REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmasis per dvejus metus Angelos Merkel vizitas į Rusiją suteikia tik labai menką viltį, kad įtampa tarp Berlyno ir Maskvos sumažės, rašoma „Financial Times“.

Pirmasis per dvejus metus Angelos Merkel vizitas į Rusiją suteikia tik labai menką viltį, kad įtampa tarp Berlyno ir Maskvos sumažės, rašoma „Financial Times“.

REKLAMA

Abu lyderiai, kurių susitikimas įvyks antradienį, turi gilius nesutarimus dėl eilės klausimų: pradedant karai Ukrainoje bei Sirijoje ir baigiant kaltinimais Kremliui dėl įtakos Vakarų Europoje vykstantiems rinkimams.

Tačiau abu jie, pasak leidinio, yra galimai suinteresuoti atnaujinti savo senuosius ryšius – o taip pat, galimai, iššniukštinėti, kiek Donaldo Trumpo išrinkimas į valdžios sostą Baltuosiuose Rūmuose gali pakeisti pasaulinę politikos pusiausvyrą.

Perspės dėl Donaldo Trumpo?

Berlynas ir Maskva nesiėmė prieš susitikimą žarstyti kokių nors pažadų dėl konflikto Ukrainoje, dėl kurio tarp abiejų šalių iškilo didžiausias nuo Šaltojo karo laikų santykių barjeras.

REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos atstovas derybose su Rusija Gernotas Erleris pareiškė: „Aš negalėčiau būti labai optimistiškai nusiteikęs dėl galimų pokyčių. Putinas tvirtai laikysis savo pozicijų, o kanclerė – savo“.

REKLAMA

Tačiau jis taip pat pažymi, kad Europai būtina palaikyti dialogą su Maskva, net jeigu ir nepatinka tai, kas vyksta Ukrainoje. „Mes ir toliau itin kritiškai vertiname Krymo aneksiją ir mūšius Ukrainos rytuose. Tačiau mes norime palaikyti dialogą su Maskva. Todėl kanclerė ir toliau kalbasi su Putinu“.

Rusijos ekspertas Stefanas Meisteris mano, kad A. Merkel, turėtų pakreipti V. Putiną į labiau sukalbamą poziciją dėl Ukrainos, perspėdama jį, kad augantis konfliktas gali išprovokuoti D. Trumpą „pavojingam“ atsakui, galimai, suaktyvinant veiksmus Sirijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Proeuropietiškos nuotaikos

Vokietijos ir Rusijos valdžių atstovai pranešė, kad du lyderiai taip pat aptars energetikos, ekonomikos ryšius bei artėjantį „Didžiojo dvidešimtuko“ susitikimą Hamburge. Tuomet jau A. Merkel priiminės svečius.

Anot eksperto, A. Merkel pabandys įtikinti V. Putiną, kad ES stipresnė ir sugeba išlaikyti vieningą frontą palaikydama sankcijas Maskvai, negu jis galvoja. Ji gali remtis duomenimis, nurodančiais augantį pasitikėjimą proeuropietiška politika Vakarų Europoje ir nacionalistų, kuriuos Kremlius visuomet palaikė, nesėkmes.

Leidinys pažymi, kad susikalbėti A. Merkel ir V. Putinui neturėtų būti sudėtinga: A. Merkel susikalba rusiškai – šią kalbą ji pramoko augdama Vokietijos Demokratinėje Respublikoje, – o V. Putinas puikiai kalba vokiškai dar nuo tų laikų, kuomet jis atliko KGB karininko užduotis komunistų valdomame Drezdene.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų