3 tūkst. metų senumo faraono Ramzio I palaikai penktadienį po ceremonijos Michaelo C.Carloso (Maiklo Karloso) muziejuje Atlantos Emorio universitete bus grąžinti į Egiptą.
Prieš atsidurdamas Atlantoje Ramzis I buvo eksponuojamas Kanadoje bei Niagara Folso muziejuje Niujorke.
"Neužmirškime, kad Artimieji Rytai yra civilizacijos lopšys. Esame jiems daug skolingi ir turime gerbti jų žmones", - sakė Senovės Egipto, Nubijos ir Artimųjų Rytų meno kuratorius Peteris Lacovara (Piteris Lakovara).
"Mes džiaugiamės, kad Ramzio I palaikai grįš ten, kur ir turi gulėti", - pridūrė jis.
Karloso muziejus, įsigijęs šią mumiją prieš trejus metus, susisiekė su Egipto pareigūnais ir pasiūlė perkelti Ramzį I atgal į Egiptą.
Šio faraono sarkofagą į Luksoro muziejų lydės Egipto senovės aukščiausiosios tarybos direktorius Zahi Hawassas (Zahis Havasas). Būtent jis ir pradėjo tarptautinę kampaniją dėl Egipto vertybių, išvežtų iš šios šalies per pastaruosius 200 metų, sugrąžinimo.
Prieš trejus metus Ramzis I priklausė Niagara Folso muziejui Niujorke, tačiau šiam užsidarius, atsirado galimybė atgauti faraono mumiją.
Ramzis I organinio stiklo sarkofage guli ant krūtinės sukryžiavęs savo rankas.
55 metų Z.Hawassas deda daug pastangų, kad kontrabanda išvežti vertingi artefaktai sugrįžtų į Egiptą. Kai kurie muziejai Vakaruose sutiko bendradarbiauti, tačiau kiti nė už ką nenori atsisakyti savo lobių, tokių kaip, pavyzdžiui, garsiojo Rozetos akmens, saugomo Didžiojoje Britanijoje.
AFP-BNS