Miunchene (Vokietija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate atrankos barjerą sėkmingai įveikė trišuolininkė Dovilė Kilty.

A grupėje startavusi lietuvė jau pirmu bandymu nušoko 13,83 metro ir atsidūrė netoli lyderių. Kiti du mėginimai buvo nežymiai prastesni (13,65 ir 13,77 m). Nors D.Kilty kvalifikacinio normatyvo (14,40 m) neįvykdė, tačiau pateko tarp 12 geriausių atrankos dalyvių, kas jai užtikrino vietą finale. Bendroje įskaitoje jos rezultatas buvo 10-as.

D.Kilty į Europos čempionato finalą pateko pirmą kartą karjeroje. 2014 m. ji debiutavo užimdama 16-ą vietą, o 2018 m. buvo 23-ia. D.Kilty karjeros rekordas yra 14,28 m, o geriausias šio sezono rezultatas – 14,14 m.

Kita lietuvė Aina Grikšaitė B grupėje geriausiu bandymu nušoko 13,62 m (X – 13,62 – 11,69). Ji savo grupėje buvo 6-a, bet bendroje įskaitoje liko 15-a ir į finalą nepateko. Lietuvei pritrūko vos 9 cm. Šiemet A.Grikšaitė buvo šokusi 13,98 m, kai pagerino karjeros rekordą.

Atrankoje išsiskyrė vokietė Neele Eckhardt-Noack (14,53), pasiekusi karjeros rekordą, ir portugalė Patricia Mamona (14,45). Su trečiu rezultatu į finalą pateko ukrainietė Maryna Bech-Romančuk (14,36), kuriai reikės dalyvauti ir šuolio į tolį finale.

Už finalo borto liko 2018 m. Europos vicečempionė vokietė Kristin Gierisch (13,59). Nė vieno įskaityto bandymo neatliko slovėnė Neja Filipič, šiame sezone turinti labai gerą – 14,42 m – rezultatą.

Moterų trišuolio finalas prasidės penktadienį 21.55 val. Lietuvos laiku.