REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau pusmetį tūkstančiai Kauno centrinės dalies gyventojų ir biurų darbuotojų kas dieną mato tą patį vaizdą – iš čiaupo bėga juodas vanduo.

Jau pusmetį tūkstančiai Kauno centrinės dalies gyventojų ir biurų darbuotojų kas dieną mato tą patį vaizdą – iš čiaupo bėga juodas vanduo.

REKLAMA

Savivaldybė ir „Kauno vandenys“ turi užtikrinti kokybiško vandens tiekimą, tačiau teisinasi negalinčios to padaryti dėl vandentiekio rekonstrukcijos. Dar daugiau, už juodą vandenį prašo mokėti kaip už kokybišką.

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi kaunietė Aušra (vardas ir pavardė redakcijai žinoma), gyvenanti pačioje Kauno širdyje – Vilniaus gatvės 11 name. Kaip ir kiti namo gyventojai ji pasipiktinusi, kad jau ilgą laiką namuose neturi normalaus geriamo vandens.

„Tai jau tęsiasi daugiau nei pusę metų. „Kauno vandenys“ atsiunčia avarinę pagalbą ir praplauna vamzdyną. Tačiau jokio pagerėjimo nebūna. Net avarines tarnybos darbuotojai sako, kad be filtro namui jokio pagerėjimo nelaukti. Dabar jau ir į avarinę tarnybą prisiskambinti neįmanoma“, – piktinosi pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, panaši situacija su vandens kokybė ir netoliese esančių kitų senamiesčio gatvių – Kumelių g., Šv. Gertrūdos ir kt. – namuose.

„Geriamo vandens dar galime nusipirkti, o kaip praustis, skalbti ir valgyti gaminti?“ – retoriškai klausė moteris.

REKLAMA

Ji taip pat stebėjosi, kad už tikrąja to žodžio prasme juodą vandenį tenka mokėti tiek pat kiek už kokybišką:

„Nemanau, kad gyventojai turi mokėti už tokį vandenį ir patirti nepatogumus. Atsukus čiaupą tenka nuleisti tikrai daug vandens, kad jis būtų bent kiek padoresnis, kad galėtume nusiprausti.“

Tiesa, pašnekovė pripažino, kad vieną kartą „Kauno vandenys“ kompensavo 2 kubinius metrus suvartoto vandens.

Vis dėlto ją ir kitus Kauno senamiesčio gyventojus labiausiai piktina tai, kad niekas nesiima jokių priemonių, kad namų įvaduose būtų įrengti geriamojo vandens filtrai.

REKLAMA
REKLAMA

„Kauno vandenų“ technikos direktorius Dainius Gudavičius tv3.lt informavo, kad šiuo metu Kaune vyksta didelės apimties geriamojo vandens ir nuotekų tinklų rekonstrukcija – vykdomi geriamojo vandens bei nuotekų tinklų rekonstrukcijos ir plėtros projektai.

„Darbai pradėti sulaukus ES finansavimo, todėl per metus bus rekonstruota didžioji dalis vandentiekio ir nuotekų tinklų. Startavus didelės apimties magistralinių vandentiekio linijų rekonstrukcijai, atliekamas tinklų perjungimas, dėl to pasikeičia vandens tekėjimo kryptis, todėl laikinai gali pablogėti vandens kokybė“, – paaiškino direktorius.

Jo teigimu, kito būdo vykdyti magistralinių tinklų rekonstrukcijos ir plėtros darbų nėra.

Darbai šiuo metu vykdomi – Palemone, Petrašiūnuose, Aleksote, Žaliakalnyje, Vilijampolėje, Panemunėje, Šančiuose. Numatoma rekonstrukcijos ir plėtros darbų pabaiga – 2019 m. lapkričio mėnuo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Gudavičius taip pat nurodė esą apie rekonstrukciją informacija periodiškai talpinama įvairiose žiniasklaidos priemonėse, informuojamos seniūnijos, klientams išsiųsti laiškai el. paštu, taip pat informacija skelbiama ir sąskaitose.

„Bendrovės ,,Kauno vandenys“ avarinė tarnyba gavusi tokius gyventojų pranešimus, vyksta į vietą ir plauna vandentiekio tinklus. Gyventojai turintys pretenzijų, gali kreiptis į bendrovę, prašymai bus išnagrinėti ir pateikti atsakymai. Bendrovė ,,Kauno vandenys“ atsiprašo už nepatogumus“, – komentavo direktorius.

Jo teigimu, galimybė įrengti vandens filtrus nesvarstyta, kadangi Vičiūnų vandenvietėje jau prasidėjo vandens gerinimo įrenginių statybos. Kartu su kitomis trimis vandenvietėmis, Vičiūnų vandenvietė sudaro bendrą vandens centralizuotą tiekimo–skirstymo sistemą, kuri aptarnauja visą Kauno miestą bei dalį Kauno rajono. O šiuo konkrečiu atveju vykstant didelės apimties magistralinių vandentiekio linijų rekonstrukcijai ir atliekant tinklų perjungimą, vandens drumstumas esą yra tik laikinas.

REKLAMA

Geriamojo vandens įstatyme numatyta, kad jis turi būti yra saugus, kad atitinka saugiam produktui keliamus reikalavimus.

Savivaldybių institucijos turi užtikrinti, kad jų teritorijų gyventojai būtų viešai aprūpinami arba jiems būtų sudarytos sąlygos individualiai apsirūpinti reikiamu geriamojo vandens kiekiu.

Kauno miesto savivaldybė neatsakė, kaip ketina užtikrinti vandens kokybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų