REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė nusprendė, kokiems darbuotojams bus privalu testuotis

Papildyta 9 val.

Vyriausybė nusprendė, kokie darbuotojai galės dirbti tik iš anksto pasitikrinę, ar neserga koronavirusu. Privalomai, prieš pradedami darbą, testuotis turės, pavyzdžiui, grožio specialistai ir maitinimo įstaigų darbuotojai. Pedagogai ir medikai turės tikrintis periodiškai.

Vyriausybė nusprendė, kokie darbuotojai galės dirbti tik iš anksto pasitikrinę, ar neserga koronavirusu. Privalomai, prieš pradedami darbą, testuotis turės, pavyzdžiui, grožio specialistai ir maitinimo įstaigų darbuotojai. Pedagogai ir medikai turės tikrintis periodiškai.

REKLAMA

Vyriausybės nutarime rašoma, kad siekiant užtikrinti visuomenės saugumą bei užkirsti kelią galimų koronaviruso protrūkių atsiradimui, labai svarbu nustatyti visus užsikrėtusius šiuo virusu. Sveikatos patikrinimas yra viena iš koronaviruso valdymo priemonių, leidžiančių anksti nustatyti infekcijos atvejus, ypač besimptome forma sergančius, ir tokiu būdu užkirsti kelią infekcijos plitimui bei išvengti didelių ligos protrūkių.

„Vienas svarbiausių dalykų, kas yra siūloma, į sąrašą, kad būtų įtraukti darbai ir veiklos, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams pasitikrinusiems ir periodiškai besitikrinantiems“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmuoju Vyriausybės priimto nutarimo punktu nurodami darbuotojai, kuriems leidžiama atnaujinti veiklą ir dirbti, prieš tai pasitikrinus, ar neserga koronavirusu.

REKLAMA

Veiklos, kurių darbuotojams privalu testuoti prieš pradedant dirbti:

Kultūros ir meno sektoriaus darbuotojų veikla;

Fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto veikla;

Viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla;

Mažmeninės prekybos srityje dirbančių darbuotojų darbas;

Laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų teikimo veikla (baseinų ir pirčių paslaugos, žaidimų kambarių, šokių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla);

REKLAMA
REKLAMA

Grožio paslaugų teikimo veikla;

Apgyvendinimo paslaugų teikimo veikla.

Taip pat išskirtos veiklos, kurių darbuotojams reikės tikrintis periodiškai. Į šių veiklų sąrašą įtrauktos veiklos:

Asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla:

asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla;

valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose;

praktinis (klinikinis) mokymas, atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Socialinės paslaugos ir veikla:

socialinių paslaugų įstaigose, paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamos socialinės paslaugos;

valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos socialinių paslaugų įstaigose.

Švietimo paslaugos ir veikla:

švietimo įstaigų, laisvojo mokytojo veikla ir kitų švietimo teikėjų švietimo veikla;

valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos švietimo įstaigoje ir kituose švietimo teikėjuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaistinių darbuotojų veikla.

„Šitoms grupėms periodinis tikrinimasis padės užkirsti kelią galimų koronaviruso infekcijos protrūkių atsiradimui. Tai taip pat mums padės anksti nustatyti infekcijos atvejus, ypač besimptomine forma sergančius“, – sakė A. Dulkys.

Darbuotojų sąrašus sudaryti ir informuoti juos apie patikrinimus turės darbdavys. Ši tvarka galioja, kol šalyje įvestas karantinas ar ekstremalioji padėtis.

Persirgusiems ar paskiepytiems darbuotojams tikrintis nereikės, jeigu pateiks tai įrodančius dokumentus.

Galimybė numatyti privalomąjį tikrinimąsi bei kompensacijas už jį įtvirtinta šią savaitę pakeitus Užkrečiamųjų ligų įstatymo pataisas.

REKLAMA

Atsisakęs tikrintis arba be labai svarbių priežasčių nepasitikrinęs darbuotojas, atsižvelgiant į darbo pobūdį, būtų skiriamas dirbti nuotoliniu būdu arba perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą.

Jei tokių galimybių nėra, jis bus nušalinamas nuo darbo, nemokant jam darbo užmokesčio, iki tos dienos, kol jis pasitikrins, ar neserga užkrečiamąja liga.

Pataisos taip pat įtvirtina, kad nustačius darbovietėje ligos protrūkį darbuotojams taip pat leidžiama dirbti tik pasitikrinus, ar neserga. Išsitirti turinčių darbuotojų sąrašą nustatytų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Testavimas bus finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis, Vyriausybės nustatyta tvarka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų