REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronavirusas vis dar pasiglemžia nemažai žmonių gyvybių. Trečiadienį pranešta apie dar vieną vos 30–39 m. amžiaus asmens mirtį.

Koronavirusas vis dar pasiglemžia nemažai žmonių gyvybių. Trečiadienį pranešta apie dar vieną vos 30–39 m. amžiaus asmens mirtį.

REKLAMA

Kaip rodo Statistikos departamento atvirieji duomenys, antradienį COVID-19 nusinešė moters iš Klaipėdos gyvybę. Nuo infekcijos pasiskiepijusi ji nebuvo.

Portalas tv3.lt primena, kad savaitgalį pranešta apie kelis mirusius ypač jaunus asmenis. Šeštadienį pranešta apie 10–19 m. paauglės arba jaunos merginos mirtį nuo koronaviruso. Paskiepyta ji taip pat nebuvo.

Iš viso nuo pandemijos pradžios yra mirę 3 tokio jauno amžiaus asmenys, tik vienas jų buvo paskiepytas.

Per savaitgalį COVID-19 taip pat nusinešė 30–39 m. vyro iš Varėnos gyvybę. Nuo infekcijos pasiskiepijęs jis taip pat nebuvo. Nuo pandemijos pradžios iš viso netekome 58 tokio amžiaus žmonių, 5 jų buvo pasiskiepiję. 

REKLAMA
REKLAMA

Primenama, kad į nepasiskiepijusių asmenų grupę Statistikos departamentas įtraukia tiek tie asmenys, kurie nėra pasiskiepiję, tiek tie, kurie gavo vieną skiepo dozę, tiek ir tie, kurie gavo abi skiepo dozes, bet nuo paskutiniojo skiepo suleidimo nepraėjo 14 d. Tuo metu prie pilnai paskiepytų taip pat priskiriami ir pakartotinai paskiepyti, t. y. gavę sustiprinančiąją dozę („booster'į“).

REKLAMA

Per vakar – 13 mirčių, jų skaičius kelia nerimą

Praėjusią parą nustatyti 5322 nauji COVID-19 atvejai, 13 žmonių mirė, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Vienas mirusysis priklausė 30–39 metų grupei, jis nebuvo pilnai paskiepytas. Likusieji – vyresni nei 60-ies, pilnai paskiepyti buvo penki iš jų.

Kaip portalui tv3.lt nurodė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis, didelis mirčių skaičius vis dar yra nerimą keliantis rodiklis.

Jis pastebėjo, kad Lietuvai apskritai dar su pirmuoju omikrono pakilimu sekasi tvarkytis ne per sklandžiausiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Pas mus dar nėra nusiritęs ir pirmas pakilimas. Gal nelabai dėmesio bekreipiam, bet per parą turime įvairiai – ir 5 tūkst. užsikrėtimų skaičių. Tai dar labai didžiuliai skaičiai ir labai nenoriai ta banga leidžiasi. Taigi mes dar nesame susitvarkę su tuo, ką turėjome. Ir tai, kad nusileidimas stabtelėjo kažkur per vidurį bangos ir leidimasis yra labai lėtas, tai kiek neramina“, – portalui tv3.lt komentavo jis.

Anot profesoriaus, Lietuva dar toli gražu nėra priartėjusi prie raudonos zonos, kuriai pasiekti reikėtų, kad atvejų rodiklis nukristų iki mažiau nei 1 tūkst. atvejų.

„Ir kas dar labai svarbu, kad iš atliekamų tyrimų šiuo metu vis dar yra labai aukštas procentas – apie 50 proc. teigiamų atvejų. O kad pereitume į raudonąją zoną, reikia, kad procentas būtų ne didesnis kaip 10 proc. taigi mums dar labai reikia tvarkytis su šia banga. Nerimą kelia ir pakankamai didelis mirčių skaičius“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sergamumo rodiklis – dar virš 2 tūkst.

Nuo pandemijos pradžios bent kartą šia liga susirgo daugiau nei 1 mln. gyventojų, nuo jos mirė beveik 8,8 tūkst. žmonių.

Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu susirgo 4465, antrą – 849, trečią – aštuoni žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1302 COVID-19 sergantys pacientai, keliomis dešimtimis mažiau nei prieš parą, 64 iš jų – reanimacijoje. 

14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 2038,3 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 44 procentai.

Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius po truputį mažėti pradėjo šių metų vasario pradžioje. Tuomet pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.

Antradienį 73 žmonės buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, 372 gavo sustiprinančiąją. Iš viso per parą paskiepyta 517 žmonių.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,7 proc. gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų