REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus valdžia sugalvojo naujovę, kaip gelbėti senjorus nuo vienatvės. Savivaldybė siūlo senjorams iš savivaldybės prieglaudos paimti šunį ar katiną, o pati augintinį žada aprūpinti iki pat jo gyvenimo galo ėdalu, kraiku, o jei reikės ir gydymu.

Vilniaus valdžia sugalvojo naujovę, kaip gelbėti senjorus nuo vienatvės. Savivaldybė siūlo senjorams iš savivaldybės prieglaudos paimti šunį ar katiną, o pati augintinį žada aprūpinti iki pat jo gyvenimo galo ėdalu, kraiku, o jei reikės ir gydymu.

REKLAMA

Taip tikisi vienu šūviu nušauti du zuikius – ir senjorams draugą įtaisyti, ir keturkojams surasti naujus namus.

Gyvūnų globėjai pastebi, kad, sulaukę pensijos, kai kurie senjorai augintinio turėti nesiryžta.

„Jie bijo įsipareigoti, nes labai brangu gydyt susirgus, sunku atsinešt kraiką ir maistą, brangu“, – teigia Vilniaus gyvūnų globos namų vadovė Agnė Žėbienė.

„Senjoras – senjorui“

Anot gyvūnų apsaugos ir globos komisijos pirmininkės Violetos Podolskaitės, dažnu atveju senjorai nelaiko augintinių, nes tai jiems – per brangu.

REKLAMA
REKLAMA

„Turiu šuniuką ir kai išvedu pasivaikščioti, pagyvenusios kartais pamato, Dieve, kaip gražu būtų, kaip norėtumėm turėt tokį, bet oi, kaip brangu, oi, kaip brangu. Iš tikrųjų, yra brangu“, – pasakoja V. Podolskaitė.

REKLAMA

Norėdama praskaidrinti senolių vienatvę, Vilniaus savivaldybė netrukus pradės projektą „Senjoras – senjorui“. Vyresnio amžiaus žmonėms siūlys pasiimti jų taip laukiantį šunį ar katę, o kad augintinis netaptų našta, iki jo gyvenimo galo aprūpins maistu, gydymu, kraiku. 

„Žiūrėsim į jų fizines galimybes, ar jie sugebės prižiūrėti, ar jie galės išvesti, ir čia daugumoj yra dideli šunys, bet yra katinėliai, su jais galima džiaugtis“, – teigia V. Podolskaitė.

Gyvūną aprūpins savivaldybė

Trakų Vokėje rastas kačiukas Trakis yra tikras patrakėlis. Jis pats globėją iš prieglaudos susirado.

REKLAMA
REKLAMA

„Atbėgo ir atsitrenkė į koją mažas kačiukas, pasiėmėm“, – pasakoja kačiuko savininkė.

Mažas padūkęs kačiukas patraukia į atnaujintų gyvūnų globos namų atidarymą atvykusio mero dėmesį. O senesnių gyvūnų žmonės ne taip nori imti. 

Savo šeimininko jie laukia ne vieną mėnesį, o kartais ir metus. Būtent vyresnius augintinius prieglauda ir siūlys senjorams, bet nedraus imti ir jaunesnių.

„Senjorai yra tie žmonės, kuriems nebereikia jauno, madingo, aktyvaus augintinio, kurio reikia jaunoms šeimoms, jiems reikia ištikimo draugo, kuris bizdentų šalia. Nekeltų per daug rūpesčio“, – sako „Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei senjoro sveikata nebeleis rūpintis keturkoju, jį prieglauda priims atgal.

Benamiai gyvūnai ir šalti orai

Atsinaujinusioje prieglaudoje, kur anksčiau buvo vietos 70 gyvūnų, dabar galės gyventi per pusantro šimto. Kasmet į šią prieglaudą patenka iki pusantro tūkstančio gyvūnų.

Ypač gyvūnų globėjai neramu A. Žebienei, kaip namų neturinčios katės ir šunys ištvers šalčius.

„Jeigu matot lauke gyvūną, įpilkit vandens šilto, kad galėtų atsigert, nes vanduo greitai užšąla ir dehidratacija labai pavojinga“, – pasakoja A. Žėbienė.

29 katėms ir 33 šunims pasisekė, jie savo šeimininkų laukia šiltuose, beveik už 3 milijonus eurų atnaujintuose globos namuose. Bet joks prieglaudos darbuotojų dėmesys, kaip jie sako, neatstos tikrųjų taip laukiamų šeimininkų šilumos.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

genealus sprendimas - jei senjorai neturės ką valgyti, ėdalu galės draugiškai pasidalinti su benamiu gyvūnu.
Perskaičiau ir nežinau, kaip vertinti šį, savivaldybės, norą. Senus (taip rašoma senjoras - senjorui) gyvunėlius atiduoti vyresnio amžiaus žmonėms su "jų turtu" t.y ėdalas, kraikas, net gydymas.. Atleiskit ponai, bet netikiu jumis, nors jūs ką besakytumėt. Užmiršit jūs ir kates su šunimis, ir žmones. Galimai, vien melas ir apgaulė sklinda iš jūsų pusės.. Paliksit egzistuot ir senjorus, ir gyvuliukus!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų