Nors ir nevieningai, tačiau daugelis mokslininkų tvirtina, kad nuodingiausia žuvis pasaulyje yra fugu (apie ją rašėme anksčiau, straipsnį galite paskaityti čia). Tačiau, pasirodo, ji turi labai rimtą konkurentę - akmenžuvę.
Akmenžuvė (lot. Synanceia verrucosa) yra nuodingiausia žuvis pasaulyje. Ji mėsėdė, gyvena ant rifo pagrindo ir užsimaskuoja, tartum būtų ola. Šios žuvys yra nuodingiausios žinomos žuvys pasaulyje. Gyvena tropinėse Ramiojo ir Indijos vandenynų gelmėse, taip pat gali būti aptinkamos nuo Raudonosios jūros iki Didžiojo barjerinio rifo.
Vidutinis daugumos akmenžuvių ilgis yra apytiksliai 30-40 centimetrų. Didžiausia žinoma akmenžuvė buvo 51 centimetro ilgio. Šios žuvys turi išmargintą žalsvą arba dažniausiai rudą spalvą, kuri padeda joms užmaskuoti save tarp daugelio atogrąžinių rifų uolų. Be vandens akmenžuvės gali išgyventi net iki 20 valandų.
Akmenžuvės daugiausia minta mažomis žuvytėmis, krevetėmis ar kitais vėžiagyviais. Pirminė komercinė akmenžuvės paskirtis - egzotiškų akvariumų gyventoja, bet šios žuvys yra taip pat pardavinėjamos dėl jų mėsos Honkongo turguose. Be to, iš akmenžuvės Japonijoje taip pat yra gaminamas prabangus sašimis (vadinamas okoze).
Akmenžuvės nugaros sritis yra apsupta 13 stuburų, prie kiekvieno stuburo yra spindulinis pelekas, turintis po dvi adatas, kurios dūrių metu išsiskiria nervus paralyžiuojančius nuodus. Akmenžuvių nuodai sukelia itin aštrų skausmą su galimu anafilaksiniu šoku, paralyžiumi ar audinio žūtimi, priklausomai nuo įsiskverbimo gylio. Jei per dvi valandas žmogui nesuteikiama medicininė pagalba, tai gali būti mirties priežastimi.
Išgyvenusios aukos dažniausiai kenčia lokalizuotus nervų pažeidimus, retkarčiais pereinančius į gretimų raumens audinių atrofiją. Pasakojama, kad skausmas nuo šios žuvies išleistų nuodų toks aštrus, kad akmenžuvių įgėlimo aukos nori, kad pažeista galūnė būtų amputuota.