyg rąstus. Pigiausi šių baliukų gėrimai būdavo degtinė "Absolut" bei konjakas "Metaxa".

REKLAMA

Pasirūpino komisaro miegu

"Akistatos" korespondentas mielai pasakoja ir apie komisaro pomėgį prabangai. K. Škiela - tarptautinės policijos asociacijos narys, kone kasmet vyksta pasisvečiuoti pas kitų šalių policininkus, dalyvauja jų sąskrydžiuose Lietuvoje. Pernai į sąskrydį Trakuose K. Škielą atvežė tarnybinis automobilis, vairuojamas FNTT skyriaus vairuotojo. Negerai, kai valdiški automobiliai važinėja privačiais tikslais, tačiau vakare įvyko dar įdomesnis įvykis. Tam, kad vertingas K. Škielos kūnas naktį nešaltų palapinėje, Šiaulių verslininkai pasirūpino vakarop į sąskrydį atsiųsti viešbutį ant ratų - kelioninį autobusą su veliūriniais minkštasuoliais, televizoriumi, virykle, dušu bei visais kitais prabangos dalykais. Sąskrydyje tai neliko nepastebėta, palapines pasistatę komisarai ir net VSD pareigūnai susibūrė prie K. Škielos "viešbučio". Tai Kornelijui pakuteno savimeilę, jis net surengė ekskursiją po autobusą - išdidus vedžiojosi svečius puikuodamasis prabanga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išsivežė verslininko tūkstančius

Ką gali K. Škiela, savo kailiu įsitikino šiaulietis verslininkas A. Šepkus (pavardė pakeista). Prieš kelias savaites privačią A. Šepkaus įmonę Šiauliuose užgriuvo FNTT pareigūnai. Patikrino kasą - viskas gerai. Tada iškratė verslininko rankinę ir net jo žmonos piniginę. Surado per ketvirtį milijono litų grynaisiais. Tačiau žmogus nesutriko, paaiškino, iš kur šie pinigai. Jis pateikė įrodymų, kad tą dieną turėjo atsiskaityti už pajūryje perkamą objektą. Pritrūkęs pinigų, išvakarėse pasiskolino jų iš kitų dviejų verslininkų. Inspektoriai nedelsdami pas šiuos nulėkė, tačiau nieko nepešė, įsitikino, kad A. Šepkus nemelavo. Verslininkai patvirtino paskolinę A. Šepkui ketvirtį milijono ir net pateikė įrodymų - banko operacijų dokumentus. Nors ir nebuvo prie ko prikibti, FNTT inspektoriai pinigus vis vien išsivežė! A. Šepkus nėra toks drąsus, kaip buvęs Šiaulių policijos inspektorius A. Šichovcovas, kuris, K. Škielos pavadintas pederastu, kabinete taip rėžė savo viršininkui Kornelijui į nosį, kad tam akimirksniu dingo noras prasivardžiuoti. Nesunku atspėti, jog netrukus A. Šichovcovui buvo deramai "atsilyginta" - jis buvo išmestas iš darbo.

REKLAMA

Sąžinė už nuosavus pinigus

Pareigūnų uolumo priežastis galima atspėti. Šiemet K. Škiela sumanė iš darbo atleisti vieną jam neįtikusį pavaldinį, dar labiau norėta iškelti baudžiamąją bylą. Bėda, kad vien noro net įtakingajam K. Škielai maža, reikia rimtų, teisme nenuginčijamų priežasčių. Imta rinkti neįtikėlį kompromituojančią medžiagą, tačiau nieko rasti nepavyko. Tada buvo prisiminta, kad tas darbuotojas A. Šepkaus įmonėje, kaip pensininkas V. Nekvedavičius "Ratuose", pasiėmęs mobiliojo ryšio telefoną. FNTT patikrino telefonų panaudos dokumentus, kamantinėjo ir paties A. Šepkaus, ar policininkas už pokalbius užmoka. Verslininkas paaiškino, jog komisaro nemalonę užsitraukęs inspektorius įmonei neskolingas nė cento, nes kas mėnesį tvarkingai atsiskaito. Korespondento žiniomis, A. Šepkus išgirdęs dalykinį pasiūlymą - jis neva melagingai paliudija, kad darbuotojas prasiskolinęs už telefoną, ir ketvirtis milijono grąžinami. Verslininkas "Akistatai" tvirtino nenorįs parduoti sąžinės už savo paties pinigus, tad tūkstančių taip ir neatgauna.

REKLAMA

Atsilygins netikrindami

Tuomet įvyko kuriozas. Bet kuria kaina bandydami iškasti neegzistuojančias policininko skolas, FNTT pareigūnai iškapstė, jog vienas aukštas pareigas užimantis Šiaulių komisaras, beje, buvęs geras K. Škielos bičiulis, taip pat A. Šepkaus įmonėje turi paėmęs telefoną. Štai šis komisaras tai tikrai už telefoną ilgą laiką nemokėjo, įmonei prasiskolino net kelis tūkstančius litų! Aišku, sutapimas, kad skolininkas pradėjo atsiskaitinėti tik po to, kai apie komisaro skolas sužinojo "Akistatos" korespondentas.

REKLAMA
REKLAMA

Ką apie visa tai mano pats K. Škiela, sužinoti nepavyko - susirgęs. Korespondentas su liudytojais buvo prie K. Škielos namo sodų bendrijoje. Ten kieme matė tik tarnybinį FNTT automobilį.

Ta pačia proga reikia pasveikinti komisarą Kornelijų su gimtadieniu. Kažin ką šįkart verslininkai padovanos? Kalbama, jog ne taip seniai jie atnešė kone piršto storio auksinę grandinę bei skaitmeninį fotoaparatą, kainuojantį apie 3 000 litų. Na ir dosnūs kai kurie Šiaulių verslininkai, tik ar nuoširdus tas dosnumas? Nesąmonė, kad K. Škiela įsipareigojęs ką nors už tai verslininkams padaryti. Gal geriau nepadaryti - pavyzdžiui, nepatikrinti...

Pareigūnams galioja kiti įstatymai?

FNTT labai reikalinga ir naudinga organizacija, tačiau net ir jos pareigūnams neleistina elgtis pagal dvigubą moralę bei atskirus įstatymus. Paklauskite bet kurio buhalterio, kas laukia pametus įmonės griežtos atskaitomybės dokumentus. Prieš porą metų Vilniuje buvo užregistruota UAB "2A", per kurią išplautos milžiniškos PVM sumos. Įmonės "2A" dokumentai FNTT Šiaulių skyriuje paslaptingai dingo. Kaltųjų nėra, mūsų teisėsaugos pareigūnams ir tai neįdomu...

Redakcijos archyvo nuotr.

Net pokylių metu K. Škiela nepraranda budrumo - pamatęs fotoaparatą suskubo slėptis už damos.

(Skiela.jpg)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų