REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turizmo sodybų kainos šiemet kilo iki 20 proc. Didmiesčiuose ir aplink juos esančiose sodybose svečių netrūksta, tačiau jaučiamas pavienių poilsiautojų trūkumas. O į toliau esančias sodybas žmonės nevažiuoja, nes bijo rusų, juos gąsdina kalbos apie koridorių į Kaliningradą.

Turizmo sodybų kainos šiemet kilo iki 20 proc. Didmiesčiuose ir aplink juos esančiose sodybose svečių netrūksta, tačiau jaučiamas pavienių poilsiautojų trūkumas. O į toliau esančias sodybas žmonės nevažiuoja, nes bijo rusų, juos gąsdina kalbos apie koridorių į Kaliningradą.

REKLAMA

Sodybų savininkai neslepia, kad kainos šiemet pakilo penktadaliu ir mano, kad kitais metais kils tiek pat. Vis dėlto Klaipėdoje, Vilniuje ir Molėtuose svečių daugiau, nei sodybos gali sutalpinti.

Pašnekovai neslepia, kad trūksta pavienių poilsiautojų, žmonės dažniau atvyksta rengti šventes. Jie spėja, kad tikriausiai daugumas lietuvių šią vasarą rinkosi užsienį, nes per karantiną pasiilgo kelionių.

O Vištytyje nėra nei užsieniečių, nei lietuvių – žmonės esą bijo rusų, prasidėjus karui atšaukė savo rezervacijas.

REKLAMA
REKLAMA

Sodybą rezervuoja net 2024 metams

Vilniuje įsikūrusios sodybos „Karklėnai Resort“ savininkė Ivona Klimašauskienė sako, kad svečių tikrai netrūksta. Anot jos, šis sezonas visiškai užimtas, 2023 m. sezonas taip pat sparčiai pildosi, netgi yra užklausų dėl 2024 m.

REKLAMA

Pašnekovės teigimu, sodyboje dažniausiai vyksta asmeninės šventės ar įmonių renginiai.

„Kiek pasigendame tų, kurie švęstų žiemos laikotarpiu, nes visi labai nori vasaros“, – pastebi I. Klimašauskienė.

Ji pasidalina, kad sodybos kainos fiksuojamos pasirašant sutartį – taip įsipareigojama jų nekeisti. Sodybos savininkė neslepia, kad dėl visų kainų kilimo naujai pasirašomos sutartys brango apie 10–15 proc. Tačiau paklausa, anot jos, padidėjo apie 30 proc.

„Manau dėl to, kad nuimti visi apribojimai, o žmonės yra pasiilgę švenčių ir buvimo su artimais draugais ir giminaičiais“, – spėja I. Klimašauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pavienių svečių sumažėjo 25–35 proc.

Klaipėdoje esančios sodybos „Župė“ savininkas Žydrūnas Daugėla pastebi, kad, palyginti su priešpandeminiu laikotarpiu, švenčių užsakymų sumažėjo apie 20–30 proc.

Jo teigimu, per metus didesnių švenčių – vestuvių, jubiliejų – užsakymų padaugėjo iki 10 proc., tačiau pavienių nakvynės užsakymų sumažėjo net 25–35 proc.

„Šiais metais labai sumažėjo paprastų poilsiautojų, gal todėl, kad sumažėjo apribojimų keliauti ir žmonės pasiilgo kelionių svetur“, – komentuoja pašnekovas.

Ž. Daugėla atskleidžia, kad per metus sodybos kainos pakilo apie 10–15 proc.: „Manau, tiek pat dar kils ir kitais metais. O priežastys, manau, pas visus tokios pačios: kuro ir energijos, produktų ir atlyginimų augimas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vestuves švenčia ir darbo dienomis

Dar vienos Klaipėdoje įsikūrusios sodybos savininkė tikino, kad sodybos nuomos verslas nuo praėjusių metų nepakito, nors kainos pakilo 15–20 proc.: „Viskas puiku. Visi, atostogavusieji praėjusiais metais, atvyko ir šiemet.“

Ji įsitikinusi, kad paklausą ir svečių kiekį lemia šeimininkų indėlis į sodybą: švara, kvepianti patalynė, sutvarkyta aplinka, nes jeigu stengiamasi dėl poilsiautojų – jie ir sugrįžta.

Molėtų rajone esanti vila „Pas šeštoką“ pabrango apie 20 proc. Tačiau vilos atstovė tikina, kad taip pat nejaučia sunkumų: „Vasaros metu norinčiųjų užsisakyti yra daugiau, nei mes turime galimybę priimti. Ne tik savaitgaliais, bet ir darbo dienomis vila yra užsakoma vestuvėms.“

REKLAMA

Vištytis – užmirštas kraštas

Vis dėlto lengva ne visiems. Sodybos „Poilsis Vištytyje“ savininkas Vilmantas neslepia, kad situacija suprastėjo.

„Ką galiu pasakyti, pernai buvo geriau, užpernai – dar geriau. Šiemet prasta vasara, o birželis buvo išvis labai prastas. Žmones išvažiavo į užsienį visi, nes paleido nuo koronos“, – pasakoja pašnekovas.

Vilmantas pastebi, kad anksčiau atvažiuodavo daugiau lenkų, kurie dabar išvis nebevažiuoja ir geriau renkasi vykti į vakarus, taip pat ir rusų, su kuriais šiuo metu santykiai, suprantama, sudėtingi.

Sodybos savininkas pažymi, kad ir užsieniečių išvis nėra. Anot jo, anksčiau atvažiuodavo su dviračiais ar automobiliais, užsisakydavo nakvynę, o šiais metais neteko pamatyti nei vieno: „Nemačiau nė vieno kemperio, nė vieno užsieniečio, kalbančio angliškai, vokiškai, nė vieno nemačiau šiemet Vištytyje.“

REKLAMA

Kas antras klausia, ar nesimato rusų

Vilmantas teigia, kad Vištytis – užmirštas kraštas, nes yra labai toli tiek nuo Vilniaus, tiek nuo Kauno. Jis priduria, kad ir geopolitinė padėtis – nedėkinga, nes aplink yra vien nykstantys miesteliai, sienos.

„Be to, čia – Vištytis. Kas antras paskambinęs klausia, ar rusų nematom, ar nesigirdi rusų tankų. Žmonės prisibijo to krašto mūsų turbūt, kai pagąsdino, kad Putinas darys koridorių į Kaliningradą. Tai turbūt žmonės nenori patekti į nelaisvę atvažiavę poilsiauti.

Tai irgi prisidėjo prie žmonių nevažiavimo, nes nemažai atsisakė atvažiuoti būtent dėl padėties su Kaliningradu. Pradėjo rašyti visokius straipsnius, atsirado neigiamų komentarų, žmonės, matyt, prisibijo. Tai tikrai jaučiasi šitas dalykas“, – pažymi pašnekovas.

Vilmanto teigimu, karas šią vasarą atbaido daug svečių, yra daug laisvų namelių net ir savaitgaliais, nors anksčiau taip nebūdavo.

Debilų psichozė! Ir kas ten smegenėlėse pas juos?..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų