REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gelbėtojai deda paskutines pastangas Atlanto vandenyne surasti sekmadienį dingusį povandeninį laivą ir penkis jame buvusius įgulos narius.

Gelbėtojai deda paskutines pastangas Atlanto vandenyne surasti sekmadienį dingusį povandeninį laivą ir penkis jame buvusius įgulos narius.

REKLAMA

„Titaniko“ nuolaužų link plaukusius žmones pažįstantys ir ankstesnėse ekspedicijose dalyvavę jų draugai nusiteikę pesimistiškai – esą būtų stebuklas, jei šie grįžtų gyvi. Ekspertai skaičiuoja, jog įgulai liko degonies maždaug parai.

Gelbėtojų komanda vykdo operaciją, kuria bandoma surasti povandeninį laivą „Titanas“, kuris dingo sekmadienį ryte išplaukęs „Titaniko“ nuolaužų link. Šiuo laivu plaukė ir pačios ekspedicijos organizatorės „Ocean Gate“ vadovas Stocktonas Rushas ir milijardierius Hamishas Hardingas.

Gelbėtojai ore ir vandenyje jau apieškojo beveik 20 tūkstančių kvadratinių kilometrų teritoriją ir skelbia, jog užfiksavo povandeninį triukšmą, o tiksliau – smūgių garsus. Dabar jie tiria triukšmo kilmę – esą smūgiai duoda pagrindo manyti, kad laivo keleiviai vis dar yra gyvi ir taip siunčia žinią gelbėtojams.

REKLAMA
REKLAMA

O laivybos ekspertai mano, kad laivas gali būti įstrigęs 4 kilometrų gylyje ir įsipainiojęs „Titaniko“ nuolaužose. Toks scenarijus palengvintų povandeninio laivo paieškas.

REKLAMA

„Jeigu jiems būtų pavykę savarankiškai ištrūkti iš laivo, jie jau būtų tai padarę iki vakar. Tai rodo, kad arba įgula yra negyva arba įgula gyva, tačiau kažkur įstrigusi, tarkime, „Titaniko“ nuolaužose. Arba ir kokiame paprastame dalyke kaip žvejybos tinklas. Būtų stebuklas, jei jie sugrįžtų gyvi“, – teigia milijardieriaus Hamisho Hardingo draugė Jannicke Mikkelsen.

Jei gelbėtojams vis tik pavyks surasti įgulą, laukia sunki gelbėjimo operacija, nes laive esantys žmonės yra tokiame gylyje, kur juos paprasčiausiai gali „sutraiškyti“ vandens slėgis. Tai reiškia, kad žmones išgelbėti galima tik iškėlus laivą į paviršių.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo pačiu submarinu anksčiau keliavę žmonės ir keleivių pažįstami sako, kad nors tikisi 5 žmonių įgulą išvysti gyvą, nuotaikos jau tampa pesimistinės.

„Galbūt laivas buvo pažeistas ir pateko vandens. Dėl jų grįžimo nesu nusiteikęs optimistiškai. Žinote, tai klišė, tačiau teisinga: jei tai yra jų pabaiga, jie išėjo darydami tai, ką mėgo“, – pasakoja anksčiau ekspedicijoje plaukęs Maikas Reissas.

Gelbėtojai skelbė, kad įgulai deguonies liko mažiau nei 40 valandų, o šiuo metu kai kurie ekspertai skaičiuoja, kad liko tiek deguonies, kad jo užteks vos parai. Tačiau deguonis – ne vienintelis faktoris, būtinas norint išgyventi vandenyno dugne.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Povandeniniame laive, kuriame gali plaukti 5 žmonės, deguonies pakanka 96 valandoms. Tačiau tam, kad jie išgyventų, reikia ir energijos. Blogiausias scenarijus – jie turi deguonies, bet neturi energijos. O jei jos nėra, įgulą ištiks hipotermija, nes tame gylyje temperatūra labai žema ir jie tiesiog užšals“, – pasakoja J. Mikkelsenas.

Laive taip pat plaukė britų ir pakistaniečių kilmės verslininkas Shahzada Dawoodas ir jo sūnus Sulemanas Trečiasis bei Prancūzijos karinio jūrų laivyno naras Paulas Henry Nargeolet, anksčiau tyrinėjęs nuskendusį „Titaniką“.

Plačiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Dėl laivo pavadinimo
Dėl laivo pavadinimo
Neveltui jūreiviai sako:

"kaip laivą pavadinsi, taip jis ir plauks"

"Titanas", "Titanikas" - vieno lizdo paukščiai.

Yra versija apie tai, jog "Titanikui" kelyje aisbergą pakišo pats ponas Dievas už tai, jog tas laivas pirmiausia buvo paskelbtas nepaskandinamu, o be to, Titanikas buvo pavadintas Antikos dievo Titano garbei. Gi yra Dievo įsakymas:

"neturėk kitų Dievų, tik mane vieną ".

"Titano" likimas - analogiškas.

Kitą savo plaukiojantį karstą tegul žmonės pavadina Dzeusu arba dar kokios dievybės vardu.

Tik prieš leidžiantis į kelionę, tegul surašo keleiviai testamentus ir atsisveikina su artimaisiais...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų