Niekada nevėlu...
Rūpintis savimi niekada nevėlu. Nesvarbu, kas mes esame: vyras, moteris, jaunas ar senas... Juk Visi norime būti ne tik sveiki, bet ir patrauklūs. Štai keletas paprastų patarimų, kurių praktinė nauda akivaizdi.
Akys tos vilioklės...
Sakoma, kad akys - sielos veidrodis. Bet juk ir veidrodis reikalauja rimtos priežiūros! Taigi, jeigu rytais akys traiškanotos, o vokų krašteliai pleiskanoti, nuvalykite akis švariu vatos gabalėliu, suvilgytu šiltoje arbatoje arba ramunėlių nuovire. Nuoviras turi būti nestiprus: pakanka vieno šaukštelio žolelių stiklinei vandens.
Šalto pieno kompresai ramina akis. Juos dėkite ant akių tada, kai jos pavargusios ar paraudusios.
Kai akys šaltyje ašaroja, rytais ir vakarais plaukite ramunėlių arba stiprios arbatos nuoviru.
Jeigu daug dirbate su kompiuteriu, kas valandą darykite nedideles pertraukas. Mat nuo ilgo žiūrėjimo į ekraną akys pradeda degti ir perštėti, jos nepakankamai drėkinamos. Jeigu akys labai jautrios, nenešiokite visą laiką kontaktinių lęšių.
Pavargusias akis gali atgaivinti akišveitė. Užpilkite šaukštelį sudžiovintos žolės stikline verdančio vandens. Palikite arbatą 5 minutėms, paskui nukoškite. Keletą kartų per dieną uždėkite ant skaudančių akių drungnoje arbatoje sudrėkintus kompresus.
Vystantiems vokams naudingas toks namuose pagamintas kremas: su kiaušinio tryniu gerai ištrinkite 25 g margarino arba sviesto, įdėkite rožės, jazmino, pakalnutės arba baltosios lelijos žiedlapių. Arba: 25 g margarino arba sviesto ištrinkite su 1 - 2 graikinių riešutų branduoliais, įpilkite šaukštelį citrinos, granatų arba spanguolių sulčių. Šiuos kremus laikykite šaldytuve, tačiau ne ilgiau kaip savaitę.
Po nemigos nakties ant akių galima dėti agurkų arba žalių bulvių griežinėlius.
Paakiuose yra "maišeliai"? Sutarkuokite nuskustą bulvę arba atpjaukite du griežinėlius agurko ir įdėkite tarp sulenktos marlės. Uždėkite ant akių ir palaikykite 30 minučių. Jeigu procedūrą kartosite 15 dienų, paakių "maišeliai" pradings.
Jeigu norite, kad geriau augtų blakstienos, kasdien jas tepkite minkštu mažu šepetėliu, suvilgytu ricinos aliejuje. Tepkite labai atsargiai ir tik blakstienų plaukelius, kad aliejus nepatektų į akis ir jų neerzintų.
Saulėje įdegusi oda
Jeigu norite išlaikyti rusvą saulės įdegį, tepkite odą šviežiu pienu sumaišytu su morkų sultimis. Tai maitina odą ir išlaiko įdegimą.
Jei nudegėte saulėje, odą pirmiausia reikia atvėsinti. Tai galima padaryti pieno arba neriebaus jogurto kompresais. Odą vėsina ir ramunėlių žiedų, pasukų arba vandeniniai acto kompresai. Padeda net žalių bulvių riekutės, uždėtos ant nudegusių vietų.
Vasarą dėl saulės, karšto oro ir vėjo, veido oda praranda daug drėgmės ir kolageno. Nei gėrimas, nei dušas negali sugrąžinti jo natūralaus balanso. Geriausia - purškiamas mineralinis vanduo. Jis atgaivina odą. Ją aprūpina vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis, saugo nuo žalingo aplinkos poveikio.
Pasideginus veidą būtina sudrėkinti. Svarbu nepamiršti maitinančiųjų kremų su vitaminais.
Dažnai nuo saulės ant veido padaugėja spuogų, todėl svarbu veidą pastoviai valyti losjonais, dėti kaukes.
Jeigu veido oda suglebusi, į stiklinę pieno įpilkite po šaukštelį konjako ir citrinos sulčių, sumaišykite, pakaitinkite, suvilgykite veidą ir 10 minučių palaikykite.
Visų tipų odai labai naudinga jogurto ir medaus kaukė. 150 ml jogurto ir 3 šaukštus medaus pašildykite ant silpnos ugnies nuolat maišydami. Mišinį palaikykite 5 minutes ir įdėkite į šaldytuvą. Tai ne tik odą valanti, bet ir minkštinanti kaukė.
Veide atsiradusių raudonų gyslelių galima atsikratyti vartojant petražolių antpilą. Žiupsnelį petražolių užpilkite 600 mg verdančio vandens. Palaukite , kol pritrauks, nukoškite ir atskieskite pienu (santykiu 1:1). Gautą mišinį dėkite ant veido kaip kompresą
Kad neatsirastų raukšlių
Jos žinoma atsiras, tačiau kuo vėliau - tuo geriau. Taigi, kasdien veidą pamasažuokite gabaliuku šviežio agurko, o po 20 - 30 minučių nusiprauskite drungnu vandeniu.
Įberkite į vieną litrą šalto vandens 2 šaukštelius valgomosios druskos ir prauskitės rytais. Tinka ir šalta stipri arbata arba ramunėlių nuoviras.
Vakarais odą nuvalykite ramunėlių, mėtų, jonažolių ir liepžiedžių nuoviru. Į stiklinę nuoviro įpilkite šaukštelį odekolono.
Senstančiai odai labai naudingas šermukšnių uogų kremas. 25 g margarino arba sviesto gerai ištrinkite su kiaušinio tryniu, šaukšteliu medaus ir šaukštu šermukšnių uogų tyrelės. Įpilkite šaukštą kamparo spirito ir dar kartą gerai ištrinkite.
Reikia liautis rūkyti!
Visi žinome, kad rūkančių žmonių oda greitai vysta, anksti atsiranda raukšlių. Tai tikra rykštė grožiui! Be to, rūkantieji dažniau suserga širdies, viršutinių kvėpavimo takų ligomis, vėžiu. Nuo nikotino plaukai netenka blizgesio, o oda - šviežumo. Tikriausiai ne vienas ir ne kartą metė rūkyti? Čia ir yra visa bėda, kad ne kartą... O reikėtų tai padaryti kartą ir visiems laikams. Štai keletas patarimų bevaliams rūkaliams.
Užtraukite dūmą kuo rečiau ir kuo silpniau.
Nerūkykite nevalgę, ypač rytą. Tabako dūmai , susimaišę su seilėmis, kenkia skrandžio gleivinei, o patekę į žarnyną, tuojau pat įsigeria į kraują. Nerūkykite valgydami ar gerdami.
Stenkitės surūkyti kuo mažiau cigarečių. Skaičiuokite, kiek surūkėte kasdien ir pasistenkite kitą dieną surūkyti viena cigarete mažiau.
Nesurūkykite visos cigaretės. Likus trečdaliui, išmeskite. Geriausia išmesti cigaretę užsitraukus dūmą du - tris kartus.
Užtraukę dūmą, nelaikykite cigaretės burnoje.
Kuo ilgiau stenkitės nerūkyti po sunkaus fizinio darbo, o ypač dirbdami.
Pasakykite sau, kad nerūkysite iki pirmadienio, šią savaitę, šį mėnesį arba iki savo gimtadienio.
Nerūkykite eidami, lipdami laiptais ar kopdami į kalną. Tuo metu intensyviai kvėpuojama, taigi, koncerogenai patenka į tolimiausius plaučių kampelius.
Paruošė Ona Naruševičienė
5