REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė pritarė, kad dalį darbuotojų valstybės lėšomis būtų galima privalomai tikrinti dėl Covid-19. Antraip darbuotojai būtų nušalinami nuo darbo arba privalėtų dirbti nuotoliniu būdu. Galutinį sprendimą ypatingos skubos tvarka artimiausiu metu priims Seimas.

Vyriausybė pritarė, kad dalį darbuotojų valstybės lėšomis būtų galima privalomai tikrinti dėl Covid-19. Antraip darbuotojai būtų nušalinami nuo darbo arba privalėtų dirbti nuotoliniu būdu. Galutinį sprendimą ypatingos skubos tvarka artimiausiu metu priims Seimas.

REKLAMA

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms. Jomis įtvirtinama teisė Vyriausybei nustatyti darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti tik darbuotojams, papildomai pasitikrinusiems, ar neserga užkrečiamąja liga, sąrašą. Taip pat, nurodyta, kokiais atvejais darbuotojai turėtų tikrintis privalomai.

Galutinį sprendimą ypatingos skubos tvarka artimiausiu metu priims Seimas.

Privalomai tirtis turės tie darbuotojai, kuriems prieš pradedant darbą tirtis nurodys Vyriausybė, tie, kuriems bus nurodyta tirtis periodiškai ir tie, kurie bus galimai užsikrėtę virusu ar jei jų darbovietėje kils protrūkis.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės posėdžio metu sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sakė, kad pataisų tikslas yra užkirsti kelią užkrečiamųjų ligų plitimui ir užtikrinti visuomenės sveikatą bei saugumą.

REKLAMA

„Koronaviruso infekcija yra paskelbta ypač pavojinga užkrečiamąja liga, dėl jos Vyriausybė paskelbė Valstybės lygio ekstremalią situaciją visoje šalyje bei visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje – karantiną. Be to, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) patvirtino, kad dėl ligos visame pasaulyje kilo pandemija“, – sakė A. Dulkys.

Ministro teigimu, įvertinus ligos grėsmę, turėtų būti nustatytas proporcingas jos valdymas. Priimtos priemonės, kaip sako A. Dulkys, sudarys palankesnes sąlygas pandemijos valdymui.

Nepasitikrinus – nušalinimas nuo darbo

Kilus protrūkiui darbovietėje, toliau joje dirbti bus galima tik pasitikrinus, ar darbuotojai neužsikrėtė Covid-19. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) nurodys, kurie darbuotojai turi pasitikrinti sveikatą. Apie tai NVSC informuos ir darbuotojus, ir darbdavius.

REKLAMA
REKLAMA

Darbuotojus, atsisakiusius išsitirti, darbdaviai privalo nušalinti nuo darbo ir nemokėti jiems atlyginimo arba nurodyti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu iki tol, kol jie sveikatą pasitikrins. Nustatytu laiku neatlikti testo galima tik esant labai svarbiai priežasčiai – laidotuvėms, komandiruotei ar ligai.

Tirtis atsisakantį darbuotoją darbdavys taip pat gali perkelti dirbti kitą darbą toje pačioje darbovietėje. Į ankstesnes pareigas darbuotojas bus grąžinamas tada, kai pateiks darbdaviui sveikatos patikrinimo išvadas, kad darbą tęsti gali.

Išsitirti turi ir tie, kurie galimai užsikrėtė koronavirusu. Tokiems asmenims draudžiama dirbti Vyriausybės nurodytus darbus, nebent dirbama nuotoliniu būdu. Kad darbuotojas galėtų grįžti į darbą, jam reikia šeimos gydytojo leidimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patvirtinti ir darbų bei veiklos sričių sąrašai, kur leidžiama dirbti tik darbuotojams, iš anksto atlikusiems testus ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga Covid-19.

Išlaidas už periodinius testus ir atlyginimą už sveikatos patikrinimams sugaištą laiką darbuotojams turi apmokėti darbdavys. Už testus prieš pradedant darbą moka pats darbuotojas, tačiau papildomi sveikatos patikrinimai karantino ar ekstremaliosios situacijos metu gali būti finansuojami valstybės biudžeto lėšomis arba apmokami darbdavio.

Privalomo testavimo tvarką nustato sveikatos apsaugos ministras. Įstatymo pataisoms buvo tikėtasi pritarti dar pirmadienį, kad trečiadienį prasidėjusioje pavasario sesijoje Seimas galėtų jas svarstyti ypatingos skubos tvarka.

REKLAMA

Tačiau pirmadienį ryte vykusio Vyriausybės posėdžio metu kilo diskusijų dėl pataisų formuluotės. Pataisas pristatęs sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys privalomą žmonių testavimą įvardijo kaip „priverstinį“. Kilus diskusijoms dėl apibrėžimo, klausimas buvo nukeltas.

Vyriausybės posėdžio vaizdo įrašą galite pažiūrėti čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų