REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiųjų miestų viešbučiai – ant išnykimo ribos. Vyriausybė turizmo sektorių bandė gelbėti medikams skirdama 200 eurų vertės kuponus poilsiui Lietuvoje, bet šie pinigai nukeliavo daugiausia tik į kurortinius viešbučius, kurie ir taip per karantiną sulaukė daugiau klientų, tačiau merdintys didmiesčių viešbučiai liko tušti.

Didžiųjų miestų viešbučiai – ant išnykimo ribos. Vyriausybė turizmo sektorių bandė gelbėti medikams skirdama 200 eurų vertės kuponus poilsiui Lietuvoje, bet šie pinigai nukeliavo daugiausia tik į kurortinius viešbučius, kurie ir taip per karantiną sulaukė daugiau klientų, tačiau merdintys didmiesčių viešbučiai liko tušti.

REKLAMA

Kambarinė Palangos viešbučio kambarį ruošia į jį atvykstantiems medikams. Ši viešnagė jiems nieko nekainuos. Medikai pasinaudos 200 eurų kuponais – vyriausybės skirta dovana per karantiną plušusiems medikams. Tokiu būdu buvo tikimasi vienu šūviu nušauti du zuikius: paremti turizmo sektorių bei atsidėkoti sveikatos įstaigų darbuotojams.

„Pasibaigus vasaros sezonui, tiek rugsėjis, tiek spalis buvo. Pilnai galėjom dirbti medikams, jiems pasiūlyti įvairius paketus. Tiek nuo galbūt kuklesnio ilgesniam laikui, tiek su daugiau paslaugų prabangesniuose kambariuose kelioms dienoms. Tai iš tiesų medikų turėjom daug, ir jų vis dar turim, dar vis dar važiuoja“, – sako „Palangos žuvėdra“ direktorius Kristupas Šliogeris.

REKLAMA
REKLAMA

10 milijonų eurų. Tokią sumą Vyriausybė skyrė per pandemiją dirbusių gydytojui poilsiui. Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad ši priemonė padidino atskirtį tarp ir taip populiarių kurortinių ir vos beišsilaikančių didžiųjų miestų viešbučių.

REKLAMA

„Kol dar neužsidarė viešbučiai, jeigu negaus subsidijų, tai realiai užsidarys iki kito sezono, nes dabar prasideda šildymo sezonas. Su vyriausybe dar tebesideram dėl subsidijų. Buvo planas, kad apmokėti komunalines paslaugas, tai, iš tiesų, būtų labai didelė pagalba“, – pasakoja LVRA prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Didieji kurortiniai viešbučiai, pasak Evaldos Šiškauskienės, lankytojų gausa galėjo pasigirti ir vasarą, ir rudenį. Tačiau miesto viešbučių situaciją ji įvardija kaip katastrofišką. Nutrūkus turistinėms ir verslo kelionėms Vilniuje ir Kaune viešbučių užimtumas siekia vos 5-6 procentus, o po karantino net apie 30 procentų viešbučių iš vis net neatsidarė ir šiuo metu neveikia.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo to kenčia ne tik viešbučių, bet ir maitinimo įstaigų sektorius, kurių apyvartos rudenį nukrito apie 40 procentų. Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė viltis atgaivinti miestų viešbučius deda į Vyriausybės žadėtą 100 eurų kompensaciją ir mokytojų poilsiui.

„Manom, kad pedagogai gal už tą 100 eurų nelabai jie galės išvažiuoti, tarkim, ten į Palangą 3-im dienom, bet jie tikrai puikiai galėtų kelti savo kvalifikaciją ir edukacines turėti visokias programas, į muziejus, į ekskursijas, su nakvynėm, su vakarienėm, tai mes ragintume tikrai galbūt daugiau laiko praleisti didžiuosiuose miestuose“, – teigia E. Šiškauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau žadėtų 100 eurų pedagogų poilsiui kitų metų valstybės biudžete kol kas numatyta nėra. Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad šios priemonės finansavimą reikėtų suderinti su Europos Komisija.

„Netgi skaičius dalyvaujančių asmenų taip pat panašus, apie 63 tūkstančiai dalyvaujančių fizinių asmenų. Tai mes sutikome visai džiugiai, tik tai pasigirdo labai nemažai kritikos iš pačių mokytojų. Jie sakė, kad jie tiesiog nenorėtų tokios kompensacijos, kad jiems tai atrodo galbūt žeminantis gestas iš Vyriausybės pusės, tai kol kas va taip ir diskutuojam“, – kalbėjo Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

REKLAMA

Turizmo paslaugas su 200 eurų subsidija suteikti iš viso numatyta 64-iems tūkstančiams sveikatos sektoriaus darbuotojų. Šiuo metu paslaugas rezervavę 35 tūkstančiai medikų už maždaug 7-is milijonus eurų. Iki šiol daugiausiai jie rinkosi Druskininkų, Birštono, Palangos kurortus. Tačiau yra gydytojų, kurie šia parama net nežada naudotis. Pasak jų, ši priemonė skirta verslui, o ne medikams.

„Pirmiausia, kad ne visi medikai gali ta parama pasinaudoti. Antra, kad ne visi, kurie ir norėtų pasinaudoti, gali pasinaudoti, gali pailsėti tose vietose, kur norėtų. Tai buvo tokių atvejų, žinoma. O trečia tai manau, kad reikėtų vertinti taip sistemingai. Iš tikrųjų, atsidėkoti medikams ne tokiais dovanų kuponais“, – sako Medikų sąjūdžio atstovė Jurgita Sejonienė.

REKLAMA

Medikų sąjūdžio atstovė sako, kad geriausia dovana gydytojams yra priedas prie atlyginimo. Paskutiniai priedai su Covid-19 pacientais dirbusiems sveikatos įstaigos darbuotojams buvo išmokėti birželio viduryje, nors darbo krūviai nė kiek nesumažėjo.

„Pacientų buvo visą laiką nuo kovo mėnesio ir jų nuolat yra iki dabar. Tai mes manom, kad taip neturėtų būti. Jeigu ministerijos darbuotojai gauna priedus visą laikotarpį, tai ir tie medikai, kurie ir tiesiogiai dirba su Covid-19, ir kurie dirba su neverifikuotais Covid-19 pacientais, na jie turėtų būti motyvuojami nuolat“, – pasakoja J. Sejonienė.

O kurortinių viešbučių vadovai trykšta džiaugsmu ir sako, kad dėka šios paramos laimėjo visi: tiek nukraujavęs turizmo sektorius, tiek ir patys medikai. Kristupas Šliogeris, „Palangos žuvėdros“ direktorius pasakoja, kad rugsėjo ir spalio mėnesį daugiau nei pusė poilsiautojų yra Lietuvos sveikatos įstaigų darbuotojai. Pasak jo, medikai jaučiasi labai dėkingi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atlyginimas yra atlyginimas, tačiau tas dėmesys, kai tikrai žmonės atidavė labai daug savęs visą šitą pandemijos suvaldymą, tai buvo labai gražus, ir, iš tikrųjų, džiaugiamės, kad ir mes galėjom prisidėti“, – teigia K. Šliogeris.

Medikai poilsio kuponais galės pasinaudoti iki šių metų lapkričio 30 dienos. Šiuo metu sveikatos įstaigų darbuotojai gali rinktis iš 838-nių turizmo paslaugų teikėjų visoje Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų