REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Giedrius Titenis Tokijo olimpinėse žaidynėse taps rekordininku. Plaukikas šoks į baseiną 100 metrų krūtine rungtyje ir taps pirmuoju Lietuvos šios sporto šakos atstovu, kuris sudalyvavo net keturiose olimpinėse žaidynėse.

Giedrius Titenis Tokijo olimpinėse žaidynėse taps rekordininku. Plaukikas šoks į baseiną 100 metrų krūtine rungtyje ir taps pirmuoju Lietuvos šios sporto šakos atstovu, kuris sudalyvavo net keturiose olimpinėse žaidynėse.

REKLAMA

Giedriui dabar jau 31-eri. Kaip jis pats pripažįsta, jo sportinės karjeros pikas jau praėjęs. Tačiau mesti plaukimą vien dėl to būtų nonsensas, nes patirtis kartais tampa parankesnė nei jaunatviškumas.

„Plaukikų pikas yra kokie 25-29-eri metai. Tačiau yra daug išimčių, kai kurie gerai plaukia ir 40-ties, – kalbėjo iš Anykščių kilęs daugkartinis Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas. – Įdedu daug darbo ir forma išsilaiko. Kartais ne viską reikia daryti jėga ir ištverme.“

G. Titenio pasiekimų, turnyrų ir medalių lentyna tikrai verčia didžiuotis. 2014 m. Europos čempionate anykštėnas nuskynė net tris medalius – sidabrą (50 m krūtine) ir dvi bronzas (100 ir 200 m krūtine).

REKLAMA
REKLAMA

Dar anksčiau karjeroje baseino asas turėjo ir kitų sėkmingų rezultatų. Būdamas vos 19-os Giedrius pasiekė pasaulio čempionato bronzą (200 m krūtine), 2011-aisiais universiadoje pasidabino dviem aukso medaliais (100 ir 200 m krūtine).

REKLAMA

Giedriui iki šiol priklauso Lietuvos plaukimo krūtine rekordai visose distancijose – 50 m (27,2 sek.), 100 m (58,96 sek.), 200 m (2 min. 7,8 sek.).

Tiesa, vienintelio įrašo šlovingoje karjeroje trūksta – olimpinio medalio. Tam progų buvo trys, tačiau rezultato pasiekti nepavyko.

„Atsimenu, kad jaudulio buvo daug, – mintimis į debiutą olimpinėse žaidynėse 2008-aisiais nusikėlė G. Titenis. – Mano atmintyje Pekino olimpinės žaidynės yra įsiminusios kaip geriausios. Aišku, galėjo taip būti ir dėl to, kad tai pirmos žaidynės, daug emocijų. Tik geri atsiminimai. Jaudulys buvo didesnis, daugiau streso.

REKLAMA
REKLAMA

Sakyčiau, kad Londone buvo gal net daugiau streso. Kinijoje buvau jaunas, dar visas gyvenimas prieš akis, o Londone turėjau rezultatą, poziciją ir dėl to buvo sunku.“

Geriausias plaukiko rezultatas olimpinėse žaidynėse buvo užfiksuotas būtent 2012-aisiais metais Londone. Tada Giedrius savo rungtynėje 100 m krūtine prasibrovė į finalą su neblogu rezultatu, bet lemiamoje kovoje liko paskutinis, 8-tas.

Arti finalo jis buvo ir 200 m krūtine – užimta 11 pozicija.

„Į finalą patekau su gera pozicija, bet finale sudegiau,“ – pasirodymą keliais žodžiais apibūdino G. Titenis ir užtikrino, kad tai buvo kol kas geriausia galimybė užsikabinti olimpinį medalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akivaizdu, kad Giedriui patirties aukščiausio lygio varžybose netrūksta. Klausimas tik kiek parako dar savyje turi vienas geriausių Lietuvos plaukikų.

„Patirtis daugiausiai pasireiškia išsidėstyme, jėgų paskirstyme, kovoje. Kartais reikia kovoti ne su priešininkais, o su savimi, – per ilgą laiką įgytas pamokas dėstė G. Titenis. – Tikrai būna tokių žaidynių, kai analizuoji varžovus. Vieni stipriau plaukia pirmą pusę, kiti atvirkščiai – labai ramiai pradeda, bet stipriai finišuoja.

Prieš startą maždaug žinai, kas bus šalia tavęs, per daug metų juos pažįsti, žinai jų taktiką. Jei žinai, kad pirmoje pusėje jis lėtesnis, tai nesilaikai ir stengiesi atsiplėšti kuo įmanoma greičiau. Ir atvirkščiai – pataupyti šiek tiek jėgų antrąjai daliai, jei varžovas daug energijos įdeda į pirmą plaukimo pusę.“

REKLAMA

Kalbėdamas apie plaukimo krūtine specifiką G. Titenis patikino, kad jo rungtyje yra technikos pokyčių. Tai bus ypač aktualu jaunesnės kartos atstovams.

„Labai keista, nes plaukimas krūtine yra ant keitimosi lūžio ribos. Esu senosios technikos atstovas, kai yra grybšnio darymo ir slinkimo fazė. Tai reiškia, kad pilnai guli ir tiesiog slenki, nes turi gerą greitį prieš pradedant kitą grybšnį.

Dabar plaukimas keičiasi, slinkimo fazė išnyko, eina grybšnis po grybšnio. Ateities kartoms reikės treniruotis su labai dideliu grybšnių skaičiumi“, – aiškino G. Titenis.

Visą savo karjerą plaukikas specifikuojasi tik plaukime krūtine. Tai nėra didžiulė nuostaba, sako G. Titenis. Būtent šis stilius yra pats išskirtiniausias. Tačiau ar įmanoma plaukikams vienodai gerai įvaldyti ir kitus stilius?

REKLAMA

„Įmanoma, nes yra kompleksinis stilius – visi keturi būdai viename. Tada tu turi pagrindinį savo būdą, bet treniruojiesi ir visus kitus būdus. Laisvas stilius ir nugara yra labai panašūs – tiesiog vienas pilvu, kitas nugara.

Delfino stilius irgi yra ganėtinai pažįstamas visiems. Plaukimas krūtine yra kiek išskirtinis, kai kurie sako, kad yra „krūtinistai“ ir yra plaukikai“, – pasakojo G. Titenis.

G. Titeniui tai bus galimai ir paskutinės olimpinės žaidynės. Dar prieš penkerius metus Rio plaukikas įvykdė net tris olimpinius normatyvus ir krūtine plaukė tris skirtingas distancijas.

Gegužės mėnesį vykęs Europos plaukimo čempionatas nenusisekė – Giedriui nepavyko įvykdyti daugiau olimpinių normatyvų. Dabar lietuvis varžysis tik savo pamėgtoje 100 m krūtine rungtyje ir pripažino – jo pikas jau praeityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nežinau, žinokite. Negaliu atsakyti, kas pakišo koją. Nebuvome toli to, ką planavome, kažkokių didelių klaidų nepadariau. Tiesiog nepavyko.

Kaip ir sakiau, pikas šiek tiek praėjęs. 2016-aisiais startavau trejose rungtyse ir tai dariau stipriai, apie medalį buvo galvojama. Šie metai šiek tiek kitokie“, – sakė G. Titenis.

Vis tik maži lūkesčiai gali suveikti ir lietuvio naudai. Juolab ir pats plaukikas, jei neiškovos medalio, tai mato galimybių tai padaryti kitiems.

„Iškovoti medalį yra galimybių tikrai. Tiek Andrius Šidlauskas, tiek Danas Rapšys, tiek kiti gali tai padaryti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų