REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rekordiniams karščiams plūstelėjus į Lietuvą, tautiečiai miniomis patraukė vėsintis ir mėgautis saule į pajūrį. Padidėjusius lietuvių srautus pastebi ne tik vietiniai kurortų verslai, bet ir didžiausi šalies vežėjai. 

Rekordiniams karščiams plūstelėjus į Lietuvą, tautiečiai miniomis patraukė vėsintis ir mėgautis saule į pajūrį. Padidėjusius lietuvių srautus pastebi ne tik vietiniai kurortų verslai, bet ir didžiausi šalies vežėjai. 

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt šie patikslino, kokius maršrutus šalies viduje keliautojai renkasi vasarą bei įvardijo kryptis, kurios šiltuoju sezonu sulaukia mažesnio dėmesio nei įprastai.

Nurodė, kur vasarą lietuvių srautai padvigubėja

Gintautas Pakusas, „Kautra“ rinkodaros direktorius patvirtina, kad vasarą yra krypčių, į kurias bilietų pardavimai išauga: 

„Visų pirma tai yra pajūrio kryptis, kuri išauga turbūt daugiau nei du kartus, todėl kad vasarą skiriami sezoniniai autobusai.“

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pašnekovas pastebi, kad šiltuoju metų laiku keleivių srautas padidėja maršrutuose, kurie driekiasi per Aukštaitiją – Anykščius, Kupiškį: 

REKLAMA

„Greičiausiai žmonės ten turi sodybas, jas lanko, ten ilsisi, taigi turime didesnį keleivių skaičių į nuošalesnius, tinkamus turizmui regionus. Jei vertiname Dzūkiją ir Aukštaitiją, tai toks pagyvėjimas taip pat yra.“

Arūnas Indrašius, TOKS įmonės direktorius, taip pat pastebi, kad vasaros metu daugiausiai žmonės keliauja į pajūrį – Nidos, Palangos, Šventosios kryptimis. Jis teigia, kad, lyginant su kitais sezonais, vasarą šiomis kryptimis bilietų yra parduodama daugiau. Anot A. Indrašiaus, daugiausiai žmonių į pajūrį važiuoja pirmadieniais, išvyksta sekmadieniais.

REKLAMA
REKLAMA

Pastebi mažiau keliaujančių į Vilnių, taip pat gydymo įstaigas

Anot G. Pakuso, vasarą mažiau žmonių važiuoja į sostinę. „Kadangi mokytis į Vilnių važiuoja tikrai daugiau žmonių nei į Šiaulius ar Alytų, natūralu, kad ir keleivių srautas vasarą į Vilnių sumažėja“, – sako jis.

Tiesa, lyginant bendrą bilietų pardavimo situaciją vasarą ir kitais sezonais, G. Pakusas teigia, kad pokytis nėra žymus:

„Jeigu mes nuvažiuojame tūkstantį kilometrų žiemą ir tūkstantį kilometrų vasarą, keleivių skaičius vasarą per visus maršrutus padidėja, bet neženkliai. Ženklus padidėjimas matomas tam tikrose kryptyse, bet tuo pačiu sumažėja kitose. Vyksta keleivių persiskirstymas.“ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Indrašius taip pat paantrina, kad maršrutų kitomis kryptimis vasarą sumažėja, o tam įtakos turi studentų vasaros atostogos bei mažesnis gydymo įstaigų poreikis: 

„Vasarą studentai atostogauja, nevažiuoja į universitetus ir kitas mokymo įstaigas. Taip pat vasarą mažiau žmonių važiuoja į gydymo įstaigas, nei rudenį ar žiemą.“

Anot Vaido Ramanausko, įmonės „Klaipėdos paslaugos“ vadovo, visomis kryptimis vasarą keleivių yra daugiau, nei žiemą, tačiau įmonė autobusų maršrutų nekeičia: 

„Maršrutus esame pasitvirtinę eilę metų, su tokiais maršrutais ir dirbame. Vasarą turime papildomus maršrutus, kurie iš Vilniaus ir Kauno veža į Palangą.“

REKLAMA

Pasak G. Pakuso. atsižvelgiant į keleivių poreikius, jei to reikia, vasarą „Kautra“ didina autobusų talpas, tačiau nei važiavimo laiko, nei reisų skaičiaus savo iniciatyva nekeičia: 

„Dirbame griežtai reguliuojamoje srityje. Kai grybų daug, tie grybai pigūs ir norisi greitai juos parduoti, o kada jų mažiau – grybai brangsta. Čia taip nėra.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų