• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Amžinos jaunystės priesakai

Genetiškai žmogui garantuotas 120 metų amžius, tačiau iš tikrųjų gyvename daug trumpiau. Tarptautinė gydytojų, psichologų ir dietologų grupė sukūrė 10 taisyklių, kurių laikantis galima šiek tiek prailginti savo gyvenimą ir pajusti daugiau malonumų. Štai šie priesakai.

REKLAMA
REKLAMA

1. Nepersivalgykite. Pasitenkinkite 1500 kalorijų per dieną vietoje įprastų 2500. Taip jūs suteiksite iškrovą savo ląstelėms ir palaikysite jų aktyvumą. Ląstelės greičiau atsinaujins ir organizmas taps atsparesnis ligoms. Maitinkitės subalansuotai: valgykite nedaug, bet ir ne per mažai.

REKLAMA

2. Meniu privalo atitikti amžių. Trisdešimtmetėms pirmosios raukšlelės atsiras vėliau, jeigu reguliariai valgys kepenėlių ir riešutų. Žmonėms nuo 40 metų amžiaus naudingas betakarotinas. Sulaukus 50, būtinas kalcis ir magnis (kalcis palaiko kaulus, o magnis - širdį). Vyresniems nei 40 metų vyrams būtinas selenas, kurio yra sūryje ir inkstuose. Po 50 metų maitindamiesi žuvies produktais, apsaugosime savo širdį ir kraujagysles.

REKLAMA
REKLAMA

3. Raskite sau tinkantį darbą. Prancūzai tvirtina, kad darbas stimuliuoja jauną išvaizdą. Nedirbantis žmogus 5 penkeriais metais vyresnis. Psichologų manymu, jaunystę padeda išsaugoti kai kurios profesijos: dirigento, filosofo, dailininko ir šventiko.

4. Susiraskite sau porą. Meilė ir švelnumas yra geriausia priemonė nuo senėjimo. Du kartus per savaitę seksu užsiiminėjantis žmogus atrodo 14 metų jaunesnis. Lytinio akto metu organizme išsiskiria endorfinas ("laimės hormonas"), kuris stiprina imuninę sistemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Visada ir visais klausimais turėkite savo nuomonę. Sąmoningai gyvenantis žmogus kur kas rečiau puola į depresiją ar būna prislėgtas, nei tas, kuris pasyviai "plaukia pasroviui".

6. Judėkite. Net 8 minutės sporto per dieną ilgina gyvenimą. Judant išsilaisvina augimo hormonai, kurių gamyba ypač sumažėja sulaukus 30.

REKLAMA

7. Miegokite vėsiame kambaryje. Įrodyta, kad miegantys 17 - 18 laipsnių temperatūroje ilgiau lieka jauni. Taip yra todėl, kad organizmo medžiagų apykaita ir amžiaus ypatybių išryškėjimas taip pat priklauso nuo aplinkos temperatūros. Dar reikėtų pridurti, kad sveikatos šaltinis - nesutrikęs "biologinis laikrodis". Prabudimas naktį šviečiant ryškiai šviesai sutrikdo žmogaus biologinio laikrodžio darbą keletui dienų.

REKLAMA

8. Retkarčiais nepaisykite sveiko gyvenimo būdo rekomendacijų ir palepinkite save gardumynais. Jeigu labai susižavėsite jums tinkamu asmeniniu daiktu, negalvokite vien apie taupumą ir... nusipirkite.

9. Neužgniaužkite savyje pykčio. Tas, kuris nuolatos graužia tik pats save, užuot pasipasakojęs ar pasiginčijęs, kas jį jaudina, labai rizikuoja susirgti bet kuria liga, tarp jų ir vėžiu. Tarptautinio testavimo duomenimis, 64 procentai vėžiu sergančių žmonių visada užgniaužia pyktį savyje.

10. Treniruokite smegenis: spręskite kryžiažodžius, žaiskite grupinius žaidimus, reikalaukite protinės veiklos, mokykitės užsienio kalbų. Skaičiuokite mintinai, užuot naudojęsi skaičiuokliais. Versdami smegenis dirbti, mes lėtiname su amžiumi prasidedančią protinių galimybių degradaciją. Kartu aktyviname širdies, kraujagyslių sistemos darbą ir medžiagų apykaitą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų