REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
4
Tauras Žemaitis (nuotr. asm. archyvo)

Vilnietis Tauras praėjusių metų vasarą džiaugėsi baigtomis studijomis ir žvalgėsi darbo, kuriame galėtų panaudoti savo turimas žinias. Ramybės nedavė tik žandikaulyje jaučiamas skausmas. Nusprendęs išsiaiškinti, kokia ta skausmo priežastis, sužinojo, kad jam – ketvirtos stadijos vėžys. Tačiau ties tuo negandos nesibaigė – pradėjus vėžio gydymą ištiko insultas, o nepraėjus nė metams – vėžio diagnozė buvo patvirtinta dar kartą.

4

Vilnietis Tauras praėjusių metų vasarą džiaugėsi baigtomis studijomis ir žvalgėsi darbo, kuriame galėtų panaudoti savo turimas žinias. Ramybės nedavė tik žandikaulyje jaučiamas skausmas. Nusprendęs išsiaiškinti, kokia ta skausmo priežastis, sužinojo, kad jam – ketvirtos stadijos vėžys. Tačiau ties tuo negandos nesibaigė – pradėjus vėžio gydymą ištiko insultas, o nepraėjus nė metams – vėžio diagnozė buvo patvirtinta dar kartą.

REKLAMA

24-erių Tauras Žemaitis pasakoja, kad toje vietoje, kur susijungia apatinis ir viršutinis žandikauliai, praėjusių metų rugsėjį atsirado skausmas. Iš pradžių galvojo, kad galbūt dėl to kalti sugedę dantys, tačiau vėliau pajuto, kad toje vietoje atsirado gumbelis, o smakras ėmė tirpti.

„Iš pradžių atrodė, kad kažkas blogai su dantimis. Taip, dantis reikėjo šiek tiek patvarkyti, bet sakė, kad pagrindinės problemos bus su žandikaulio sąnario disku. Mane odontologas nukreipė pas kitą specialistą. Man bandė žandikaulį atstatinėti, sakė nevalgyti guminukų, gumos – tąsių ir kramtomų dalykų. Dar nurodė, kad būtinai reikės išrauti protinius dantis.

REKLAMA
REKLAMA

Išrovus dantis smilkinio srityje buvęs guzelis ne tik nedingo, bet ir padidėjo. Kaip supratau, auglys tuo metu ėmė lįsti lauk, nes viduje jau netilpo. Tada gydytojas pamąstė, kad galbūt čia pūliniai. Nusprendė patikrinti ir pakrapštyti, bet pūlinių nerado ir pakvietė mane atvažiuoti į Žalgirio klinikas“, – pasakoja jis.

REKLAMA

Visgi atlikus greitą patikrą nusprendė, kad pūliniai čia niekuo dėti ir, dėl viso pikto, reikia pasidaryti kompiuterinę tomografiją. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad Tauro galvoje yra nenustatytos kilmės auglys. Tuomet laukė dar daugiau tyrimų, o jų išvada – yra ketvirtos stadijos alveolinė rabdomiosarkoma su metastazėmis plaučiuose. Tada Taurui buvo 22-eji.

„Tyrimo rezultatus aš gavau elektroniniu paštu ir akimirką net užstrigau. Tada paklausiau mamos, ar tai išgydoma. Mama pasakė, kad taip. Sakau: „Tai gerai tada“. Nesinervinau, dariau tai, ką sakė gydytojai. Stresas juk nepadeda ir neprivestų prie gero“, – sako Tauras.

REKLAMA
REKLAMA

Trūko kraujagyslė

Prasidėjus gydymui buvo nuspręsta, kad pirmiausia reikia atlikti chemoterapiją, kad auglys susitrauktų, o tik tada pašalinti. Buvo numatyta, kad užteks 3 mėnesių. Visgi šis planas nepavyko – auglys mažėdamas nutraukė vieną kraujagyslę smegenyse ir Taurą ištiko insultas.

„Auglys buvo labai didelis, todėl pirmiausia ir norėjo, kad jis sumažėtų, nes aplink auglį buvo svarbių audinių. Bet pats auglys padarė šiek tiek kitaip – nutraukė smegenų kraujagyslę.

Praėjusių metų spalio 2 dieną turėjau pirmą chemoterapiją, kuri, pasirodo, buvo labai veiksminga. Ji pradėjo labai veiksmingai traukti auglį ir iki spalio 10 dienos taip sutraukė, kad auglys mažėdamas nutraukė kraujagyslę. Man buvo insultas, todėl po to reikėjo mane būtinai operuoti“, – pasakoja jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tauras atskleidžia, kad tą akimirką, kai jį ištiko insultas, galvoje išgirdo šaižų garsą panašų į spengimą, o nuo tos akimirkos jo sąmonė aptemo.

„Ta savaitė buvo labai keista, aš beveik jos neatsimenu. Prisimenu, kad reanimacijoje mane maitino. O kitas prisiminimas jau lyg ir po operacijos – mane buvo atėjus aplankyti mama, man atrodė, kad tik 5 minutes, o iš tikrųjų ji prabuvo bent valandą. Vėliau viskas pagerėjo, kai mane perkėlė į palatą“, – sako Tauras.

Kadangi auglys buvo pašalintas anksčiau nei planuota, kartu su juo vyrui teko pašalinti ir dalį žandikaulio, kairės akies nervus.

„Su kairės akies nervai buvo atsisveikinta, todėl jie turėjo prijungti nervus nuo dešinės akies. Net nežinojau, kad tai įmanoma. Kadangi pašalinta ir dalis žandikaulio, mano veidas žemiau kairės akies yra nejautrus, jis nejuda. Iš tikrųjų kakta irgi juda tik pusiau. Kairė akis užsimerkia dalinai, atsigulus užsimerkia visiškai“, – liekamuosius reiškinius vardija jis.

REKLAMA

Skysčiai plaučiuose

Pašalinus auglį, gydymas tęsėsi toliau – vyko chemoterapija, radioterapija. Buvo galima džiaugtis, kad gydymas neša norėtus rezultatus – auglys nyksta ir šių metų birželio mėnesį Tauras pasiekė remisiją.

„Liepos mėnesį grįžau į darbą kaip naujokas, sekėsi gerai, darbo daug, bet greitai įsitraukiau į ritmą. Pirmą kartą spėjau padirbti tik pusantros savaitės. Tik vėl neilgai padirbau. Mane vėl draugiškai išleido gydytis, niekas nespaudė išeiti iš darbo. Sakė, kad svarbiausia sveikata, o darbo visada atsiras“, – pasakoja jis.

Rugsėjo gale Taurui ėmė skaudėti nugarą ir vyras galvojo, kad galbūt skausmas atsirado dėl darbo.

REKLAMA

„Nusipirkau tepalą nuo skausmo, tepiau, bet nepadėjo. Galiausiai kvėpuojant pradėjo traškėti plautis. Atsigulus ant nugaros – skaudėdavo, turėdavau gulėti ant šono, o galiausiai ėjau miegoti beveik sėdėdamas. Pakilo temperatūra. Tada nieko nebelaukiau ir kreipiausi į gydytojus.

Poliklinikoje diagnozavo ne tą, kas buvo. Nuvažiavau į Santaros klinikų greitosios pagalbos skyrių ir pamatė, kad vienas plautis yra pilnas skysčių, o pleuros lapeliai nutrūkę, todėl skausmas pereina į nugarą. Reikėjo drenuoti skystį iš plaučio. Pirmą dieną man tiesiog įstatė dreną ir išdrenavo 1,6 litro skysčio iš plaučių. Antrą dieną man turėjo paimti biopsiją, nes pamatė kažką plautyje. Liga sugrįžo į plaučius“, – dalijasi vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O tuomet vėl viskas iš pradžių – nesibaigiantys tyrimai.

„Prieš kelias savaites darė galvos magnetinį rezonanso tyrimą – smegenyse rado dar vieną auglį, 8x8 milimetrų. Iš pradžių pagalvojau, kad „oi, auglys, negerai“. Paskui pagalvojau, kad man juk neseniai darė tyrimus. Bet gydytojas pasakė, tą, ką galvojau – darė tyrimus žemiau galvos, todėl nepamatė to auglio. Tikriausiai jis buvo, bet prasidėjus chemoterapijai jis susitraukė“, – svarsto jis.

Visgi Tauras nepuolė į neviltį. 24-erių vyras puikiai suprato, kad taip galėjo atsitikti.

„Kadangi atsitiko – gydomės toliau. Aš buvau susitaikęs, kad gali grįžti liga. Negalvojau, kad kartą išsigydęs galiu būti ramus visą gyvenimą. Stengiuosi į viską žiūrėti realistiškai. Žinoma, nesmagu, bet jaučiuosi pakankamai gerai“, – optimizmo nepraranda jis.

REKLAMA

Optimizmo neprarandantis vyras ne tik neketina nukabinti nosies dėl išgirstų diagnozių, tačiau ir nori skleisti žinią apie pagalbos onkologiniams ligoniams asociaciją (POLA). Tai viena didžiausių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, vienijanti 25 tūkst. onkologinių pacientų.

Savo veikloje POLA atstovauja ir gina onkologinių pacientų interesus valdžios institucijose ir įvairiose viešosios politikos formavimo srityse, taip pat siūlo įvairias paslaugas, tokias kaip psichologinė ar teisinė pagalba, galimų gydymo alternatyvų įvertinimas, taip pat beveik 100 POLA partnerių nuolaidų ir nemokamų paslaugų.

Prisidėti prie POLA veiklos galima išsiunčiant SMS žinutę trumpuoju numeriu 1670 įrašius POLA2 (auka 2 eurai) arba POLA5 (auka 5 eurai) arba atliekant pavedimą į POLA sąskaitą SEB banke Nr. LT63 7044 0600 0779 8055.

Stiprybės ir ištvermės, linkime pasveikti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų