Į Šiaulių tardymo izoliatorių atėjusi mergina paprašė vienam suimtajam perduoti siuntinį. Užpildžiusi prašymą ir pateikusi asmens tapatybės kortelę 22 metų Virginija K. padavė krepšį su įvairiais maisto produktais bei drabužiais.
Siuntinyje buvo ir iš pirmo žvilgsnio nenaudotas, nepažeista pakuote, kompaktinių plokštelių dėklas. Tačiau šio lauknešėlio turinį tikrinęs prižiūrėtojas atplėšė celofano pakuotę. Vienoje dėklo sienelėje buvo aptikti į polietileną suvynioti 3 popieriaus lankstinukai, o juose - maždaug 2 gramai baltos spalvos miltelių. Pasak Kalėjimų departamento, pareigūnai įtaria, jog tai psichotropinė medžiaga - amfetaminas.
Kompaktinės plokštelės dėkle paslėptus kvaišalus turėjo atsiimti 8 kartus teistas 42 metų Antanas M. Birželio 14 dieną Klaipėdos miesto apylinkės teismas jį pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo kvaišalais bei jų platinimo ir skyrė 3 metų ir 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmę. Po 2 dienų tas pats teismas, priėmęs apkaltinamąjį nuosprendį dėl vagystės, nubaudė jį 2 metais nelaisvės. Tačiau kol kas nė vienas iš šių nuosprendžių nėra įsigaliojęs.
Aptiktuosius miltelius bei jų kurjerę išsigabeno Šiaulių miesto 1-ojo policijos komisariato pareigūnai.
Jau daugiau nei 9 mėnesiai, kai nuteistieji, atliekantys bausmę laisvės atėmimo vietose, prarado teisę gauti pašto bei perduodamus siuntinius. Tačiau šis įstatymo pakeitimas netaikomas kitai įkalinimo įstaigose esančiai asmenų kategorijai - suimtiesiems, kurie laikomi tardymo izoliatoriuose ir kuriems apkaltinamasis teismo nuosprendis dar neįsiteisėjo. Tokių asmenų laikymo sąlygas reglamentuoja ne Bausmių vykdymo kodeksas, kurio pakeitimo ir papildymo įstatymą Seimas priėmė praėjusių metų balandį, o Kardomojo kalinimo įstatymas.
Šiaulių tardymo izoliatoriuje laikomi asmenys, suimti teismo sprendimu, taip pat bausmę atlieka areštu nubausti vyrai. Šiuo metu įstaigoje yra beveik 600 tokių asmenų.