REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artimųjų kapų priežiūrai lietuviai skiria nemažai laiko ir pinigų. Tačiau pastarųjų nuo šiol gali tekti išleisti dar daugiau, nes įvažiavimas į kapines tapo mokamas.

Artimųjų kapų priežiūrai lietuviai skiria nemažai laiko ir pinigų. Tačiau pastarųjų nuo šiol gali tekti išleisti dar daugiau, nes įvažiavimas į kapines tapo mokamas.

REKLAMA

Internautas Rimas (vardas ir pavardė redakcijai žinoma) apsilankęs Vilniaus Liepkalnio stačiatikių kapinėse, įsikūrusiose šalia Dzūkų gatvės, nustebo ant tvoros išvydęs informacinę lentelę. Joje buvo skelbiama, kad už įvažiavimą į kapines reikia susimokėti 10 eurų, o 3 įvažiavimai kainuoja šiek tiek mažiau – 28 eurus.

„Kodėl artimieji norėdami aplankyti kapus turi šitiek mokėti? Be to, kas ir kaip nustatė šitokius įkainius už įvažiavimą“, – retoriškai klausia vyras.

Už įvažiavimą moka ne gyventojai, o įmonės

Kapines administruojančios įmonės „Kupina“ atstovė Alfreda Kačenka teigia, kad artimiesiems, norintiems lankyti kapus, už įvažiavimą mokėti nereikia. Tiesa, pačiame skelbime ant kapinių vartų tokio patikslinimo nėra.

REKLAMA
REKLAMA

„Įvažiavimas yra mokamas tik įmonėms, kurios atlieka paminklų statymo ar kitus darbus, o gyventojai gali laisvai įvažiuoti į kapines kada nori ir kiek nori“, – tvirtina kapines administruojančios įmonės darbuotoja.

REKLAMA

Anot moters, dideli ir sunkūs įmonių automobiliai gadina kapinių keliukus, o jų remontas kainuoja, todėl ir buvo nuspręsta įvesti šį mokestį.

Atsakyti, kiek per metus pavyksta surinkti pinigų darbuotoja negalėjo.

„Šis mokestis įvestas neseniai, 2019 metais. Šiemet tik užvedėme žurnalą, todėl statistinių duomenų kol kas neturime“, – tikina moteris.

Administraciniai mokesčiai skirti išlaikyti įmonei

Pasak įmonės „Kupina“ direktoriaus kunigo Vitalio Dauparo, Liepkalnio kapinės priklauso Vilniaus stačiatikių Šv. Eufrosinijos bažnyčios parapijai, kuri ir samdo kapines administruojančią įmonę.

REKLAMA
REKLAMA

„Kapinių pati teritorija ir žemė priklauso savivaldybei, tačiau Vyriausybės priimtas nutarimas skelbia, kad kapinės priklauso parapijai, todėl turime pasirašę sutartį tiek su parapija, tiek su savivaldybe. Tačiau atlygio mums niekas nemoka“, – tikina įmonės vadovas.

Todėl, anot jo, įvairūs administraciniai mokesčiai skirti įmonei užsidirbti.

„Pavyzdžiui, dar yra mokestis tiems žmonėms, kurių kapavietę tvarkys. Pradėdami ją tvarkyti jie turi gauti darbų leidimą. Jis kainuoja 30 eurų“, – teigia Vitalis Dauparas.

Vilniaus miesto savivaldybės Komunalinio ūkio poskyrio vedėja Judita Nauckuvienė patvirtino, kad pernai sausį Vilniaus miesto savivaldybė drauge su Vilniaus stačiatikių šv. Eufrosinijos parapija pasirašė kapinių administravimo sutartį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ja parapijai buvo perduotos stačiatikių kapinių administravimo funkcijos, suteikiant teisę laidoti žmonių palaikus ir nustatyta tvarka vykdyti administravimo paslaugą.

„Viena iš administratorių funkcijų yra kontroliuoti, ar su transportu į kapinių teritoriją įvažiuojantys asmenys, o taip pat asmenys, dirbantys šių kapinių teritorijoje, turi atitinkamus leidimus ir laikosi kapinių lankymo tvarkos“, – aiškino specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų