REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernai uždarius paskutinį ukrainiečių registracijos centrą, atvykę karo pabėgėliai nesusiduria su sunkumais registruodamiesi Lietuvoje, sako Migracijos departamentas.

Pernai uždarius paskutinį ukrainiečių registracijos centrą, atvykę karo pabėgėliai nesusiduria su sunkumais registruodamiesi Lietuvoje, sako Migracijos departamentas.

REKLAMA

Pernai gegužę uždarytas paskutinis šalyje Alytaus ukrainiečių registracijos centras, nuo to laiko pabėgėliai turi registruotis Migracijos departamente.  

Sausio viduryje paskelbtame Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros (UNHCR) regioninio reagavimo į pabėgėlių situaciją plane teigiama, kad naujai atvykę pabėgėliai susiduria su ilgai trunkančia registracija Lietuvoje dėl informacijos trūkumo, ilgų eilių ir kalbos barjero.

Dėl to, anot agentūros, naujai atvykę pabėgėliai susiduria su tokiomis problemomis kaip apgyvendinimas, prieinama sveikatos apsauga, maisto trūkumas. 

REKLAMA
REKLAMA

JT agentūra BNS informavo, kad plane naudojamame tyrime apklausė 548 respondentus.

Migracijos departamento duomenimis, šiuo metų galiojančius leidimus laikinai gyventi Lietuvoje laikinosios apsaugos pagrindu turi daugiau kaip 52 tūkst. Ukrainos karo pabėgėlių, o 2024-ųjų sausio 1 dienos duomenimis, iš viso Lietuvoje gyvena daugiau kaip 86 tūkst. Ukrainos piliečių.

REKLAMA

„Migracijos departamentui dėl itin mažos apklaustųjų skaičiaus proporcijos yra sudėtinga vertinti bei komentuoti teikiamos informacijos objektyvumą ir teisingumą“, – rašoma BNS perduotame Migracijos departamento atsakyme.

Pasak departamento, į Lietuvą pirmą kartą atvykstančių Ukrainos karo pabėgėlių skaičius praėjusiais metais yra nusistovėjęs ir žymių srauto pokyčių nestebima.

Migracijos departamento duomenimis, matuojant septynių dienų vidurkiais, 2023 metais į Lietuvą kasdien atvyksta nuo keliolikos iki pusšimčio Ukrainos karo pabėgėlių.

REKLAMA
REKLAMA

„Toks užsieniečių srautas nesukelia jokių sunkumų Migracijos departamento klientų aptarnavimo padaliniuose dirbantiems specialistams: visi karo pabėgėliai yra registruojami, vizitų metu jiems teikiama visa informacija pagal kompetenciją anglų ir rusų kalbomis. Be to, Ukrainos karo pabėgėliams aktuali informacija anglų bei rusų kalbomis yra teikiama Migracijos departamento skambučių centre“, – teigia departamentas.

„Reikšmingų tokių asmenų registracijos proceso trikdžių ar problemų nefiksuojama“, – priduria jis.

Migracijos departamentas, be kita ko, nesiima vertinti JT agentūros plane nurodytų teiginių, jog „pabėgėliai susiduria su ilgai trunkančia registracija Lietuvoje dėl informacijos trūkumo, ilgų eilių ir kalbos barjero“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų turimais duomenimis, pavyzdžiui, sausio 30 dieną ukrainiečiai galėjo pasirinkti 54 skirtingus neužimtus vizitų laikus klientų aptarnavimo skyriuose. Savaitei į priekį, iki vasario 5 dienos, tokių neužimtų vizitų laikų yra net 520. Tai reiškia, kad mažiausiai tiek Ukrainos karo pabėgėlių Migracijos departamentas yra pasirengęs aptarnauti jų pasirinktu laiku“, – nurodo jis.

Departamentas tikina, kad sklandžiai vykdo naujai atvykusių Ukrainos karo pabėgėlių registraciją, keičia leidimus laikinai gyventi Lietuvoje laikinosios apsaugos pagrindu turintiems Ukrainos karo pabėgėliams. Tokių asmenų leidimai laikinai gyventi Lietuvoje galioja iki šių metų kovo 4 dienos ir, ES nusprendus pratęsti laikinosios apsaugos mechanizmą, yra pratęsiami iki 2025 metų kovo 4-osios.

Kaip pažymima JT pabėgėlių agentūros parengtame plane, 2023 metų gruodžio duomenimis, Lietuvoje registruoti 52 tūkst. pabėgėlių iš Ukrainos, šiemet šis skaičius gali pasiekti 65 tūkstančius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų