Šimonytė įvardino du Vyriausybės sprendimus, po kurių galima tikėtis švelnesnio karantino

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad ryškesnių karantino atlaisvinimų, susijusių su gyventojų judėjimu ir laisvalaikiu, galime tikėtis, kai bus išplėstas asmenų testavimas ir vakcinavimas.

Trečiadienio posėdyje Vyriausybė pratęsė karantiną iki balandžio pradžios, o judėjimo ribojimus – iki kovo 15 dienos 24 val.

„Prieš savaitę mes visi tikėjomės ir aš pati tikėjausi, kad galėsime priimti daugiau veiklų atlaisvinančių sprendimų. Tačiau kol kas turime tokią situaciją, kurią kai kas jau įvardino, kaip blogėjimą ar trečią bangą. Aš vertinčiau tą situaciją, kaip tam tikrą įstrigimą“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Jos teigimu, Vyriausybė siūlo šiuo metu plėsti gyventojų testavimo apimtis, kad aiškiau būtų matyti tikroji sergamumo situacija atskirose savivaldybėse.

„Suteikėme teisę savivaldybėms tokios iniciatyvos imtis, tačiau matėme, kad rezultatas nebuvo labai gerai, tai yra, testavimo apimtys smarkiai nepadidėjo. Tikimės, kad tai leis mums pasiekti šiek tiek adekvatesnį vaizdą konkrečių savivaldybių epidemiologinės padėties. Nes dabar mes turime keliolika juodų savivaldybių, nors pagal atvejų skaičių turime tik kelias“, – pastebėjo premjerė.

Vyriausybė tikisi, kad per kovą pirmąją Covid-19 vakcina bus paskiepyta didžioji dalis vyresnių nei 70 metų amžiaus Lietuvos gyventojų.

Tai Vyriausybės prioritetai bus du. Pirmas prioritetas – išplėsti kaip įmanoma testavimo apimtis, kitas prioritetas – užtikrinti tiek spartų vakcinavimą, kiek mums leidžia gaunami vakcinų kiekiai.

Ir tuomet, matyt, kad tuos reguliavimus, kurie susiję su žmonių judėjimu, mobilumu, pasirinkimu kažkur judėti ar kažką lankyti, galėsime labiau perkelti ant pačių žmonių pasirinkimų ir apsisprendimų“, – svarstė I. Šimonytė.

Visą Šimonytės komentarą žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
v
vilnietis
2021-02-24 14:51:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
varom ta vyriausibe lauk
Atsakyti
-9

A
Aburgenas
2021-02-24 14:43:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negaliu žiūrėti iškamša
Atsakyti
-13

V
Virusas
2021-02-24 14:53:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skiepykit per para 24 val. Ir be iseiginiu o dabar vakcina savaitgaliais guli sandelyje Pradekit dirbti
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų