Remiantis naujais tyrimais, vakcinos sumažina galimybę susirgti sunkia COVID-19 forma

Dviejuose skirtinguose tyrimuose buvo pranešta apie vakcinacijos nuo COVID-19 poveikį plačiajai visuomenei ir tai tikrai puikios žinios. Tiek hospitalizavimas dėl COVID-19, tiek jo viruso, SARS-CoV-2, perdavimas yra ribojamas iš esmės pasiskiepijus, nurodyta Škotijos ir Izraelio tyrimuose.

Vykdant projektą „EAVE II“ surinkti duomenys apie priėmimo į ligoninę dažnį dėl COVID-19. Nuo gruodžio 8 d. iki vasario 15 d. 21 procentas Škotijos gyventojų gavo bent pirmąją vakcinos dozę, jau yra suleista daugiau kaip 1,14 mln. vakcinų.

Tyrimas parodė, kad praėjus keturioms savaitėms po pirmosios dozės gavimo paguldymo į ligoninę rizika gerokai sumažėjo. Gavusiems „Pfizer“/„BioNTech“ vakciną, hospitalizavimo rizika sumažėjo 85 procentais, o tiems, kuriems suleista „Oxford/AstraZeneca“ vakcina, rizika atsidurti ligoninėje sumažėjo 94 procentais.

Žmonėms, vyresniems nei 80 metų, vienai iš didžiausios rizikos grupių, vidutinis šios rizikos sumažėjimas pagal abiejų vakcinų rezultatus buvo 81 procentas.

Dabartinės populiacijos duomenys yra svarbūs norint suprasti, kaip geriausiai galima įveikti šį pandemijos etapą. Klinikinių tyrimų metu „Pfizer“/„BioNTech“ vakcinos veiksmingumas įvertintas apie 95 proc., ir net viena dozė yra pakankamai efektyvi.

Neprireikia ligoninės

Klinikinių tyrimų metu „AstraZeneca“ vakcinos veiksmingumas buvo mažesnis, tačiau panašu, kad ji labai efektyviai užkerta kelią žmonėms susirgti taip, kad jiems būtų reikalinga hospitalizacija.

„Šie duomenys rodo, kad vakcinos gali apsaugoti nuo stipraus COVID-19 poveikio. Vis dėlto neturime būti tuo pernelyg patenkinti. Mes visi turime stengtis sustabdyti viruso plitimą, ir geriausias būdas tai padaryti yra laikytis visuomenės sveikatos nurodymų – dažnai plauti rankas, laikytis dviejų metrų atstumo, o jei pasireiškia simptomai, izoliuotis ir pasidaryti koronaviruso testą“, – sakė visuomenės sveikatos konsultantė ir projekto EAVE II vadovė, dr. Josie Murray.

Antrojo tyrimo metu „Pfizer“ ir Izraelio sveikatos ministerija rinko duomenis iš Artimųjų Rytų, pranešė „Financial Times“. Analizė rodo, kad vakcina (šiuo metu vienintelė šalyje prieinama) yra 89 proc. veiksminga užkertant kelią bet kokioms (simptominėms ir ne) infekcijoms. Jei šis tyrimas bus patvirtintas, tai parodys, kad vakcinos ne tik apsaugo, bet ir stabdo ligos plitimą.

REKLAMA

Dar reikia išsamesnės analizės, tačiau mokslininkai jau dabar gali patvirtinti, kad vakcinos neleidžia žmonėms sunkiai sirgti.

„Šie rezultatai yra labai džiuginantys ir leido mums optimistiškai žvelgti į ateitį. Dabar turime įrodymų, kad skiepijimas apsaugo nuo sunkios Covid-19 formos ir hospitalizavimo, – paaiškino Edinburgo universiteto Usherio instituto direktorius profesorius Azizas Sheikhas. – Pirmosios vakcinos dozės suteikimo procesas turi būti pagreitintas visame pasaulyje, kad būtų lengviau įveikti šią baisią ligą.“


Rašyti komentarą...
&
&&&&&&&
2021-03-08 07:35:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
No nieko jūsų vakcina neapsaugo o šitas cirkas baigsis kai baigsis pandemijai skirti pinigai nes tai pasaulinė politinė afera sergama gripu mirštama nuo gretutinių ligų atminkit komentarą išaiškės vieną dieną
Atsakyti
-1

A
Abejojantis
2021-03-08 07:57:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar tikrai? Ar tikrai tikrai?
Atsakyti
0

A
As
2021-03-08 08:13:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai pigi reklama tam pavojingam skysciui.Tiek kiek pinigu isisavins to skyscio vardu,reklama galetu buti daug geresne,itikinamesne ir zinoma brangesne(ar ne taip propogandistai)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų