REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl rinkliavos už komunalines atliekas pokyčių – ketinama patikslinti jos nustatymo tvarką, pagal kurią savivaldybės tvirtina konkrečius dydžius. 

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl rinkliavos už komunalines atliekas pokyčių – ketinama patikslinti jos nustatymo tvarką, pagal kurią savivaldybės tvirtina konkrečius dydžius. 

REKLAMA

Pasak Aplinkos ministerijos, siekiama sukurti efektyvesnę apmokestinimo sistemą koinkrečiai numatant kainos nustatymo, paskirstymo ir atskaitomybės, skundų nagrinėjimo tvarką.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatys pirmąsias atliekų tvarkymo regionuose kainas trejiems metams, o pagal jas savivaldybių tarybos tvirtins įmokos dydį. Atliekų tvarkymo centrai turės aiškiai įvardyti sąnaudas, įtraukiamas į kainas. 

Be to, siūloma numatyti, kad į sąnaudas negali būti įtrauktos savivaldybės, atliekų tvarkymo sistemos administratoriaus arba atliekų tvarkytojo mokėtinos baudos, delspinigiai ir sąnaudos, kurias turi apmokėti gamintojai ar importuotojai.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrosios būtinosios sąnaudos ir toliau būtų skirstomos į pastoviąsias ir kintamąsias atsižvelgiant į tai, ar jos kinta priklausomai nuo paslaugų apimties.

REKLAMA

Kyla neaiškumų

Pagal ministerijos siūlymus rinkliavą mokėtų nekilnojamojo turto (NT) savininkai, jo objektų sąrašą patvirtinant ministrui. Iki šiol savivaldybės galėdavo šį sąrašą išplėsti, dėl to sulaukta skundų.

NT savininkams, kurie turi individualius konteinerius, pastovioji rinkliavos dalis bus skaičiuojama pagal jų skaičių, tūrį ir ištuštinimo dažnį. 

Aplinkos ministerija pažymi, kad dabar kyla neaiškumų, kai savivaldybės apskaičiuoja ir nustato įmokas.

 Aplinkos viceministrė  Raminta Radavičienė anksčiau BNS sakė, kad nauja tvarka norima išskaidrinti šių paslaugų kainodarą. Ji taip pat teigė, kad pokyčiai savaime nereiškia, jog gyventojams keisis paslaugų kainos – esą kol kas per anksti vertinti, kaip tai paveiks kainas.

gentvilioko debiloidams
gentvilioko debiloidams
skaidru bus, kai išlaidas skaičiuos žmonių skaičiui, o ne kvadratiniams metrams. Tie kurie turi nuosavą dvarą su miniatiūriniu konteineriu, dažniausiai šiukšles veža į bendruosius miesto konteinerius. Tik toje VASA susodinti savivaldybių klerkų giminaičiai per buki valdyti sąžiningą sistemą. Žinau atvejus, kai patalpos paverstos butu, gyvena keli asmenys, bet rinkliava tik kaip kokiam garažui. Dalies žmonių jie net apmokestinti nesugeba, nes jei tai ne butas, o pvz garažas, nesugeba rasti šeimininko, nes registrų centre yra tik garažo adresas, bet nėra adreso, kur gyvena šeimininkas.
bardakas tesiasi...pvz kaip įmanoma imones ant buto ar namo po kelias net priregristruoti o kai kur net dešimtis imoniu ant vieno buto...to bardako nebūtų jei pvz mokėtu imones ir žmonės priregristruoti ant nt už šiukšles o ne šiukšlių-nt mokestis. Už kvadratus mat. Mat klerkai savivaldų neturi nt mokesčio tai reikia nt mokesčio mat jiems seime,o šiukšlių ne nt mokestis, briuseliui tai netinka pateikti kad gauti covid pinigus?...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų