• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva neketina blokuoti Rusijos ir Europos Sąjungos derybų dėl bendradarbiavimo sutarties, kaip tai yra padariusi Lenkija.

REKLAMA
REKLAMA

Tai radijo stočiai "Echo Moksvi" (Maskvos aidas) sakė prezidentas Valdas Adamkus.

"Aš nematau būtinybės, šis klausimas šiandien ne toks aktualus", - teigė V.Adamkus.

Jis pabrėžė, kad Lenkija, blokuodama derybas, gina savo ekonominius ir prekybinius interesus.

"Suprantu tai, bet nenoriu veltis į šį ginčą. Konfrontacijos keliu spręsti klausimus neįmanoma", - kalbėjo Lietuvos prezidentas.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad "visi ženklai Europos Sąjungoje" rodo, kad Lenkijai neteks blokuoti ES ir Rusijos bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.

Vasario pabaigoje Lietuvos URM sekretorius Žygimantas Pavilionis Vilniuje viešėjusiems užsienio šalių žurnalistams sakė, kad Lietuva gali prisijungti prie Lenkijos blokuojant Europos Sąjungos ir Rusijos derybas dėl naujojo bendradarbiavimo susitarimo, jeigu ES nedės pastangų atkurti rusiškos naftos žaliavos tiekimą į Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA

Ž.Pavilionio teigimu, jeigu ES nepradės spaudimo Rusijai atnaujinti pernai nutrūkusio naftos tiekimo naftotiekiu "Družba", "egzistuoja idėja blokuoti derybas su Rusija".

"Galime tapti dar viena Lenkija", - sakė Ž.Pavilionis, turėdamas galvoje pernykštį Lenkijos sprendimą vetuoti ES ir Rusijos derybų dėl bendradarbiavimo susitarimo pradžią.

Tačiau vėliau UR ministras Petras Vaitiekūnas teigė, kad Ž.Pavilionio pasisakymas yra vieno diplomato, o ne oficiali Lietuvos nuomonė.

Naftotiekį "Družba" eksploatuojanti Rusijos naftotiekių monopolininkė "Transneft" esą dėl avarijos naftos tiekimą Lietuvai nutraukė pernai liepą, privertusi bendrovę "Mažeikių nafta" importuoti naftą jūra per Būtingės terminalą.

Lietuvoje nuogąstaujama, kad naftos tiekimas šiuo naftotiekiu gali būti ir neatnaujintas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų