REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Miesto valdžia įpareigojo keturkojų šeimininkus rinkti jų išmatas, tačiau vis dar nesugeba pastatyti užtektinai konteinerių šioms „gėrybėms“, įrengti vedžiojimo aikštelių. Pareigūnai sako, kad taip įsukamas užburtas ratas - žmonės neturi kur vedžioti šunų, tačiau juos bausti privaloma.

REKLAMA
REKLAMA

Anot viešosios tvarkos prižiūrėtojų, jie baudžia ir tuos, kurie rūko laiptinėse, nes tai draudžia miesto tvarkymo ir švaros taisyklės.



„Komplikuota situacija“

REKLAMA

„Vedžiojant gyvūnus (jodinėjant ar važinėjant arkliais) ir jiems priteršus, savininkas privalo surinkti ekskrementus. Savininkas taip pat privalo išvalyti ir sutvarkyti gyvūno priterštą viešojo transporto priemonę, liftą ar kitas bendrojo naudojimo vietas. Nesilaikantys šio reikalavimo asmenys atsako administracine tvarka,“ - rašoma Klaipėdos miesto gyvūnų laikymo taisyklėse.




("News Bridgepix" nuotr.)

Klaipėdos miesto vyriausiojo policijos komisariato atstovas spaudai Albinas Strumyla tikino, kad imamasi visų priemonių sudrausminti šunų augintojus.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ir nubausti klaipėdiečiai savo įpročių nekeičia - vedžioja augintinius atokesnėse vietose, kad nepamatytų policijos pareigūnai. O lentelės, 12-oje uostamiesčio vietų draudžiančios vedžioti šunis, keturkojų augintojų negąsdina.

„Gyvūnams vedžioti skirtų aikštelių nėra pakankamai daug, o žmonės, surinkę šunų išmatas, negali mesti jų į bendrai naudojamus konteinerius. Visa tai komplikuoja situaciją“, - pasakojo A. Strumyla.

Keturkojų šeimininkai privalo surinkti išmatas ir mesti jas į specialius konteinerius, pastatytus šunų vedžiojimo aikštelėse Skulptūrų parke, prie Ievos Simonaitytės kalnelio, Laukininkų gatvės pabaigoje ir Baltijos prospekte bei kitose vietose. Neseniai nauja aikštelė, skirta vedžioti šunis, buvo įrengta prie buvusios kavinės „Sodžius“. Tačiau artimiausiu metu naujų aikštelių, skirtų vedžioti šunis, rengiama nebus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos VPK Viešosios policijos viešosios tvarkos tarnybos prevencijos skyriaus duomenimis, nuo šių metų pradžios surašyta 80 protokolų žmonėms, kurie nesurinko keturkojų ekskrementų arba vedžiojo juos be pavadėlio ar antsnukio.

„Per visus 2007-uosius buvo surašyti 124 protokolai. Tada buvo džiaugiamasi, kad pažeidėjų mažėja, tačiau šiemet jų skaičius vėl intensyviai auga“, - sakė skyriaus komisarė inspektorė Alina Vaičekauskienė.

Anot jos, žmonės yra priversti pažeidinėti taisykles ir dėl to, kad mieste yra tik keturios aikštelės, kuriose galima vedžioti augintinius.

REKLAMA

„Užburtas ratas - žmonės neturi kur vedžioti šunų, mes priversti bausti, tačiau žmonės galėtų būti kultūringesni ir gerbti miesto tvarką, surinkdami augintinių išmatas“, - mano inspektorė.

Pirmąkart įspėja

„Aikštėse, parkuose, skveruose, kiemuose ir kitose bendrojo naudojimo teritorijose, priklausančiose Savivaldybei ar valstybei, draudžiama mėtyti nuorūkas, popierius, šlapintis, tuštintis, kitaip teršti ar šiukšlinti“, - rašoma Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse. Už šių punktų pažeidimus taikoma atsakomybė pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 straipsnį - įspėjimas arba bauda iki dviejų tūkstančių litų.

REKLAMA

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriuje dirbanti Laima Jurevičienė pasakojo, kad, nors jiems ir nepriklauso, tačiau kartais specialistai vyksta į reidus, kurie vyksta kas savaitę. Reidų metu žmonės, kurie pažeidžia viešosios tvarkos taisykles, perspėjami ir supažindinami su taisyklėmis. Anot L. Jurevičienės, pirmą kartą dažniausiai apsiribojama įspėjimu, o paskui jau taikoma ir piniginė bauda.

Viešosios policijos Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnų duomenimis, nuo 2008-ųjų pradžios už rūkymą draudžiamosiose vietose buvo surašyta daugiau nei pusšimtis protokolų. Už tokius pažeidimus žmonės moka nuo 20 iki 50 litų baudą.

„Dažnai atvykus į namo laiptinę paaiškėja, kad kaimynai tarpusavyje net nepažįstami. Jei žmonės daugiau bendrautų, kalbėtųsi, tuomet mažiau ir iškvietimų būtų. Manau, žmogiškai pasikalbėjus galima apsieiti ir be pareigūnų“, - sakė A. Vaičekauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų