REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį pateikdamas naujausią informaciją dėl koronaviruso situacijos valdymo šalyje ramino, kad nesėkmė dėl šiuo metu kuriamos vakcina nuo koronaviruso – neišvengiama šio proceso dalis.

Valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį pateikdamas naujausią informaciją dėl koronaviruso situacijos valdymo šalyje ramino, kad nesėkmė dėl šiuo metu kuriamos vakcina nuo koronaviruso – neišvengiama šio proceso dalis.

REKLAMA

„Kaip vakar dauguma girdėjo, buvo paskelbta apie vienos vakcinų vystytojo pristabdytus klinikinius tyrimus dėl užfiksuoto su pačia vakcina siejamo susirgimo. 

Tai sukėlė tam tikrą nerimą, bet dėl to ypatingai nerimauti tikrai nereikėtų. Tai yra įprastinė procedūra ir tik demonstruoja, kad kuriant ir bandant šias vakcinas tikrai yra laikomasi aukščiausių saugumo standartų ir reikalavimų, nedaroma kompromisų su saugumu ir gerai, kad yra labai atidžiai stebima“, – kalbėjo A. Veryga.

Anot jo, kita žinutė susijusi su vakar dienos Vyriausybės sprendimu mūsų prašymu kreiptis į Valstybės gynimo tarnybą dėl šių vakcinų įsigijimo. 

REKLAMA
REKLAMA

„Norėčiau paaiškinti, kodėl toks sprendimas pasiūlymas ir kodėl yra kreipiamasi. Pirmiausia sutiksite, kad vakcinos atsiradimas, jos prieinamumas yra kritiškai svarbus, kad šalis galėtų grįžti į įprastą gyvenimą, kad galėtų tinkamai funkcionuoti ekonomika, kad nebūtų kažkokių suvaržymų, kurie tikrai kelia ir didelį nepasitenkinimą ir kelias tam tikras ekonomines pasekmes, tiek verslams, tiek įvairioms gyventojų grupėms. (...)

REKLAMA

Yra daug objektyvių, sunkiai valdomų rizikų, sprendimus reikia priimti dėl produktų, kurie dar nėra baigiami kurti, nėra baigti testuoti, pats įsigijimo mechanizmas (...) kelia nemažai klausimų, nes tai yra ir nemažas finansinis įsipareigojimas valstybei. Manome, kad šis klausimas kelia peržengia ne tik Sveikatos apsaugos ministerijos, bet ir Vyriausybės kompetencijos ribas  ir manome, kad šitas klausimas turi būti keliamas aukščiausiu lygmeniu“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Naujų atvejų – 36

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė naujausius duomenis apie koronaviruso padėtį Lietuvoje. Paaiškėjo, kad per pastarąją parą buvo ištirti 5497 mėginiai, iš kurių 36 teigiami. Tai reiškia, kad šiuo metu bendras Covid-19 atvejų skaičius Lietuvoje pasiekė 3199 ribą. 

REKLAMA
REKLAMA

Iš 36 naujų koronaviruso atvejų 17 yra patvirtinti židiniuose, daugiau nei trečdalis atvejų juose yra susiję su Šiauliuose veikiančia siuvimo įmone „Interscalit“.

Su šia įmone siejamame židinyje patvirtinti šeši nauji susirgimai – COVID-19 užsikrėtė penki darbuotojai ir vienas artimasis. Iš viso, NVSC duomenimis, šiuo metu serga 14 darbuotojų ir septyni sąlytį turėję asmenys.

Du nauji židiniai

Praėjusią parą registruoti du nauji židiniai. Vienas iš jų – Raseinių policijos komisariate, kur liga nustatyta dviem pareigūnams. Visuomenės sveikatos specialistai kol kas nežino, nuo ko asmenys galėjo užsikrėsti, tęsiamas epidemiologinis tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antras naujas židinys – Kauno apskrityje veikiančioje farmacijos įmonėje „Limedika“. Užsikrėtimas patvirtintas dviem asmenims. Užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra žinomos, asmenys jautė simptomus.

Du nauji atvejai yra siejami su protrūkiu Kęstučio batalione. Šiuo metu turimais NVSC duomenimis, iš viso su šiuo židiniu siejami 38 COVID-19 atvejai.

Rokiškio rajono Juodupės gimnazijoje koronavirusinė infekcija patvirtinta taip pat dviem asmenims. Šį atvejį NVSC patvirtino dar trečiadienį. Įtariama, kad šis židinys gali būti susijęs su protrūkiu, registruotu Rokiškio rajone rugpjūčio 26 dieną.

Vienas naujas atvejis nustatytas Visagine, jis yra siejamas su įmone, dalyvaujančia Vilniaus kogeneracinės elektrinės statybų projekte. Su šiuo židiniu jau siejama 17 atvejų.

REKLAMA

Taip pat vienas atvejis yra siejamas su šeimos švente Trakų rajone. NVSC teigimu, asmuo galėjo užsikrėsti nuo kolegos, dalyvavusio šioje šventėje. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 13 atvejų.

Dar vienas atvejis patvirtintas Klaipėdos apskrityje. Jis yra susijęs su židiniu „Klaipėdos energijoje“. Iš viso su šiuo židiniu yra siejami penki atvejai.

Be to, NVSC teigia, kad šešių atvejų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, dar 10 žmonių užsikrėtė po kontakto su žinomu sergančiuoju.

Trys įvežtiniai atvejai

Taip pat nustatyti ir trys įvežtiniai atvejai. Vienas įvežtinis atvejis registruotas Šiaulių apskrityje. Koronavirusinė infekcija patvirtinta asmeniui, grįžusiam iš Moldovos.

REKLAMA

Vienas atvejis Vilniaus apskrityje patvirtintas asmeniui, grįžusiam iš Italijos, kitas – atvykusiam iš Ukrainos.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 3199 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1070 asmenų, 2030 – pasveiko.

Sąlyti su užsikrėtusiais pareigūnais turėjo 6 kolegos

Sąlytį su koronavirusu užsikrėtusiais Raseinių rajono policijos komisariato darbuotojais turėjo šeši kolegos, BNS informavo Šiaulių apskrities policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė.

„Su sergančiaisiais sąlytį turėjo iš viso šeši kolegos. Jie yra saviizoliacijoje. Iš jų vienas jau yra atlikęs tyrimą dėl koronaviruso, jo atsakymas – neigiamas“, – ketvirtadienį sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policijos atstovė taip pat patikslino, kad kol kas liga nustatyta vienam pareigūnui, antroji sergančioji – komisariato administratorė. 

„Dar du žmonės iš komisariato yra nuvažiavę atlikti testų dėl koronaviruso savo iniciatyva, nes nekaip jaučiasi“, – teigė G. Smagriūnienė.

Anot jos, nustačius susirgimus ir izoliavus dalį pareigūnų, komisariato darbas tapo sunkesnis, tačiau papildomų resursų kol kas neprašoma.

„Yra sunku, dar Šiluvos atlaidai kaip tik ten, jiems reikia užtikrinti viešąją tvarką. Klausiau, kaip gyvuoja, sakė, kad kol kas kvėpuoja savo jėgom“, – pasakojo policijos atstovė.

„Kaip pasisuks reikalai paskui, tai gali prireikti pagalbos“, – pridūrė ji.

G. Smagriūnienės teigimu, komisariatas dezinfekuotas ir šiuo metu yra užrakintas.

„Žmonės pašaliniai neįeina. Jei pas tyrėjus ateina žmonės, juos pasitinka tyrėjas, pamatuoja temperatūrą, duoda kaukę, pirštines, jei žmogus neturi savo, ir vedasi apklausai“, – pasakojo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų