REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

53-ejų klaipėdietė Jolanta Pišniukienė net sapne nesapnavo, kad prieš kelis mėnesius, atostogų Graikijoje metu, pajus skausmus, kurie išduos krūties vėžį.

53-ejų klaipėdietė Jolanta Pišniukienė net sapne nesapnavo, kad prieš kelis mėnesius, atostogų Graikijoje metu, pajus skausmus, kurie išduos krūties vėžį.

REKLAMA

Aktyviai ir sveikai gyvenusi, užauginusi dvi dukras, moteris negalėjo pagalvoti, kad žinia apie onkologinę ligą smogs lyg iš giedro dangaus.

Šia žinia garsios tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorės Kristinos Pišniukaitės-Šimkienės mama pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“ bei skyrė viešą laišką moterims, kad šios suskubtų laiku pasitikrinti.

Skausmas smogė netikėtai

Naujienų portalui tv3.lt moteris pasakojo, kad dabar gydosi onkologinę ligą, tačiau paprašyta pasidalinti, nuo ko prasidėjo jos kova su vėžiu, prisiminė pirmuosius momentus.

„Spalio mėnesį atostogavau Graikijoje. Netikėtai pajutau, kad man pradėjo skaudėti vieną krūtį. Skausmas buvo specifinis, pulsuojantis, lyg žnybiantis.

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus pajaučiau sukietėjimą ir supratau, kad nebus čia nieko linksmo.

Įdomiausia tai, kad liga smogė visiškai be jokių simptomų. Aš buvau kupina energijos, su vyru pakankamai sportuojame, sveikai gyvename, esame aktyvūs.“

REKLAMA

Uždelsus būtų per vėlu

Grįžusi iš kelionės moteris apsilankė pas onkochirurgą, kuris patvirtino krūties vėžio diagnozę, antrąją stadiją.

„Džiaugiuosi, kad pas medikus pavyko patekti laiku, neuždelsus, nes vėliau paaiškėjo, kad mano vėžinių ląstelių agresyvumas – 90 procentų.

Jei būčiau uždelsusi bent kelis mėnesius, būčiau pasiekusi trečią-ketvirtą stadiją su metastazėmis.“

Ligą priėmė kaip lėtinę

Jolanta sako ligą priėmusi be isterijos ir ašarų, akimirksniu susidėliojo prioritetus. „Ligą priėmiau kaip įprastą ligą, pavyzdžiui, kokią nors lėtinę. Juk žmonės gyvena su išsėtine skleroze, cukriniu diabetu.

REKLAMA
REKLAMA

Taip priėmiau ir vėžį. Pakeičiau mitybą, susidėliojau vartojamus vitaminus, nuėjau pas psichiterapeutę, kuri man padėjo priimti ligą.

Per mėnesį viską susidėliojau taip, kad nekiltų jokių papildomų klausimų.“

Ragina atlikti tyrimus

Paprašyta prisiminti, kaip šeima priėmė ligą, moteris buvo atvira – jaunesnioji 17-metė dukra labai verkė, užsisklendė savyje, o vyresnioji suprato, kad reikia būtinai pasitikrinti.

„Vyras pirmąsias dienas buvo išsigandęs, tačiau netrukus priėmė mano poziciją ir suprato, kad esu medikų rankose, o liga nėra pasaulio pabaiga. Toks mąstymas labao padeda.“

Vėžiu serganti klaipėdietė kreipiasi ir į visas moteris bei ragina kuo skubiau pasitikrinti sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mano gydytoja sakė per ištisus darbo metus nemačiusi tiek daug pacienčių, kurioms būtų nustatyta vėžio diagnozė. Daugiausiai moterų – tarp 30-50 metų. O kas įdomiausia, kad vėžio žymenų tyrimai neparodo tiesos.

Aš dariausi profilaktiškai ir jie buvo normos ribose. Kartojau net sirgdama vėžiu ir vis tiek jie nekėlė jokio įtarimo.

Labai siūlau moterims bent kartą per metus atlikti ultragarsą arba nueiti pas mamologą. Tokie tyrimai tikrai gali padėti laiku diagnozuoti ligą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų