REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie plastinę chirurgiją sklando iš tiesų daug gandų ir mitų. Skeptikai teigia, kad pasidarius vieną operaciją norisi dar vienos, o įsidėjus krūtų implantus negalima nardyti. Kita vertus, sunku paneigti, kad skoningai atliktas darbas visuomet atrodo gražiai. Juk visuomenėje vyraujantis grožio kultas atkeliavo iš Holivudo – žvaigždžių miesto, o garsenybės, kaip žinia, neišsiverčia be estetinių plastinių operacijų.

Apie plastinę chirurgiją sklando iš tiesų daug gandų ir mitų. Skeptikai teigia, kad pasidarius vieną operaciją norisi dar vienos, o įsidėjus krūtų implantus negalima nardyti. Kita vertus, sunku paneigti, kad skoningai atliktas darbas visuomet atrodo gražiai. Juk visuomenėje vyraujantis grožio kultas atkeliavo iš Holivudo – žvaigždžių miesto, o garsenybės, kaip žinia, neišsiverčia be estetinių plastinių operacijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant ekonominio nuosmukio, plastinių operacijų, atliekamų Didžiojoje Britanijoje, skaičius sparčiai auga. Anot britų spaudoje skelbiamų duomenų, Jungtinės Karalystės gyventojai visoje Europoje pirmauja pagal atliktų plastinių operacijų skaičių ir nė neketina liautis.

REKLAMA

Naujienų portalo Balsas.lt kalbintas plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistas Renaldas Vaičiūnas plačiau supažindino su plastine chirurgija. „Plastinė chirurgija susideda iš dviejų didelių dalių: rekonstrukcinės ir estetinės. Rekonstrukcinė chirurgija padeda atkurti kūno dalis, kurių žmogus galėjo netekti dėl ligos, avarijos ar kito incidento, o estetinė korekcija – taisyti, koreguoti išvaizdą, taip gerinant asmens gyvenimo kokybę.“

REKLAMA
REKLAMA

Populiariausia – krūtų didinimas

2011 metais Jungtinėje Karalystėje moterims dažniausiai buvo atliekamos krūtų didinimo, akių vokų, kaklo ir veido raukšlių lyginimo plastinės operacijos. Vyrams dažniausiai buvo atliekamas krūtinės pakėlimas, riebalų nusiurbimas, nosies formos keitimo ir akių vokų plastinės operacijos. Kalbintas plastikos chirurgas atskleidė, kad populiariausios operacijos Lietuvoje yra tokios pačios kaip Anglijoje: riebalų nusiurbimas, akių vokų, krūtų didinimo ir nosies koregavimo operacijos. Panašu, kad visame pasaulyje moterims kliūva tie patys kūno trūkumai, o ypač svarbų vaidmenį atlieka noras nors šiek tiek pristabdyti senėjimo požymius. Gydytojas neneigia, kad tokias operacijas gali sau leisti žmonės, kurie turi tam pakankamai pinigų: „Sveikata – brangiausias turtas ir tiesiogine, ir perkeltine prasme.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Populiariausi mitai paneigiami

Dažnai tarp plastinių operacijų skeptikų sklando mitas, kad pasidarius vieną plastinę operaciją norisi dar, bet gydytojas kategoriškai neigia šį teiginį: „Net nežinau, iš kur kilęs šis mitas. Manau, kad tai yra tiesiog paistalai, kuriuos paskleidė tie, kas norėtų pasidaryti operaciją, bet dėl vienų ar kitų priežasčių nesidaro. Jie bijo, negali ar tiesiog neturi tam pinigų. Tuomet ir teisina save tuo, kad pasidarius vieną operaciją norisi dar“.

Vieną iš mitų, kurį įvardija ateinantys operuotis pacientai, gydytojas pamini siūlių ištraukimo baimę, mat pacientai įsivaizduoja, kad tai labai skausminga. Vyras taip pat atskleidė, kad dažniausia pacientai atkeliauja pas jį girdėję tradicinių mitų, pavyzdžiui, kad įsidėjus krūtų implantus nebus galima skraidyti lėktuvu, nardyti.

REKLAMA

Daktaras teigia, kad Lietuvoje požiūris į estetines plastines operacijas yra labai siauras: „Jūs paskaitykite internete nesubrendėlių komentarus. Jie rašo: „Jų smegenis reikia operuoti“, tiesiog juokinga yra apie tai kalbėti.“

Nori turėti Holivudo žvaigždžių lūpas

Dauguma operacijai pasiryžusių moterų ar vyrų dažniausiai norimas lūpas, krūtinę ar nosį pamato būtent žurnalų puslapiuose. Renaldas neslepia, kad jo praktikos metu pasitaiko tokių pacienčių, kurios į konsultaciją atsineša Angelinos Jolie nuotrauką ir pageidauja būtent tokių lūpų: „Nesupraskite manęs klaidingai. Žmogus nėra plastilinas, kurį galima lipdyti. Galbūt, suleidus vienų ar kitų preparatų, atlikus operaciją, įmanoma pakeisti vieną ar kitą kūno dalį į tokią, kokios žmogus nori. Jei tai įmanoma – tuomet darai operaciją, jei ne – nedarai ir pasiūlai kreiptis į tos žvaigždės plastikos chirurgą.“ Gydytojas atskleidžia, kad norint sulaukti pageidaujamo rezultato, reikia įvertinti labai daug faktorių, tokių kaip odos tamprumas, poodinės ląstelienos kiekis ir kitų, medikams žinomų, dalykų.

REKLAMA

„Iš dalies, kuomet pacientas atsineša paveiksliuką, kuriame pavaizduota, kokio rezultato norėtų sulaukti, padeda, nes mes galime suprasti, ko tikisi pacientas. Mes nesakome, kad tai bus kopiją to, kas pavaizduota paveiksliuke, tiesiog supranti, ko žmogus maždaug nori. Šiuo metu turime galimybę naudotis specialiomis trijų dimensijų programomis, kurios sukuria 3D vaizdą ir kartu su pacientu galime pastumdyti vaizdą, pažiūrėti, kaip atrodys viskas po operacijos.“

Žmogaus kompleksų gydymas

Pasiteiravus plastikos chirurgo, ar žmogus neturėtų savęs mylėti tokio, koks gimė ir tiesiog susitaikyti su savo trūkumais, daktaras buvo kategoriškas šiuo klausimu: „Manau, kad žmogus turi mylėti save tokį, kokį jis įsivaizduoja. Jei jis save myli truputėlį perdarytą, patobulintą, tai kodėl gi ne? Jei žmogus dėl kažko jaučiasi nelaimingas, jam gyvenimas nemielas ir jis turi galimybę tą susitvarkyti, tai kodėl gi ne? Visą estetinę chirurgiją galime pavadinti žmogaus kompleksų gydymu. Kaip pavyzdį savo studentams pateikiu istoriją, kuomet ateina moteris su vieno milimetro kuprele ant nosies ir didžiule dėme – apgamu per pusę veido. Ji negali gyventi dėl tos kuprelės, bet jai visiškai nesvarbus apgamas. Kita pacientė ateina su degtuko galvutės dydžio apgamu ir kumpa kaip erelio nosimi. Moteriai nosis visiškai netrukdo, o dėl apgamo ji negalinti gyventi visaverčio gyvenimo. Tad kuri iš jų teisi? Kiekvienas juk grožį supranta skirtingai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Botulino toksinas vis labiau populiarėja

Šiuo metu Lietuvoje populiarios botulino toksino ir hialurono rūgšties injekcijos. Gydytojas teigia, kad dėl šių injekcijų populiarumo, mažėja plastinių operacijų skaičius: „Pagal literatūrinius duomenis, dėl šių injekcijų Amerikoje 40 proc. sumažėjo veido plastikos operacijų. Tai vienas iš būdų, galintis pristabdyti senėjimo procesą.“ Jei apsisprendėte savo veidą pagražinti botulino injekcijomis, svarbiausias dalykas, į ką vertėtų atsižvelgti, yra procedūrą atliekančio žmogaus profesionalumas. Tik tokiu atveju galima sulaukti teigiamų rezultatų: „Žmonės nori užsidirbti pinigų ir pradeda badyti bet kur, o tuomet galima turėti rimtų problemų.“ Amžiaus ribos, nuo kada vertėtų pradėti leistis botulino toksiną, norint sulaukti geriausio rezultato, nėra: „Tuomet, kai atsiranda problema, tada ir galima leisti. Jei bėda jums atsirado 25-erių, galite ir tokių metų pradėti leistis botulino toksiną.“

REKLAMA

Lietuvaitės nesididina sėdmenų

Lietuvoje sėdmenų didinimo operacija pasitaiko gana retai. Gydytojas teigia, kad tą lemia kultūrinis dalykas: „Šios operacijos yra atkeliavusios iš Brazilijos, kur visiškai kitoks grožio suvokimas. Ten moters figūra turi būti kaip piramidė, o užpakaliukas didelis ir riestas. Mūsų gražaus kūno suvokimas yra kitoks. Tokio tipo operacijų pasitaiko viena, kita, bet tai tikrai nėra populiari operacija.“

Visuomenėje vyrauja grožio kultas, todėl kone kiekvienas nori būti lieknas. Teigiama, kad tik būdamas lieknas žmogus galės būti laimingas, pasiekti karjeros aukštumų, susirasti antrąją pusę. Pasiteiravus gydytojo, ar įmanoma apkūniam žmogui tapti tokios figūros savininku, kurią mes matome žurnalų viršeliuose, televizijos ekranuose, gydytojas ironizuodamas atsakė, kad įmanoma, juk tam ir yra fotošopas. „Gyvenime viskas yra sudėtingiau. Yra tam tikros dietos, sportas, sveiko gyvenimo būdo propagavimas, bet daug dalykų lemia genetika ir jos pakeisti dietomis neįmanoma. Tokiu atveju, be chirurgo įsikišimo nelabai pavyks išspręsti problemų.“

REKLAMA

Operavo nepilnametę

Amerikoje vyraujančio kulto, kuomet aštuonioliktojo gimtadienio ar mokyklos baigimo proga tėvai savo dukrai dovanoja krūtų didinimo operacija, Lietuvoje tikrai nėra. Reginaldas atskleidė, kad jo karjeros metais teko operuoti ir nepilnametę: „Be tėvų sutikimo su nepilnamečiu mes negalime net kalbėtis. Savo praktikoje operavau vieną nepilnametę, kuriai reikėjo mažinti krūtinę, mat ši buvo išties labai didelė. Mes darėme gydytojų konsiliumą ir nutarėme, kad operaciją reikia atlikti. Šią merginą operavau prieš daug laiko, o visai neseniai gavau iš jos laišką, kuriame ji dėkoja, kad viskas susitvarkė ir ji jaučiasi labai gerai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netenkino ankstesnis krūtinės dydis

Merginų pop grupės „Naujos pupytės“ lyderė Oksana Pikul po chirurgo skalpeliu nusprendė gultis prieš daugiau nei dvejus metus: „Nebijau iššūkių, todėl nepabūgau kreiptis į specialistus ir prašyti patobulinti krūtinę.“ Moteris atskleidė, kad nebuvo patenkinta ankstesniu krūtinės dydžiu – jai norėjosi didesnės krūtinės. Nusprendusi, kad tikrai pasiryžo tokiai operacijai, Oksana atsidavė į chirurgų rankas.

O. Pikul atskleidė, kad mama ją itin palaikė, kadangi pati turėjo pasidaryti tokią pačią operaciją. „Mes, moterys, žinome, ko mums reikia, todėl viena kitą visuomet palaikome“, – pasakojo Oksana ir pridūrė, kad iš draugių taip pat susilaukė palaikymo.

REKLAMA

Nerimavo dėl galimų komplikacijų

Morališkai mergina prieš operaciją buvo pasiruošusi, bet labiausiai nerimavo dėl galimų komplikacijų. Po atliktos plastinės operacijos pirmasis merginos žvilgsnis buvo į krūtinę: „Iš tiesų buvo keista, laukiau, kol praeis pooperacinis laikotarpis, nuslūgs patinimas ir galėsiu išvysti tikrąjį operacijos rezultatą“.

Apžiūrėjusi naująją krūtinę, mergina teigė pagalvojusi: „Kaip gerai, kad nebeturėsiu kompleksų. Žinoma skausmas nugali visas mintis ir tiesiog mąstai, kaip greičiau pasveikti.“

REKLAMA

Operacijai praėjus sklandžiai ir be jokių komplikacijų, mergina lengviau atsikvėpė: „Kol gijo krūtinė, teko patirti šokio tokio diskomforto: negalėjau vairuoti automobilio ir kurį laiką pakelti rankų.“ Tad mergina neatmeta galimybės pasitobulinti ir ateityje: „Tai puikus būdas atitolinti senatvę.“

Gailisi, kad nedrįso anksčiau

Paklausus, ką Oksana patartų moteriai, kuri nori pasidaryti plastinę operaciją, bet vis nedrįsta, mergina atsakė: „Tai kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas. Iš tiesų visiems, kurie teiraujasi, ar nesigaili, ar buvo baisu, ar pakartotum, aš atsakau: „Gailiuosi tik vieno, kad nedrįsau to pasidaryti anksčiau.“ Jei moteris turi kompleksą ir gali jį pašalinti, kodėl gi nepadarius to? Juk operaciją apsisprendžiame daryti tik dėl savęs, o savimi pasitikinti moteris yra labai žavi.“

Nors pooperaciniu periodu ir teko patirti šiokį tokį diskomfortą, bet visa tai buvo laikina, o rezultatas džiugins merginą visą gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų