REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV valdžia planuoja surengti seriją slaptų operacijų Rusijos vidiniuose tinkluose kaip atsaką į plataus masto kibernetinį išpuolį prieš amerikiečių valdžios įstaigas ir IT korporacijas, aptiktą praėjusių metų pabaigoje, rašoma „The New York Times“.

JAV valdžia planuoja surengti seriją slaptų operacijų Rusijos vidiniuose tinkluose kaip atsaką į plataus masto kibernetinį išpuolį prieš amerikiečių valdžios įstaigas ir IT korporacijas, aptiktą praėjusių metų pabaigoje, rašoma „The New York Times“.

REKLAMA

Leidinys nepatikslino, ką konkrečiai apims šie „slapti veiksmai“, tačiau tvirtina, kad jie „turės būti akivaizdūs Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, Rusijos spec. tarnyboms ir kariuomenei“, tačiau ne likusiam pasauliui. Pirmojo žingsnio JAV turėtų imtis jau per artimiausias 3 savaites, skelbia straipsnyje cituojami neįvardinti valdžios šaltiniai. Jų teigimu, šie veiksmai bus prilyginami ekonominėms sankcijoms.

Maža to, skelbiama, kad JAV prezidentas Joe Bidenas išleis įsaką, kuriame bus nurodyta sustiprinti federalinės valdžios tinklo stiprinimą po įsilaužimo, kurį numanomai organizavo Rusija. Dėl to, kad JAV gali atsakyti ne tik sankcijomis, dar vasario pabaigoje užsiminė J. Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake’as Sullivanas. Jo teigimu, JAV atsako metu bus panaudotos „matomos ir nematomos“ priemonės.

REKLAMA
REKLAMA

Išpuolių virtinė

Dar viena didelio masto kibernetinė ataka buvo užfiksuota ir praėjusios savaitės pabaigoje. JAV, vien pirminiais vertinimais, nukentėjo apie 30 tūkst. sistemų, daugiausiai tose bendrovėse ir valstybės institucijose, kuriose naudojasi „Microsoft“ programine įranga ir kurių pašto sistemos yra prižiūrimos jų pačių specialistų. „Microsoft“ debesijų technologijose esančios el. pašto paskyros ir kitos sistemos nuo išpuolio nenukentėjo.

REKLAMA

Baltuoji rūmai ir „Microsoft“ skelbia, kad už šio išpuolio stovi programišiai, siejami su Kinijos valdžia, ir jų veiksmai galėjo būti tik didesnio masto išpuolio pradžia. Pavyzdžiui, galimas duomenų, prie kurių gauta prieiga, sunaikinimas ar pakeitimas.

Pasak J. Sullivano, JAV administracija įdėmiai stebi pranešimus apie „Microsoft Exchange“ technologijos pažeidžiamumą ir galimus įsilaužimus į JAV analitinius centrus ar gynybos pramonės bendroves.

Gruodžio mėnesį JAV teisėsauga pripažino, kad buvo įsilaužtą į bent 9 valstybės institucijų tinklus, nukentėjo ir dešimtys IT bendrovių, įskaitant „Microsoft“. Vėliau pastarosios bendrovės direktorius Bradas Smithas tvirtino, kad išpuolis prieš „SolarWinds“, kurio metu nukentėjo amerikiečių valdžios institucijos ir bendrovės, buvo vykdomas „mažiausiai tūkstančio patyrusių inžinierių“. JAV valdžios ir saugumo atstovai už šio išpuolio mato Rusijos valdžios kontroliuojamus programišius.

65-erių M. Warnigas nemėgsta viešumos. Klausiamas, kaip dažnai jis susitinka su V. Putinu, pastarojo draugas ir buvęs „Stasi“ agentas atsakė, kad Rusijos prezidentas neturi mobilaus telefono, tačiau pridūrė: „Jeigu man reikia su juo pasimatyti, tai mes jau tai suorganizuojam“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų