Didesnioji dauguma vadinamųjų ankstyvųjų santuokų (sutuoktinių amžius - 12-23 metai), pasak sociologų, dažniausiai baigiasi skyrybomis, vestuvinių dovanų dalybomis ir nerviniu sukrėtimu. Tarp priežasčių, lemiančių liūdną jaunų šeimų finalą, yra žemas jaunučių nuotakų seksualumo lygis, lyginant jį su nesulaikomu lytiniu tokių pat jaunų jaunikių aktyvumu.
Šiandieniniai seksologai tvirtina, jog moters seksualumas piką pasiekia sulaukus 27-30 metų. Tokio amžiaus moterys ne tik skuba mylėtis, bet ir sugeba - tiek psichologiškai, tiek ir fiziologiškai - patirti didžiausią lytinės sueities malonumą. Iki tol moters jausmingumas - tai aibė nerealizuotų seksualinių fantazijų, baikštus susijaudinimas nuo erotinių prisilietimų ir glamonių, seksualinių kontaktų troškimas, tik, deja, beveik 75 procentai tokių kontaktų baigiasi nepatiriant orgazmo.
18-20 metų mergina dar tik bando tapti moterimi, tačiau eilė pilnaverčių seksualinių pojūčių jai dar kol kas nepasiekiami.
O vyrai, priešingai, savo seksualumo viršūnę pasiekia sulaukę 22-25 metų. Praėjus keliems mėnesiam po vedybų, kiek atslūgus jausmų antplūdžiui, mergina grįžta į savo pakankamai žemą (lyginant su jaunojo vyro lytiniu aktyvumu) seksualinio funkcionavimo lygį.
Anglas seksologas Džo Aleksas, apklausęs vyrus, kurių santuoka iširusi, padarė tokias išvadas: dauguma vyrų absoliučiai nesigailėjo dėl to, kad jų ankstyva santuoka iširo. Daugelis apklaustųjų pabrėžė, kad išsiskyrus su savo jaunąja žmona jiems pavyko gyvenimo kelyje sutikti daugybę seksualių moterų ir pasimėgauti kūniškais malonumais.