Skaistė: pirmiausia reikia galvoti apie darbo vietų išsaugojimą

Lietuvai nereikėtų bijoti skolintis ir palaikyti ekonomiką, nes koronaviruso krizės metu svarbiausia išsaugoti darbo vietas, sako finansų ministrė.

Anot Gintarės Skaistės, palaikyti ekonomiką ir vartojimą skatina ir tarptautinės organizacijos, o to nesiėmus, žlugtų verslai ir būtų prarastos darbo vietos, kas atneštų didesnę žalą, nei paaugusi skola.

„Galimybės skolintis yra tikrai geros, nėra taikoma stabilumo pakto taisyklė, taip pat prasideda diskusija, kiek ji bus dar taikoma ateinančiais metais. Man atrodo, kad reikia pirmiausia galvoti apie tai, kaip išsaugoti darbo vietas“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė G. Skaistė.

Tuo pat metu ministrė pabrėžė, kad svarbu, jog visos skolintais pinigais finansuojamos ekonomikos skatinimo priemonės turi būti pamatuotos.

„Tuo pačiu, visos tarptautinės organizacijos pabrėžia, kad visos priemonės, kurių mes imamės skolintomis lėšomis, turėtų būti labai aiškiai pamatuotos, kokį efektą jos duodą ir kad, visgi, nedalintume pinigų per ilgai ir tada, kai iš tikrųjų nereikia“, – sakė G. Skaistė.

„Sekame pulsą, kad priemonės būtų taiklios ir kad neišleistume pinigų į tai, kas vis tik neduoda efekto“, – pridūrė ji.

Pernai kovo mėnesį įvedus karantiną, Seimas padidino Vyriausybės grynojo skolinimosi limitą nuo 900 mln. iki 5,4 mlrd. eurų, kad Vyriausybė galėtų kompensuoti mažėjančias pajamas ir sumažinti krizės įtaką ekonomikai.

Valstybės skola šiemet turėtų siekti 51,9 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), kai pernai buvo 47,5 proc. Palyginti 2019-ųjų pabaigoje valdžios sektoriaus skola sudarė 36,3 proc. BVP.

Šių metų valstybės biudžete projektuojamas 7 proc. deficitas, daugiausia jį lėmė papildomos išlaidos koronaviruso pandemijai suvaldyti.


Rašyti komentarą...
K
Keista
2021-01-21 10:52:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
rūpinatės darbo vietų išsaugojimu, ar žolę rūkote ? Pavilionis ir Armonaitė neseniai sakė, kad jiems dzin ant Druskininkų sanatorijos Belarus 400 (!) darbuotojų likimo - atseit patys kalti ! Nedideliam miestui tai didžiulis smūgis. Armonaitė siūlė stabdyti krovinių srautą iš Baltarusijos į Klaipėdos uostą , rezultatas : stabdomas Birių krovinių terminalas, vėl bedarbiai, mažėja darbo naftos terminale, Putinas tiesiog krykštauja iš laimės - pasiima mūsų pinigus. Su tokia durna politika toli nevažiuosim - artinasi krizė, arba pakeiskit tuos asmenis tais, kurie sugeba galvoti
Atsakyti
0

V
Valė
2021-01-21 11:00:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
viskas gerai tik istatymų periperijose nepamirškite tų imonių kurios veiklą pradėjo nuo sausio mėn, jos tai pat sukūrė darbo vietas, o užimtumo tarnyba paramos neduoda nes priimti darbuotojai nebuvo užsiregistravę darbo biržoje, tai čia nelygybė, manau kad butina atsižvegti ir skatinti tai pat imones naujai susikūrusias.
Atsakyti
0

Q
Q
2021-01-21 10:49:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ką daryti bedarbiams? Dirbti neleidžia, ir išmokas panaikino.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų