Vyriausybė susiginčijo dėl privalomo darbuotojų testavimo

Vyriausybė pirmadienio posėdyje susiginčijo dėl įstatymo pataisų, kurios būtų leidusios privalomai dėl Covid-19 tirti dalį darbuotojų valstybės lėšomis. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareikalavo paaiškinti, ką reikštų priverstinis darbuotojų testavimas.

Tačiau užsienio reikalų ministras Gabrielius Lansbergis nesutiko su įstatymo formuluote.

„Paaiškinkite, ką jūs turite omenyje, sakydami žodį „priverstinis“. Nes tai yra be žmogaus sutikimo. Tai čia yra... Ta prasme čia nėra kažkokio konstitucinio prieštaravimo? Suprantu, jeigu yra privaloma, žmogus negali grįžti į darbą. Bet, jeigu „priverstinis“, tai reiškia, jeigu žmogus atsisako... Paaiškinkite, ką reiškia žodis „priverstinis“, – prašė G. Lansbergis.

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė nutraukė diskusiją dėl šio klausimo.

„Tada šitą klausimą mes atidedame iki geresnių laikų ir pereiname prie kitų temų“, – diskusiją nutraukė I. Šimonytė.

Vyriausybė svarstė pataisas, kuriomis siūlyta įtvirtinti Vyriausybei teisę nustatyti darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, papildomai pasitikrinusiems, ar neserga užkrečiamąja liga, sąrašą.

„Siūloma sudaryti prielaidas taikyti papildomas šios ligos profilaktikos ir kontrolės priemonės. Šio projekto tikslas yra užtikrinti kelią ypač pavojingų ligų plitimui“, – Vyriausybės posėdyje pirmadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pritarus įstatymo pataisoms, Vyriausybė turėtų teisę papildomai numatyti darbus ir veiklos sritis, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, papildomai pasitikrinusiems, ar neserga Covid-19. Numatoma, kad šios išlaidos galėtų būti finansuojamos valstybės biudžeto arba darbdavio lėšomis.

Taip pat pritarus pataisoms, būtų numatoma, kad ligos protrūkio metu be sutikimo galėtų būti tiriami asmenys, kurie įtariami sergantys ar turėję sąlytį su sergančiuoju. Privalomo testavimo tvarką nustatytų sveikatos apsaugos ministras.

REKLAMA

„Siūlome įstatymą papildyti išimtimi numatant galimybę be sutikimo atlikti asmenų, įtariamų, kad serga, turėjusių sąlytį ir sukėlėjų nešiotojų būtinąjį ištyrimą protrūkio metu“, – pridūrė A. Dulkys.

„Pavesti atlikti tokį testą galime ir dabar, bet negalime numatyti, kad valstybė tokias išlaidas ir padengia“, – patikslino ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Įstatymo pataisoms tikėtasi pritarti pirmadienį, kad dar trečiadienį Seimas prasidėjusioje pavasario sesijoje jas galėtų svarstyti ypatingos skubos tvarka.

Kaip BNS informavo jos atstovė Rasa Jakilaitienė, ministrai per pirmadienį paprašyti pateikti konkrečias pastabas dėl formuluočių ir prie klausimo Vyriausybė numato grįžti antradienį.


Rašyti komentarą...
H
HsH
2021-03-08 09:33:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš siūlau priverstinai tikrinti visų seimo narių psichinę būsena kas 2 metus čia kaip automobilį TA varai ,taršos mokesti kiekvienas turės susimokėti nuo amžiaus kuo senesnis tuo brangiau.
Atsakyti
-2

A
Agva
2021-03-08 09:33:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Wow, Landzbergiukas turi smegenų tam kartui! Ot gyvatė Simonyte, Dulkys irgi, na paaiškinkit kaip priversit žmonės testuotis? Tai ir spirgat viską uždraust ir priverst, daugiau mastyt smegenų nerasta. Ner žodžiu!
Atsakyti
-4

G
Guste
2021-03-08 09:33:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks privalomas testavimas.Parazitai jus .Sukeliat chaosa meluodami,po to nezinodami kaip issikapstyt,dar giliau klimpstat i aferas ir mela.Niekas netiki tuo virusu,ir mums konstitucija suteiiia teise nebuti priverstinai tiriami ir gydomi
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų