„Sodra“: trečdalis bedarbių iki karantino nedirbo

Oficialiam nedarbui rekordiškai išaugus ir perkopus 16 proc., „Sodra“ pastebi, kad nedarbo augimą lėmė ne vien darbuotojų atleidimai dėl karantino.

Daugiau nei pusė šiemet registruotų bedarbių negavo nedarbo išmokos, nes per pastaruosius dvejus su puse metų nėra dirbę nė 12 mėnesių. Be to, trečdalis – apie 95 tūkst. – apskritai per šį laiką nėra dirbę samdomo darbo ir neturi jokio socialinio draudimo stažo, rodo „Sodros“ analizė.

„Per metus – 2020 metų trečiąjį ketvirtį, palygini su tuo pačiu 2019 metų laiku – registruotų bedarbių skaičius išaugo 106 tūkst., tačiau Lietuvoje apdraustųjų skaičius tuo pačiu laikotarpiu sumažėjo tik 21 tūkst., o trečdalis bedarbių apskritai pastaruosius kelerius metus nebuvo samdomi Lietuvoje“, – pranešime teigė „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė.

Nedarbo išmokų gavėjų skaičius, pradėjęs augti per pirmąjį karantiną, antroje 2020 metų pusėje stabilizavosi ir pasiekė 90 tūkst. – apie 30 tūkst. daugiau nei tuo pat laiku 2019-aisiais. 

Vidutinė išmoka paskutinį praėjusių metų ketvirtį siekė 350 eurų, o vidutinė jos mokėjimo trukmė – beveik penki mėnesiai – panaši, kaip užpernai. Tai reiškia, kad žmogus išmoką gauna ne visą maksimalų devynių mėnesių laiką, o vidutiniškai per penkis mėnesius susiranda darbą.

Praėjusių metų pabaigoje mažėjo ir gyventojų,prašančių išmokos. Spalį „Sodra“ gavo 39 tūkst., lapkritį – 32 tūkst., o gruodį – beveik 26 tūkst. naujų prašymų, tuo metu piko metu – liepą – gauta 61 tūkst. 

Nedarbo išmokas „Sodra“ skiria praradusiems samdomą darbą ir dirbusiems bent 12 mėnesių per pastaruosius 30 mėnesių. 

Nedarbo draudimu nedraudžiami individualia veikla ar su verslo liudijimu dirbantys gyventojai – jie nemoka nedarbo socialinio draudimo įmokų, kitaip nei individualių įmonių savininkai ar mažųjų bendrijų nariai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų