REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sprogusio ir sudegusio daugiabučio Vilniuje gyventojai jau kraustosi į socialinius būstus. Tačiau šie – tušti. Dalis nukentėjusiųjų paramos daiktais sulaukė iš Raudonojo Kryžiaus bei neabejingų jų nelaimei žmonių. Kiti baldus ir buitinę techniką priversti pirkti iš savo kišenės. Žmonės sako sulaukę labai nedidelės išmokos.

Sprogusio ir sudegusio daugiabučio Vilniuje gyventojai jau kraustosi į socialinius būstus. Tačiau šie – tušti. Dalis nukentėjusiųjų paramos daiktais sulaukė iš Raudonojo Kryžiaus bei neabejingų jų nelaimei žmonių. Kiti baldus ir buitinę techniką priversti pirkti iš savo kišenės. Žmonės sako sulaukę labai nedidelės išmokos.

REKLAMA

Dauguma gyventojų tikėjosi iš savivaldybės sulaukti maksimalios vienkartinės išmokos – virš 7 tūkstančių eurų. Tačiau paskaičiavusi ir pasvarsčiusi Vilniaus valdžia nutarė daliai žmonių pervesti vos po tūkstantį, esą dalis namų netekusių žmonių uždirba per daug.

Senjorė Veronika apsipila ašaromis prisiminusi tą lemtingą antradienį, kai sprogus daugiabučiui Viršuliškėse užsiliepsnojo ir jos butas. Moteris gyveno 5 aukšte, o butas, kuriame įvyko sprogimas, buvo vienu aukštu žemiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš labai norėčiau padėkoti ugniagesiams, kurie išgelbėjo mano gyvybę. Per dūmus aš būčiau užtroškusi“, – emocijų nesulaiko senjorė Veronika.

REKLAMA

Tąkart jos vyrui pavyko išbėgti į laiptinę, tačiau Veronikai pačiai išsigelbėti nepavyko, ją išgelbėjo ugniagesiai – iškėlė pro langą. Moterį tąkart gelbėtojai išvežė į ligoninę. 

„Jau taip uždūmino, kad atidarius duris buvo tokie karšti dūmai, kad jei aš būčiau išėjusi, tai aš iš jų jau būčiau nenulipusi“, – pasakoja namo gyventoja Veronika.

Veronikai kalbant su žurnalistais aplink graudinasi kiti Viršuliškių daugiabučio gyventojai, kurie vos per vieną akimirką liko be savo namų. Šiuo metu dar nemaža dalis jų gyvena viešbutyje, kurį parūpino savivaldybė. Tačiau jau artimiausiomis dienomis kelsis į socialinį būstą. Gyventojai sako, jog iš savivaldybės dabar patiria nemažą spaudimą, kad kuo greičiau apleistų viešbutį ir persikeltų į socialinį būstą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jis ką tik po remonto, dujinė nauja. Nebuvo tik prijungta, vakar dujininkai prijungė. Nu ir jis tuščias, nėra baldų“, – sako namo gyventojas Dainius.

Tačiau bent elementariausiais baldais savivaldybė aprūpinti nesiruošia, nebent kompensuos jų įsigijimo kainą. Anot savivaldybės, kompensuos kiek daugiau nei 800 eurų. Likusią sumą teks susimokėti patiems. 

Baiminasi, kad savivaldybės kompensacijos neužteks

Gyventoja Janė su vyru jau pradėjo pirkti baldus ir buitinę techniką. Ji abejoja, ar užteks 800 eurų kompensacijos iš savivaldybės, mat buto už tiek tikrai neapstatysi. Teks krapštyti ir iš taip mažos pensijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pirkom dar užuolaidas, nes matosi viskas per tuos langus, jei šviesą tik įjungsi. Tai viskas. Į vonią spintelę su veidrodžiu pačią pigiausią“, – atvirauja namo gyventoja Janė.

Kai kuriuos baldus ir kitus namų apyvokos reikmenis namų netekusioms šeimoms parūpino Raudonojo Kryžiaus savanoriai. Neabejingi žmonės per juos perdavė įvairiausias spinteles, smulkią buitinę techniką. Taip pat indus, stalo įrankius.

„Tai šiam momentui norisi šiek tiek pristabdyti visuomenę, neturim nei kur sandėliuoti, nei kur laikyti“, – teigia Raudonojo kryžiaus atstovė Luka Lesauskaitė.

Aldona su vyru į Raudonojo Kryžiaus sandėlį atėjo prašyti paramos daiktais. Mat šeima nieko neturi, padedant ugniagesiams pavyko iš apdegusio namo pasiimti tik dokumentus ir kompiuterį.

REKLAMA

Moteris labai kuklinasi ir sako, kad paramos prašyti nesmagu. Tačiau pripažįsta, kad reikia visko.

Niekada gyvenime pagalbos ar paramos neprašę žmonės nedrįsta ką nors imti. Tarp jų ir Paulius. Paulius taip pat apsistojo socialiniame būste, kuris taip pat tuščias. Vyras pasakoja, kad dalį baldų gavo iš Raudonojo Kryžiaus, dalį pirko pats. Jau dabar išleido virš tūkstančio eurų.

Kai ugniagesiai gelbėtojai daliai gyventojų leido grįžti namo pasiimti keletą daiktų, Paulius sako, kad grįžti jam neapsimokėjo.

„Blogiausia, kad pas mane tas kambarys sudegė, kur viskas buvo“, – pasakoja namo gyventojas Paulius.

Savivaldybė: „Savivaldybė nėra draudimo įmonė“

Tarp sudegusių daiktų visi vyro dokumentai, šiek tiek pinigų, elektroniniai prietaisai. Praėjusią savaitę daugiabučio gyventojams Raudonasis Kryžius pervedė virš 160-ies tūkstančių eurų. Kiekvienai namų netekusiai šeimai teko po kelis tūkstančius eurų. Tačiau tai yra tik žmonių suaukoti pinigai. Gyventojai iš savivaldybės tikisi vienkartinės paramos. Prašymus pateikė 37 šeimos.

REKLAMA

„22 šeimos neviršija pajamų dydžio nustatyto jų gaunamos mėnesinės pajamos ir turime galimybę jiems mokėti maksimalią vienkartinę išmoką“, – sako Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

Kad gautų maksimalią išmoką, gyventojų pajamos negali viršyti kiek daugiau nei 700 eurų asmeniui. Tad 7 tūkstančių eurų parama atiteks tik daliai gyventojų. Nors tokio gaisro, kai be namų liko 29 butų gyventojai, Lietuva nematė trisdešimt metų.

Tad tokiems esą per daug uždirbantiems žmonėms teks 7 kartus mažesnė vienkartinė išmoka.

„Tai ir sakė mums, kad neatkeliaus dideli pinigai – per daug pensija didelė. 1100, ar kiek ten?“ – juokiasi senjorė Aldona.

Savivaldybė nėra draudimo įmonė, mes privataus turto atstatymui neturime jokių įsipareigojimų“, – kerta Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

Savivaldybė žada, kad vienkartinės išmokos gyventojus pasieks jau kitą savaitę.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Ukrainiečiai,būtų gavę milijonus
O kodėl nepasirinkti tokio varianto? Vietoje susprogusio namo pastatyti didesnį 60-ies butų namą, trisdešimt butų atiduoti nukentėjusiems, o likusius butus parduoti, taip pasidengtų didesni namo statybos kaštai.
Vargšas Benkunskas negali pasirūpinti keliais butais, bet gali pasirūpinti partijai milijoniniais projektais. Užuojauta "ūkiškam" merui, gaila vilniečių turint tokį merą, bet kaip sako Šimonytė po keturių metų galėsite vėl rinktis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų