REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš naujo perskaičiuotos nekilnojamo turto mokestinės vertės sukėlė nepatogumų daugeliui Lietuvos gyventojų, tačiau jau kalbama apie visuotinį nekilnojamo turto mokestį. 

Iš naujo perskaičiuotos nekilnojamo turto mokestinės vertės sukėlė nepatogumų daugeliui Lietuvos gyventojų, tačiau jau kalbama apie visuotinį nekilnojamo turto mokestį. 

REKLAMA

Ekonomistas Nerijus Mačiulis TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ teigė, kad daugumoje Europos Sąjungos šalių jau yra visuotinis arba beveik visuotinis nekilnojamo turto mokestis. 

„Labai mažai išimčių. Beveik nuo 1 euro vertės yra taikomas mokestis, bet tarifai yra gerokai mažesni, kas yra dabar taikoma Lietuvoje – 0,5 proc. ar 1 proc. yra labiau prabangos mokestis, nukreiptas į labai mažą dalį visuomenės. 

Tam tikra prasme žiūrima į jį kaip į bausmės mokestį, bet jis lėšų į biudžetą atneša labai mažai. Tai tam, kad tai būtų mokestis, reikšmingai papildantis valstybės biudžetą valstybės poreikių tenkinimui, ta kartelė turėtų leistis žemyn, bet ir tarifai turėtų būti dvigubai mažesni“, – teigė N. Mačiulis. 

REKLAMA
REKLAMA

Ekonomisto teigimu, norint, kad toks mokestis įsigaliotų, reikia apsvarstyti abi puses. 

„Jauna šeima gauna atlyginimus ir turi susimokėti 40 proc., ar tai nebūtų per didelė našta? Čia mes kiekviename žingsnyje, kur pasižiūrėsime – PVM mokėti reikia, gyventojų pajamų mokestį mokėti reikia, „Sodrai“ reikia mokėti.

REKLAMA

Tuo pačiu metu žiūrėkime, kas yra kitoje pusėje. Norime, kad ir gydytojai gautų atlyginimus, ir švietimo sistemos darbuotojai būtų gerai apmokami, ir keliai būtų. Tai čia tokia neišsprendžiama problema“, – TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ sakė ekonomistas.

Verslininko Arvydo Avulio manymu, jei pradedama ieškoti išimčių, jų pritaikoma tiek daug, kad sistema pradeda neveikti. 

„Aš manau, kad kiekvienas žmogus pats reguliuoja, ką jam turėti, ko neturėti. Lietuvoje yra labai įprasta turėti nekilnojamą turtą ir mes Europos Sąjungoje išsiskiriame tuo, kad lietuviai turi daugiausia nekilnojamo turto nuosavybės. 

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje 90 proc. ir daugiau žmonių turi savo nuosavybę. Kitas dalykas, reikia suvokti, kad dalis žmonių turi perteklinį turtą. Jei tu turi daug pinigų, turi sukaupęs daug kapitalo, tai turėk tu jo, susimokėk tą mokestį ir tiek“, – sakė A. Avulis.

A. Avulio teigimu, visuotinis nuosavybės mokestis būtų sąžiningas ir teisingas, jei kalbama apie žmones, kurie iš nekilnojamojo turto kuria verslą. 

Koks tai verslas, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite pirmadieniais 19:30 val. per TV3 televiziją. 

Visą laidą pamatykite čia:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą Karštai su tv3.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų