• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kosminė kapsulė „ Sojuz“ su trimis astronautais, tarp jų rusu ir amerikiečiu, saugiai sugrįžo į Žemę - tai buvo pirmasis toks nusileidimas po to, kai dėl Ukrainos krizės smarkiai pašlijo Rusijos ir Vakarų santykiai.

REKLAMA
REKLAMA

Į Žemę sugrįžo japonas Koichi Wakata (Koičis Vakata), tapęs pirmuoju Japonijos astronautu, vadovavusiu Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulai, taip pat amerikietis astronautas Rickas Mastracchio (Rikas Mastrakijas) bei rusų kosmonautas Michailas Tiurinas.

REKLAMA

Trijų astronautų įgula, TKS praleidusi daugiau nei pusmetį, nusileido 1 val. 59 Grinvičo (4 val. 59 min. Lieuvos) laiku Kazachstano stepėse.

Tai buvo pirmasis nusileidimas nuo tada, kai tarp Rusijos ir Vakarų kilo rimčiausia priešprieša nuo Šaltojo karo laikų, kurią išprovokavo kovo viduryje Maskvos įvykdytas Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksavimas ir jos veiksmai eskaluojant krizę toje šalyje.

NASA balandį paskelbė sustabdanti bendradarbiavimą su Rusija dėl Maskvos politikos Ukrainos atžvilgiu, tačiau nurodė, kad tai neturės įtakos orbitinės stoties darbui.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas, žengdamas atsakomąjį žingsnį, antradienį nurodė, kad Maskva neplanuoja pratęsti TKS darbo po 2020 metų, nors NASA sausį sakė, kad prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) administracija pratęsė orbitinės stoties darbo laiką iki 2024 metų.

TKS buvo paleista 1998 metais ir tapo tarptautinio bendradarbiavimo, ypač tarp Rusijos ir Jungtinių Valstijų, simboliu.

Savo misiją baigusi stotis bus išvesta iš orbitos ir nuskandinta vandenyne.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų