Kausis dėl medalių: Alekna ir Gudžius pateko į Europos čempionato finalą

atnaujinta 15.20 val.

Miunchene (Vokietija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate trečiadienį atranką įveikė dvi didžiausios Lietuvos viltys – Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius.

Norint patekti į finalą, sportininkams reikėjo įveikti kvalifikacinį normatyvą (66,00 m) arba pagal rezultatą patekti tarp 12 geriausių disko metikų.

Atrankos A grupėje startavęs 19-metis M.Alekna kvalifikacinio normatyvo (66 m) neįvykdė. Pirmu bandymu jis diską nusviedė 63,91 m, antru – 61,82 m, o trečiu – 65,48 m. Savo grupėje jis liko antras.

Ir nors kvalifikacinio normatyvo jis neįvykdė, į finalą prasibrovė sužinojęs vėliau vykusios B grupės rezultatus, kurie jam leido galutinėje atrankos įskaitoje užimti 4-ąją vietą.

Apskritai, A grupėje nė vienas sportininkas nepagerino nei karjeros, nei sezono rekordų, o kol daugelis sportininkų strigo favoritas slovėnas Kristjanas Čehas viską išsprendė jau pirmu metimu.

Pasaulio čempionas driokstelėjo ir diską numetė 69,06 m. Tai – naujas Europos čempionatų rekordas. Iki tol rekordas 12 metų priklausė lenkui Piotrui Malachowskiui (68,87), tik lenkas tą rezultatą pasiekė ne atrankoje, o finale.

Labai toli nuo sezono rekordo buvo švedas Simonas Petterssonas. Šiemet 70,42 m diską metęs švedas šį kartą pasiekė tik 62,39 m rezultatą, bet net ir su tokiu gana kukliu rezultatu jis sugebėjo užimti trečią vietą A grupėje.

31-erių A.Gudžius pateko į B grupę, kurioje viską išsprendė vienu metimu. Lietuvis įrankį nuskraidino 66,70 m, tapo grupės nugalėtoju, o bendroje įskaitoje užėmė antrą vietą, praleisdamas į priekį tik K.Čehą.

Taip pat vieno metimo užteko kitam favoritui švedui Danieliui Stahliui. Jis pasiekė 66,39 m rezultatą.

Apskritai, B grupės sportininkai pasirodė daug geriau nei A grupės atletai. Net 9 disko metikai iš B grupės pateko į finalą, o iš A grupės – vos 3.

Vyrų disko metimo finalas vyks penktadienį 21.20 val. Lietuvos laiku.