REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Net atlaisvinus judėjimą tarp kai kurių savivaldybių, jau daugiau kaip metus uždaryti poilsio centrai, pernai dirbę vos kelis mėnesius, nededa vilčių iki Velykų atverti durų. Didelių lūkesčių neturi ir karantino metu veikiantys viešbučiai. Jų teigimu, svečių prisikviesti nakvynei – praktiškai neįmanoma.

Net atlaisvinus judėjimą tarp kai kurių savivaldybių, jau daugiau kaip metus uždaryti poilsio centrai, pernai dirbę vos kelis mėnesius, nededa vilčių iki Velykų atverti durų. Didelių lūkesčių neturi ir karantino metu veikiantys viešbučiai. Jų teigimu, svečių prisikviesti nakvynei – praktiškai neįmanoma.

REKLAMA

Kai kurie apgyvendinimo sektoriaus verslininkai neslepia – veikti apribotu pajėgumu – tai dar nuostolingiau nei nuostolingai egzistuoti.

Atvykstančius priims, bet daug jų nesitiki

Poilsio namų „Verona“ Palangoje savininkė Džuljeta sako, kad atostogautojų Velykoms sulaukia kiekvienais metais ir paprastai jų „būna pilna“, bet šiemet, Vyriausybei net ir atšaukus dalį judėjimo ribojimų, didelių lūkesčių verslininkė neturi.

Tiesa, ji prideda po truputį jau sulaukianti skambučių dėl rezervacijų, tik, kol kas, daugiausiai vasarai.

„Rugpjūčio mėnesiui teiraujasi jau, taip, bet Velykoms, na, dar neskambina žmonės, nesitiki. Nedarau dar pavasariui rezervacijų, nors per Velykas paprastai žmonių jau būna pilna.

REKLAMA
REKLAMA

Bet dabar – ką čia gali žinoti – gal, jei ir atidarė nuo 16 dienos, tai gerai, bet tai jei po to prieš pat Velykas vėl taukšt ir uždarys. Tai tikrai dabar negali žinoti, kaip čia bus“, – vilčių Velykų savaitgaliui nekelia palangiškė.

REKLAMA

Džuljeta prideda, kad po dalies ribojimų atšaukimo vieni poilsiautojai buvo kreipęsi nakvynės, bet po to ją atšaukė.

„Į Palangą tai daugiau dabar atvažiuoja, bet taip tik, kad prie jūros pabūti, nakvynės mažai kas ieško“, – dalijasi vilos savininkė.

Visgi, jei gyventojams bus leista aktyviau judėti ir Velykų savaitgaliui atvykti į kurortą, verslininkė nakvynės kainų, kad pritrauktų daugiau poilsiautojų, sako nekeisianti.

„Aš vis tiek daugiau skaičiuoju taip, kad geriau tegul vila stovi tuščia, negu kad atvažiuotų keli žmonės ir man reikėtų už juos mokėti mokesčius, taip yra Palangoje.

REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, priimu visus norinčius ir atvažiuojančius, bet šiaip leisti kainų neleidžiu, nes tada man tiesiog daugiau išlaidų išeina negu pajamų – užsidirbti taip gali vos kelis eurus“, – sako Džuljeta.

Jos teigimu, viloje šiuo metu norintiems atvykti atostogautojams yra užtikrinti visi saugumo reikalavimai, tačiau tai svarstančių atvykti apsisprendimui turi menkos įtakos.

„Atidarius savivaldybes, aišku, kad lauksime atvykstant, nes vis tiek, palangiškiai pas palangiškius nelabai atostogauja, daugiau iš kitur atvažiuoja pailsėti žmonės. Vilniečiai tai gal labiau eina Vilniuje į viešbučius pagyventi“, – apgailestauja verslininkė.

Dirbti viena koja – „beprasmis reikalas“

Birštone įsikūrusio poilsio centro „Royal Spa Hotel“ vadovas Rimantas Šimkevičius sako, kad duris atverti iki Velykų galėtų tik tuo atveju, jei būtų leista teikti visas poilsio namuose siūlomas paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Spa ir baseino paslaugos draudžiamos dabar, o apgyvendinimo paslaugų tikrai neteikiame, nes, na, įsivaizduokite, koks tikslas atvažiuoti į mišką Birštone panakvoti ir gauti pusryčius į kambarį? Absoliučiai jokio. Tai mes tiesiog negalime vykdyti dar labiau nuostolingos veiklos, nors jau ir egzistuojame nuostolingai – negaudami pajamų, bet turėdami sąnaudas.

Tai apie Velykas tikrai nieko negalvojame, nes kol nebus leidimų mūsų veiklai vykdyti visa apimtimi, tol net neplanuojame pradėti dirbti. Nes kitu atveju tai tik patirsime dar didesnius nuostolius nei šiuo metu“, – neslepia viešbučio vadovas.

R. Šimkevičius prideda, kad teikti apgyvendinimo paslaugas miestuose – galbūt ir apsimoka, tačiau išlaikyti 150 kambarių poilsio kompleksą vien iš pajamų už nakvynes – neįmanoma.

REKLAMA

„Aš suprantu dar, kai Vilniaus centre žmonės vyksta apsigyventi, tai tikrai suprantama. Bet kai Birštone, gamtoje, na, tai tiesiog beprasmis reikalas. Po pirmo karantino dar bandėme tas nakvynes organizuoti, bet tai beprasmybė – kaštai didžiuliai, darbų krūvis didžiulis ir visi vis tiek lieka nepatenkinti“, – teigia R. Šimkevičius.

Vienai šeimai poilsiauti nereikalinga

Prienų rajone apgyvendinimo paslaugas teikiančios sodybos „Ežero namai“ savininkė Vytautė taip pat sako Velykoms lankytojų priimti šiemet neplanuoja.

„Veiklą dabar vis tiek esame sustabdę ir dar jos neatnaujinome. Tai per Velykas taip pat nesitikime nieko, o susidomėjusių šiuo savaitgaliu dar irgi nebuvo. Vis vien kol kas dar kartu gali būti tik vienas šeimos ūkis, tai ta didesnė sodyba nelabai ir reikalinga vienai šeimai“, – sako Vytautė.

REKLAMA

Sodybos savininkės teigimu, paprastai atsiranda norinčių Velykas praleisti gamtoje, prie ežero, bet dažniausiai tai būna didesnės, ne vieno namų ūkio, šeimos. O ir atvykti, kaip dauguma poilsiautojų, pavyzdžiui, iš Vilniaus, šiuo metu yra sunkiau.

Visgi, Vytautės teigimu, savivaldybių judėjimo ribojimai – ne vienintelė priežastis, kodėl lankytojams sodybos durys kol kas užvertos.

„Negaliu sakyti, kad nebuvo susidomėjusių atvykti ir per karantiną. Bet mes, lietuviai, vis tiek norime vienaip ar kitaip kažkaip apeiti įstatymus, tai kas kreipėsi vis tiek prašė, kad būtų galima daugiau žmonių pasikviesti, ne vieną šeimos vienetą.

(...) Veiklą atnaujintume greičiausiai, jei leistų susitikti keliems namų ūkiams. Nes vis tiek, mūsų sodyba nėra labai maža, tai vienai šeimai dažniausiai per brangu tai ir nereikalinga, o daugiau žmonių kol kas susitikti negali“, – teigia Vytautė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neveikia net reklama

Vilniaus senamiestyje įsikūrusio viešbučio „Artis Centrum Hotel“ direktoriaus Artūro Mačiulaičio teigimu, šiemet Velykų savaitgaliui klientų viešbutis mėgino prisikviesti ir aktyvesne reklama. Tačiau, pasirodo, vilniečiai taip pat nelinkę šventėms pakeisti aplinkos.

„Stabdysime turbūt reklamą, nes paklausos nėra iš viso – vos keli tik atsirado norintys. Tai dėl tiek net neverta kažką daryti.

Nors Velykos niekada nebuvo ta šventė, kai žmonės važiuoja į kitą miestą – vis tiek tai išlieka daugiau šeimos šventė, kai daugelis lieka namuose“, – pastebi A. Mačiulaitis.

Viešbučio direktoriaus teigimu, Velykos aiškiai išlieka šeimos švente – net senesniais metais paprastai apie Velykas klientų srautas nepadidėdavo, o kaip tik dar susitraukdavo.

REKLAMA

„Mes, tokie verslo viešbučiai, vis tiek jausdavom, kad maždaug savaitė prieš, savaitė po Velykų, verslas mūsų apstoja šiek tiek. Vis tiek visi labiau susirenka su šeimomis, nelabai ir verslo kelionių planuoja, o turizmo sezonas pavasarį tokiu laiku, paprastai nėra prasidėjęs.

Tai šiemet, na, pabandėme su ta reklama daugiau pažaisti, tikėdamiesi pritraukti žmonių, bet kad nelabai kam ir aktualu“, – dalijasi A. Mačiulaitis.

Juolab, daugelis net tėvų nėra matę kelis mėnesius, tai nelabai kam reikia tų viešbučių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų