• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo sekmadienio įsigaliojantis bevizis ES režimas Ukrainai įrodo, kad šalies piliečiai yra laukiami Europoje, jie grįžta į savo tėvynę, sako Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis.

Nuo sekmadienio įsigaliojantis bevizis ES režimas Ukrainai įrodo, kad šalies piliečiai yra laukiami Europoje, jie grįžta į savo tėvynę, sako Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis.

REKLAMA

Tai jis pabrėžė Vilniaus oro uoste leidžiantis iš Kijevo atskridusiam lėktuvui su 180 ukrainiečių, kurie pirmąkart turi teisę keliauti Lietuvoje ir Europoje be vizų.

„Tai yra logiškas įrodymas, kad Ukraina yra Europos šalis, kad ukrainiečiai yra sena tauta, kuri grįžta namo (...), čia yra Europa ir Ukraina yra Europa - visada buvo ir visada bus. Tai taip pat yra įrodymas, kad ukrainiečiai ne tik kovoja už bendras vertybes, bet atsigabena jas į planetos vietas, kur yra gerbiamas žmonių orumas. Tai yra aiškus signalas, kad Ukraina yra laukiama Europoje“, - žurnalistams sakė Ukrainos ambasadorius, sekmadienį oro uoste laukiant lėktuvo.

Ukrainos tarptautinės oro linijos Šengeno erdvės atvėrimo proga parengė du specialius reisus - į Briuselį ir į Vilnių. Lėktuvas Vilniuje nusileido prieš 13 valandą.

REKLAMA
REKLAMA

„Atsakymas paprastas: nes tai yra mūsų tėvynė. Draugų, brolių tėvynė. Aš nuolat sakau, kad mes neturime strateginės partnerystės, mes turime strateginę brolystę. Mūsų ir jūsų prezidentai prieš kelias dienas Ukrainoje, Charkove tą pabrėžė: mes einame kartu tolyn nešdami šias vertybes toliau, vertybes, už kurias kovojome ir kurias kartu saugojome daugybę šimtmečių“, - pridūrė diplomatas, paklaustas, kodėl pirmiesiems skrydžiams pasirinkti būtent šie du miestai.

REKLAMA

„Aš visada pabrėžiu, kad ukrainiečiai jau žino, ką reiškia „ačiū“, ką reiškia „ačiū, Lietuva“, ką reiškia „kartu iki pergalės“. Tai labai svarbu visiems mus, tikiuosi, kad tai svarbu ne tik mums, bet ir jums“, - lietuviškai ištardamas šias frazes pridūrė ambasadorius.

Ukrainiečius taip pat pasitikęs Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius sako, kad bevizio režimo įsigaliojimas bus juntamas tiesiogiai.

„Jie daug daro kelyje reformų, bet tai skausmingas ir ilgas procesas, pavyzdžiui, kova su korupcija: tu kovoji šiandien, o rezultatai pradeda jaustis po metų, dviejų ar po dar ilgiau. Čia yra tas žingsnis, kai žmonės jaučia iškart“, - žurnalistams sakė ambasadorius.

REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol Lietuva per metus išduodavo beveik 100 tūkst. vizų ukrainiečiams, kurios leidžia keliauti ES - panaikinus vizas, ambasadorius neabejojo, kad atvykstančių ukrainiečių skaičius gerokai išaugs.

„Manau, kad dabar daugybė žmonių vyksta į Lietuvą kaip į tikslą, lygiai taip pat ir lietuviai: savo pažįstamų tarpe girdžiu suintensyvėjusį vykimą į Ukrainą vienai, dviem dienoms“, - sakė jis.

Europos Komisijos atstovas Lietuvoje Arnoldas Pranckevičius sako, kad vieno pirmųjų lėktuvų atsivėrus Europai nusileidimas Vilniuje yra simbolis, patvirtinantis, kad Lietuvos sostinė buvo ta, kuri aktyviausiai kovojo už Ukrainos eurointegracijos tikslus. Jis sako, kad ukrainičių nuotaikos tikrai netemdys apniukęs Vilniaus oras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad nepaisant oro, Lietuva yra labai graži ir Europa bet kuriuo oru labai graži. Šiandien matome, kad nepaisant nekokio politinio, geopolitinio pasaulinio oro, Europa mobilizuojasi, stiprėja, tampa vis budresnė ir vis vieningesnė iššūkių akivaizdoje“, - sakė A.Pranckevičius.

Bevizis režimas suteikia teisę ukrainiečiams iki 90 dienų keliauti į visas ES šalis, išskyrus Airiją ir Britaniją, taip pat į Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją ir Šveicariją. Jis galioja biometrinius pasus turintiems Ukrainos piliečiams, įskaitant gyvenančius Rusijos aneksuotame Kryme ir Rusijos remiamų separatistų užimtuose rytų Ukrainos regionuose.

REKLAMA

Kai kurie diplomatai viliasi, kad naujoji tvarka paskatins glaudesnius užimtų teritorijų ryšius su likusia Ukraina. Kiti mano, kad niekas iš esmės nesikeis, nes vietiniams turėti du ar tris pasus jau seniai yra kasdienybė.

Ukrainiečiai švenčia

Ukrainiečiai sekmadienį švenčia pirmąją bevizio kelionių į Europos Sąjungą dieną ir šimtai jų kirto Bendrijos sieną, o šalies prezidentas Petro Porošenka tuo tarpu paskelbė apie „atsiskyrimą“ nuo Maskvos.

REKLAMA

Šis žingsnis yra simboliškas Kijevui, kur 2014 metais proeuropietiškas sukilimas nuvertė Rusijos remtą vyriausybę. Po tų įvykių Maskva aneksavo Krymo pusiasalį, o Ukrainos rytuose kilo ir tebesitęsia konfliktas su prorusiškais separatistais.

Bevizis režimas Ukrainai prasidėjo! Šlovė Europai! Šlovė Ukrainai!“ – anksti sekmadienį tviteryje parašė P.Porošenka.

Kol kas be vizų į ES gali vykti tik asmenys, turintys biometrinius pasus.

Vėlai šeštadienį P.Porošenka kreipėsi į minią Kijevo Europos aikštėje ir sakė, kad naujasis kelionių režimas „simbolizuoja galutinį mūsų valstybės atsiskyrimą nuo Rusijos imperijos“. Ateitį jis pavadino „kita istorine era“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kijevas integraciją į Europą siekia paskatinti ir pigesnėmis kelionėmis traukiniais bei pigiais skrydžiais į ES miestus, sakė prezidentas.

Užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas tviteryje taip pat džiaugėsi tuo, kad ukrainiečiai galėjo nuskristi į Varšuvos, Budapešto, Frankfurto ir kitus oro uostus. „#Bezviz („Be vizų“) tai tik pradžia!“ – parašė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų