• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsivaizduokite - jūs perkate automobilį. Jums suteikia galimybę pradžioje juo pavažinėti kelias savaites, patikrinti, ar patogios sėdynės, ar smagiai rieda, ar negenda ir t.t. O tada galėsite nuspręsti, ar jį perkate. Tada ir sumokėsite pinigus, jei nepatiks - atsisveikinsite. Negi nesutiktumėte jo išbandyti? Manau, dauguma sutiktų.

REKLAMA
REKLAMA

Na, o kuriant šeimą, renkantis sutuoktinį ar sutuoktinę, argi ši logika negalioja? Atrodytų, taip patogu pagyventi kartu, artimiau susipažinti, išsiaiškinti, ar tinkame vienas kitam. Jei tinkame - valio, tada ir laikas kelti vestuves. Jei netinkame - na, ką darysi, tada belieka atsisveikinti ir dairytis kito varianto. Čia pasitelkiami ir įvairiausi samprotavimai apie tai, kad meilei popieriai ir parašai jokios reikšmės neturi, kad formali santuoka jokios įtakos santykiams irgi neturi ir t.t. Visa tai mitai, o ką sako faktai?

REKLAMA

Dauguma sugyventinių susituokia arba išsiskiria per dvejus metus. Tik labai maža dalis jų išlaiko šį statusą ilgesnį laiką. Sugyvenimas dažniausiai tėra laikini santykiai, kurie arba subyra, arba tampa šeima su visais, tarp jų ir viešais, įsipareigojimais. Tik 50-60 proc. sugyventinių susituokia, nors tuoktis planuoja iki 76 procentų.

REKLAMA
REKLAMA

Galima pamanyti, kad viskas puiku - žmonės pabando gyventi kartu ir apsisprendžia. Vieni renkasi kurti šeimą, kiti - išsiskirti. Bet... Sugyventiniai, kurie susituokia, 50-80 proc. dažniau skiriasi ir rečiau lieka ištikimi vienas kitam nei tie, kurie pradėjo gyventi kartu tik susituokę. Taigi “bandomoji santuoka” susijusi su padidėjusia skyrybų rizika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sugyventinės moterys tris kartus dažniau kenčia nuo depresijos, du kartus dažniau nuo neurotinių sutrikimų nei ištekėjusios. Jos dažniau jaučia nerimą, padidėjusį dirglumą ir jaučiasi nelaimingos.

Išvada paprasta, - sutuoktinis nėra automobilis ar kompiuterinė programa, kurią galima pasiimti bandomajam periodui. Tyrimai rodo, kad vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių santuokos ir santykių stabilumą, yra sutuoktinių pasiryžimas spręsti ateityje kilsiančius sunkumus, problemas, klausimus, nuostata, kad santykių sunkumus galima įveikti. Ši nuostata padeda jiems aktyviai spręsti ir įveikti problemas. Žmonės, pradedantys gyventi kartu “bandomojoje santuokoje”, turi visai kitą išankstinę nuostatą. Problemos jiems reiškia ne tai, kad jas reikia spręsti, o tai, kad reikia išsiskirti.

www.bernardinai.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų