Seimas sudarė laikinąją komisiją galimiems korupcijos atvejams Vilniaus miesto savivaldybėje ir sostinės mero, Liberalų ir centro sąjungos lyderio Artūro Zuoko veiksmams ištirti.

Jo suformavimui pritarė 68, prieš balsavo 3, susilaikė 14 parlamentarų. Už komisijos sudarymą balsavo visų frakcijų atstovai, prieš - tik du liberalcentristai ir vienas socialliberalas. Tarp susilaikiusiųjų buvo po kelis liberalcentristus, socialdemokratus, socialliberalus ir konservatorius.

Daugiausiai Darbo partijos ir Liberalų demokratų frakcijų narių iniciatyva sudarytos komisijos pirmininku paskirtas Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Draugelis, jo pavaduotoju - Liberalų demokratų frakcijos narys Vytautas Galvonas.

Po kai kurių parlamentarų ir teisininkų kritikos komisijos iniciatoriams dėl pernelyg nekonkrečių užduočių komisijai, jie pasiūlė įpareigoti komisiją ištirti šių metų balandžio-gegužės mėnesiais žiniasklaidoje paskelbtus faktus apie galimą korupciją Vilniaus miesto savivaldybėje.

Komisijai taip pat teks išsiaiškinti, ar A. Zuoko, tarybos narių bei savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų veiksmais nebuvo pažeisti teisės aktai, tarnybinė etika bei viešųjų ir privačių interesų derinimo principai, taip pat nustatyti, ar buvo proteguojama UAB "Eksimeta" Maskvos vyriausybėje.

REKLAMA

Nurodyti A. Zuoko pavardę ir jam mestus įtarimus protegavus šią bendrovę pasiūlė Darbo partijos frakcijos seniūnė Loreta Graužinienė. Ankstesniame projekto variante nebuvo minima nei mero pavardė, nei bendrovės pavadinimas.

Liberalcentristai pasipiktino, kad ši formuluotė tampa išankstiniu kaltinimu A. Zuokui, tačiau Seimas jai pritarė.

Be to, komisija turės ištirti, ar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), Generalinės prokuratūros ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovai ar specialistai žinojo apie galimus korupcijos faktus bei kokių priemonių šios institucijos ėmėsi jiems ištirti ir užkardyti.

Komisija sudaryta iš 12 parlamentarų pagal proporcinio atstovavimo Seimo frakcijoms principą. Valdančiajai Darbo partijos frakcijai joje atstovaus Antanas Bosas, V. Draugelis ir Vilija Vertelienė, Socialdemokratų frakcijai - Jonas Juozapaitis ir Vytautas Saulis, Naujosios sąjungos frakcijai - Artūras Skardžius, Valstiečių ir Naujosios demokratijos frakcijai - Rima Baškienė.

Opozicinė Tėvynės sąjungos frakcija į komisiją delegavo Antaną Matulą ir Viliją Aleknaitę, Liberalų ir centro frakcija - Vytautą Bogušį ir Rimantą Remeiką, Liberalų demokratų frakcija - Vytautą Galvoną.

Tyrimo išvados Seimui turėtų būti pateiktos per mėnesį nuo komisijos sudarymo.

Kai kurie kiti parlamentarai suabejojo, ar komisijoje derėtų dirbti V. Galvonui dėl esą galimo išankstinio priešiško nusistatymo prieš sostinės merą. Liberalų demokratų frakcijos narys anksčiau vadovavo UAB "Šiaurės miestelis", tačiau A. Zuokas 2002 metais jį atleido. Vėliau V. Galvonas tapo prezidento Rolando Pakso, kuris vėliau buvo nušalintas per apkaltą, patarėju.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų