• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo Europos Vadovų Tarybos sesijoje Briuselyje. Pirmąją Europos Sąjungos šalių lyderių susitikimo dieną buvo aptarti Europai aktualūs Lisabonos sutarties, ekonominės ir finansų krizės, energetinio saugumo ir klimato kaitos klausimai.

REKLAMA
REKLAMA

Pažymėdamas, kaip svarbu įveikti finansų krizę, prezidentas  išskyrė ypač sudėtingą Lietuvos ir Baltijos regiono situaciją, kuri susiklostys uždarius Ignalinos atominę elektrinę. „Būtina sutelkti pastangas, kad išvengtume dar vieno bankroto. Šį kartą – energetikos sektoriuje“, - sakė Lietuvos vadovas.

REKLAMA

V. Adamkus atkreipė dėmesį, kad iki šiol neturime gyvybiškai svarbių elektros tiltų į Vakarus. „Baltijos šalys neturėdamos jungčių į ES, praktiškai negali pasinaudoti savo partnerių solidarumu“, - Europos Sąjungos lyderių susitikime kalbėjo V. Adamkus.  

Lietuvos vadovo nuomone, naftotiekio iš Rusijos - „Družbos“ patirtis ir papildomos išlaidos už importuojamus energetinius išteklius liudija, kad teks mokėti ypač brangią kainą už visišką energetinę priklausomybę nuo Rytų kaimynės. „Nejaugi, užuot investavę apie milijardą eurų Lietuvos energetinei nepriklausomybei stiprinti, šiuos pinigus atiduosime monopolistui?“ - klausė Lietuvos prezidentas.  

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas padėkojo Europos Komisijai už svarbų indėlį rengiant konkretų veiksmų planą Lietuvos ir viso regiono energetiniam saugumui sustiprinti. „Tai labai svarbus darbas ieškant racionalios išeities. Mus sieja bendri įsipareigojimai, todėl kartu turime priimti atsakingus sprendimus, objektyviai atsižvelgdami į visas aplinkybes“, - pabrėžė V. Adamkus. Lietuvai šiandien svarbu paraginti Europos Komisiją, kad jau kitame susitikime gruodžio mėnesį būtų pateiktas šių aplinkybių įvertinimas.

Svarstant klimato kaitos klausimą, V. Adamkus dar kartą atkreipė dėmesį, kad turi būti atsižvelgta į išskirtines aplinkybes – esminį taršos padidėjimą uždarius Ignalinos jėgainę. „Tai turi būti įvertinta priimant galutinį sprendimą, dalijantis taršos mažinimo našta tarp ES narių“, - pažymėjo Lietuvos vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų